Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van közetetek olyan kismama...

Van közetetek olyan kismama akinek a hüvelygombáját nem sikerült kikezelni szülésig? Ilyenkor mi baja lehet a babának szülés közben? Nálatok lett valami?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 17:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsànat nem kismama màr hanem anyuka!!
2014. nov. 27. 17:29
 2/14 anonim ***** válasza:

Fertőzést kaphat szülés közben. Engem kikezeltek terhesen, de úgy látszik nem teljesen, mert a babám mikor

megszületett elvitték a koraszülöttre fertőzés miatt. 3 hétig kapott gyógyszeres kezelést. Nem kívánom senkinek.

2014. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnàlom:(( úgy tudtam fertőzést csak akkor kaphat ha bakteriális fertőzése van az anyának!!sima gombánánàl nem..ha nem baj,h megkérdezem sikerült kikezelni a babát teljesen?és miből vették észre szülés utàn,h valami baj van?
2014. nov. 27. 17:47
 4/14 anonim ***** válasza:

Szülés után pár órával nagyon legyengült, légzési elégtelenség lépett fel, kivizsgálták, a vérképből kiderült a fertőzés. Nekem így mondták hüvelyi úton fertőződött, valószínű nem voltam rendesen kikezelve. 3 hétig voltunk a koraszülöttön, utána már meggyógyult, hál' Istennek semmi baja, most már 15 hónapos kis vasgyúró. Az igazi okot sose tudom meg, talán a gombás fertőzés miatt alakult ki valamilyen bakteriális fertőzés, ezt már így utólag senki sem tudja megmondani.

Állítólag van valami injekció amit a szülés előtt adhatnak a kismamának, ha a fertőzés gyanúja fennáll. Ezt én csak utólag hallottam, ott a koraszülöttön mondták.

a

2014. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,h elmondtad!:)örülök,h minden rendben a kicsivel!:) nekem egész terhesség alatt volt gombàm..elméletileg bakteriàlis fertőzésem nincs!az orvosom szerint a gomba nem okozhat bajt..de én félek tőle..:(( 38 hetes vagyok és bàrmikor jöhet a baba!
2014. nov. 27. 18:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Az amirol az elso beszel az nem a huvelygombatol van hanem a streptoccocus bakteriumtol. Nekem is volt kellett antibiotikumot szednem ra es szules utan a fiam is kapott a biztonsag kedveert de hal istennek nem kapta el.
2014. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van valami fertőzésem már az elejétől fogva, de nem lehet kezelni terhesség alatt, egészen szülésig nem károsíthatja a magzatot. Nem veszélyes, és ha el is kapja a baba, akkor sem okoz nagy gondot. Szülés után azonnal kapok antibiotikumot, ahogy a baba is. Állítólag minden 5. terhes nő elkapja. Nem tudom pontosan a nevét, mert nem írta bele a könyvembe és nem emlékszem a nevére.-Angliában lakom, lehet itt máshogy is kezelnek. Szerintem az ilyen fertőzések nem tudnak bejutni a méhbe, csak szülésnél kaphatják el.
2014. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem elvileg kikezelték, de szájpenészes lett a babám, lehet, hogy attól, elmúlt neki magától.
2014. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, a bakteriális fertőzés gáz, de arra szűrnek.

Nekem végig gombás fertőzésem volt, a doki mondta, hogy most nem kezelgeti, mert többet árt, mint használ. Babának mindegy, neki nem árt.


Viszont nálam egy héttel szülés előtt kitenyésztettek MRSA-t (szuperbaktérium), úgyhogy jelentették a járványügynek és átfertőtlenítették a szülészetet. A szülés reggelén levett (10 órával korábban) kenetben meg az MRSA már negatív volt, a Straphylococcus viszont pozitív, így preventív antibiotikummal kezdte földi pályafutását 3 napig.

De nem fertőződött, így nem is adták tovább az antibiotikumot.

Ez azért lehetett volna veszélyes, mert újszülöttnél tűdőgyulladást okozhat.


Szóval: gomba veszélytelen, a bakteriális, főleg a -coccusok viszont veszélyesek.

2014. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk nálam egyéb szülési komplikációk voltak (beragadt, utána a méhlepény se akart lejönni), 100 éve még tuti meghaltunk volna mindketten :)
2014. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!