Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gyors tágulás jobban fáj...

A gyors tágulás jobban fáj mint az átlagos idő alatt lezajló?

Figyelt kérdés
2014. dec. 27. 14:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem 5óra volt. Elfolyt a magzatvíz és jöttek a fájások. Iszonyú volt. Szinte 3órán keresztül folysmatosan fájt. Ahogy elmúlt volna a fájás jött a következő. Nekem nagyon friss még az élmény, most még azt mondom elég ez az 1gyerkőc, de remélem később rá tudom venni magam mèg egyre...
2014. dec. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nálam kb. 6-7 óra volt, amíg nagyon enyhe fájásaim voltak, ezalatt nem is igen tágultam szinte semmit, aztán amikor burkot repesztettek, elkezdtek erősödni, annyira, hogy a végére úgy begyorsult, hogy az epidurálra sem maradt idő. Na, azok már brutálisan fájtak. Úgyhogy nálam bejött ez a tendencia.
2014. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

20 évig voltam szülésznő, 3 gyerekem van.


A szülés folyamata az ember életének legszubjektív élménye. Gyors, lassú, erős, gyenge mind-mind egyénileg változó minőségek. Minden fejben dől el. Az a baj, ez a kommentekből szépen visszaköszön, sőt a Te kérdésed is erről szól, hogy a szülés folyamatát azonossá teszik a fájdalommal. Szülés=fájdalom. Pedid szülés=csoda! Mivel egyre közelebb kerülsz ( gondolom ez a helyzet ) a szülés időpontjához, annál inkább foglalkoztat a fájdalom és az ettől való félelem. Mivel már előre kódolod az agyadban, hogy fájni fog, ezért mikor elkezdődik, csakis és kizárólag a fájdalomra tudsz koncentrálni, gondolni. Ezzel mintegy teljes mértékben átadod a tested, lelked a fájdalomnak. Ezáltal ő fog győzni! Sokkal jobban jársz, ha a csodára koncentrálsz, tréningezed magad előre. Vannak szülés előkészítő tréningek, azokon is részt lehet venni. De! Minden nap, mikor nyugalom van, gyújts egy gyertyát vagy füstölőt. Lépj kapcsolatba a gyermekeddel. Gondolj és figyelj rá, hiszen ezt nem egyedül fogod végigcsinálni, hanem vele. Mondogasd magatoknak, hogy csak annyira fog fájni, amennyire szükséges, egészen addig, amíg "elhiszed". Ezt onnan fogod tudni, hogy jól eső érzés, elégedettség fog szétáradni benned. Ha ezt így csinálod, nem kell, hogy majdnem hánnyál, meg megbolondulj a fájdalomtól, meg amiket az előttem szólók írtak.

A kérdésedre is reagálva a gyors szülésnél nem a fájdalom nagyobb, hanem a két méhösszehúzódás közti idő a rövid. Van úgy, hogy nincs is. Nincs ideje kipihenni magát a vajúdónak. Ezért támad utólag az az érzete, hogy jobban fájt.

A szülési fájdalom teljesen más mechanizmus, más kémiai folyamatok alapján megy végbe, mint az összes többi fájdalomérzet. Utólag visszagondolva már nem látjuk olyan borzasztónak. Ha nem igy lenne, minden nőnek csak egy gyereke lenne, mert hülye lenne ezt újra bevállalni. Ha ez nem így volna, már rég kihalt volna az emberiség.

2014. dec. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Valamennyire gyet értek a szülésznővel, viszont én vagyok az a majdnem hányó, aki oxitocint kapott.

Hát elmondanám, hogy egész terhességem alatt egy pillanatig sem féltem a szüléstől, se a fájdalomtól, és fájdalomküszöböm sem alacsony. Vártam is szülést, főleg már a végén. Nem is úgy tekintettem rá, mint egy szörnyű dologra, ami baromira fájni fog, mert tisztában voltam azzal, hogy vannak, akiknek egész más élmény, és akiknek annyira nem is fáj, bíztam benne, hogy majd én is közéjük tartozom.

Nem így történt, és valószínűleg azért is reagáltam így fizikailag/lelkileg (akaratlanul), mert nem számítottam ilyen szünet nélküli fájásokra és ekkora mértékű fájdalomra.

Szóval én azt mondom, hogy jobb, ha lelkileg felkészül az ember a rosszabbik eshetőségre is, mert akkor bár nem érheti meglepetés! Ez az élet minden területén így van, nem csak a szüléssel.

2014. dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszi a vàlaszokat, màr túlvagyok egy babàn, gyors szülés. Viszont annyira gyorsan jöttek a fàjàsok, valahogy úgy érzem hogy nem volt időm felkészülni rà. Derült égből villàm. Szép és jó volt ìgy, el nem cserélném, nem is a fàjdalom maradt meg, csak ott,akkor lesokkolt kicsit.

Rengetegen ìrjàk a lassú szülésre, hogyennyit szenvedtek, milyen nehezen ment. Talàn a gyorsnak is ugyanúgy megvan a hàtrànya (is).

2014. dec. 30. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!