Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van közetetek olyan kismama...

Van közetetek olyan kismama akinek a hüvelygombáját nem sikerült kikezelni szülésig? Ilyenkor mi baja lehet a babának szülés közben? Nálatok lett valami?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 17:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem a koraszülöttön a gyermekorvos mondta, hogy mivel terhesen visszatérő gombás fertőzésem volt, indokolt lett volna a szülés előtti hetekben egy tenyésztést végezni, és akkor kiderült volna a bakteriális fertőzés is, egyértelműen az orvosomat hibáztatta ezért, én is. Mivel ezt meg lehetett volna előzni.

Olyanról én is hallottam, hogy a hüvelygomba szájpenészt okozott, de az szerencsére hamar kikezelhető.

Kedves kérdező, bízzunk az orvosodban, a hüvelygomba önmagában tényleg nem gond, de ha aggódsz inkább kérj egy tenyésztést, az a biztos.

Kívánok nektek jó egészséget és mihamarabbi boldog babázást!

2014. nov. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló keveri a szezont a fazonnal. A candida nem egyenlő a streptococcus és más bakteriális fertőzésekkel! A gomba SEMMIT nem okoz a babánál, míg a strepto komoly fertőzést okozHAT, ami meg is történt az első válaszolónál.

Nálam is volt candia, a szobatársaMNÁL coli baktérium, egyikünknél sem lett semmi gond. Az orvos azt mondta, hogy a gomba semmit nem okoz az égvilágon.

2014. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
nekem se sikerült a hüvely gombát kikezelni szülésing igy engem alaposan kifertőtlenített betadinel a burokrepesztés előtt,igy semmi baja nem lett a babának :)
2014. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a jókívànsàgot!:)igen én is úgy tudom a gomba nemtud nagy gondot okozni de hàt aggódok és remélem nem alakult ki nàlam semmi bakteriàlis,mert félidőbe vett tőlem kenetet amibe nem volt baci..streptococcus szűrés nàlunk sajnos màr nincs,ez idegesít is rendesen!nem tudjàtok ilyenkor van valami óvintézkedés szülés közben?vagy màr nem is érdekli a korhàzat,h esetleg fertőzés van?
2014. nov. 28. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!