Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem ismertek olyan oldalt...

Nem ismertek olyan oldalt ahol névtelenül leírhatnám/elmesélhetném részletesen a szülésemet?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de nekem olyan rossz élmény volt és úgy megosztanám másokkal..
2014. nov. 26. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

Jaj 59%-os! Nem szeretem, ha valaki ennyire felértékeli önmagát, mást meg lehúz! Felkészülni egyébként úgy lehet a szülésre, mint a halálra is... Ez az a folyamat, ahol bármi megtörténhet és csak egy bizonyos fokig tudod kontrollálni. Ezt azért nem élted át, mert természetes szülésed volt és nem volt komplikációd. Ha lett volna, akkor most kisebb vehemenciával beszélnél.


Könyvből és tanfolyamról csak egy részét lehet megtudni, átélni persze teljesen más.

Azzal kezdve, hogy az ilyen esetben amiben a kérdező volt, annak a feldolgozása is nehéz, hogy nem tudta természetes úton világra hozni a gyermekét. A műtét maga meg egy elég kiszolgáltatott dolog. Aki nem éálte át, nem tudja.

Teljesen levetkőzni idegenek előtt, beleértve a beteghordót, hirtelen bekerülni egy halom idegen ember közé, akik egyáltalán nem a te lelkeddel vannak elfoglalva, sokszor teljesen személytelenül teszik a dolgukat, megkapni az érzéstelenítőt és átélni, hogy hirtelen kiesik deréktól lefelé az érzékelésed egy nagyon is ijesztő dolog tud lenni. Kikötöznek, mozdulni sem tudsz, lábad sincsen. Eközben a gyerekért is aggódsz. Elveszted a kontrollt más irányít. Ezek nem egyszerű érzések...


Kérdező, meg tudnád fogalmazni, hogy neked melyik része volt, ami nagyon megviselt és mit éreztél akkor?


Én is császáros voltam. Engem két dolog viselt meg. Az egyik, amikor le kellett csupaszra vetkőznöm a szobában a beteghordó, a férjem és a szülésznő előtt, holott ezt lehetett volna diszkrétebben is. A férjemet láthatóan zavarta a másik férfi jelenléte... (csak láttam rajta, soha nem tette szóvá)

A másik pedig az a tehetetlenség és pánikállapot, hogy nem érzem a lábam, amikor mozgatni akarom, nem menekülhetek... Emellett meg a fejem fölött beszélik ki a szomszéd esetet, mialatt az én kisbabám világra jön... Ez elég nagy tiszteletlenség, hiába rutin a műtét, ez egy születés, egy ember születése. És úgy gondolom, hogyha egy temetésen megadjuk a tiszteletet, akkor a születésnél is meg kellene...

Na röviden ennyi

2014. nov. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Igen az hogy lekellett vetkőznöm és betoltak egy olyan műtőbe ahol kb 15ember volt...

És igen az érzéstelenítő után tényleg rettentően rossz érzés.. mozogni sem tudsz lekötnek.. ráadásul nem látsz semmit csak ahogy az a sok ember körbe áll és teszik a dolgukat.. elégé rossz érzés.. főleg hogy egyáltalán nem tudod hogy épp most mit csinálnak rajtad... felvágtak e vagy sem vagy rendben van e minden..stb....

Na meg persze arról sem beszélve amit akkor érzel amikor elmúlik az érzéstelenítő hatása......

2014. nov. 27. 09:59
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ide leírhatod bővebben!

Ezt sokan olvassák,szerintem szuper oldal!

36hkm


[link]

2014. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!