Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mennyire elterjedt gyakorlat?

Ez mennyire elterjedt gyakorlat?

Figyelt kérdés

Amikor vajúdtam, a nővér behozott egy paksaméta papírt aláírni (beleegyező, lemondó, stb nyilatkozatok). Épp egy fájás közepén voltam, mondtam, hogy ha nem akar várakozni, akkor jöjjön vissza tíz perc múlva, amint elmúlik a fájás elolvasom és AZTÁN aláírom.

Döbbenettel vegyes felháborodottsággal mondta, hogy de hát ezt nem szokták elolvasni, csak aláírják.


Én meg nem írok alá semmit, amit nem olvastam el, úgyhogy húzhatjuk egymás idejét, de nekem kevésbé fontos, hogy alá legyenek írva. Így dühösen, de ott hagyott a papírokkal.


Tényleg így megy az esetek többségében, hogy olvasatlanul írják alá az emberek a papírokat?


2015. jan. 12. 10:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Amíg bírtam, olvastam, amikor nem, akkor elmondta a szüléssznő.

Nekem az osztályon volt gondom a nővérrel. Aláírtam a szerződést még a szülőszobán az egy ágyasra, aztán betettek egy két ágyasba. Volt belőle némi balhé...

2015. jan. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%-os: Köszönöm, igyekszem!:)
2015. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

mikor közölték velem hogy percei vannak háta a babámnak és sürgősségi császár lesz a szülésből, én már nem emlékszem erre sem mert akkora sokkot kaptam, de a férjem mesélte hogy nekem is odahoztak egy csomó papirt hogy írjam alá.de ő sem és én sem tudodm mik lehete azok.

nem értem miért nem lehetne mondju a 34 héten miden kismamának odaadni ezeket a papirokat hogy odahaza áttolvasa és aláírva vissza vigye. mondjuk két nst között.

2015. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
9%

En arra sem emlekszem h irattatak ala velem papirokat a vajudas alatt, kicsit ko voltam.. :-)

De azert nem kell ezen sztem ennyire parazni, aki akarja olvassa vegig, akinek eleg h par szoba osszefoglaltak az meg irja ala ugy. Amugy ha a gyereked elete a tet leszarod, h konyokolnek a hasadba meg h maxon folyik beled az oxitocin, meg h mennyit vagnak rajtad es hol.. nem a marha nagy jogaidon agyalsz, csak tapasztalatbol mondom..!

2015. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nálam a szülésznő már az utolsó CTG-n hozta a papírokat és részletesen elmondta, hogy mit írok alá! Ez így normális szerintem. Jó, hogy nem hagytad magad!
2015. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez, nálam is igy ment. Vajúdás kellős közepén, képtelen lettem volna végigolvasni, és felfogni mindent, a papir lényege az hogy mindenbe beleegyezel, és tudomásul veszed hogy egy tűszúrásba is bele lehet halni ,és ők nem tehetnek róla . Nálam úgy alakult hogy sürgősségi császár, ott a műtőasztalon hanyatt fekve, sirtam is mellesleg,odadugott valaki az orrom alá egy papirt hogy alá kéne irni,gőzöm sincs mit irtam alá. Nem voltam abban a helyzetben hogy olvasgassak meg ellenkezzek, kb 1 perc múlva már halászták ki a gyereket.

Úgyhogy sajnos igy megy, és ha szóvá teszed még nekik áll feljebb.

2015. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ekkor még nem volt semmi sürgősség, én pár percenként bmegeltem a fájástól, de rendben ment akkor.


A második csomagot már akkor kaptam, amikor szülés után közvetlenül toltak a műtőbe kipecázni a méhlepényt, mert magától nem jött ki. Ott inkább átfutás volt, de mivel altatásos műtétem már volt, ismertem a papírokat, ezért rövid átolvasással is működött. Arra meg volt kb 5 percem, addig pakolásztak körülöttem a műtőben, a doki meg még épp bemosakodott.


Mondjuk akkor is volt morgás, amikor a zárójelentés mellé kértem ezeknek is a másolatát, hiszen aláírtam, jogom van egy példányhoz. Némi morgás után megkaptam a paksamétát egyben (gondolom nem volt kedvük fénymásolgatni).


Ha nagyon kötekedni akartam volna, akkor simán nekimehettem volna annak, hogy a zárójelentésemen elég sok, ténylegesen el nem végzett beavatkozás is szerepelt. Tudom, tudom, kell az OEP támogatás, így mindent ráírnak, ami picit is hihető.

2015. jan. 12. 12:53
 18/21 anonim ***** válasza:

Ó meg még mi mindent íratnak csak így alá! Látod itt is írják, hogy a védőnő aláíratta, hogy hetente volt náluk, aztán színét se látták hónapokig meg ilyenek! A szülésnél meg kihasználják, hogy van elég bajod, meg hogy a legtöbben úgysem tudnak semmit ezekről a dolgokról.


Én is mindent elolvasok és fel szoktak háborodni, de nem érdekel. Sok mindentől kíméltem már meg magam.

2015. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

De ha szülés előtt X nappal odaadnak mindent, h írj alá...Akkor mégis miket írsz alá? MINDENT?

Mert azt honnan tudod, h sürgősségi császárod lesz? Olyat meg sztem tuti nem lehet csinálni, h ezt otthon aláírod makk egészségesen pl a 37. héten, h "sürgősségi császár...stb".

2015. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azt azért érdemes tudni, hogy szülés alatt bármilyen életet veszélyeztető helyzetben beavatkozást végezhetnek, amibe nem szólhatsz bele. Ezt is aláírod, hogy pl vész esetén sürgősségi császárt végeznek, illetve transzfúziót kapsz, ha kell. Az is benne van a szövegben, ha nem vagy beszámítható állapotban, akkor hozzátartozód dönthet felőled.

Vállalod a branül okozta ritkaságnak számító fertőzést és vállalod műtét esetén a gyógyszerelést.

2015. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!