Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mennyire elterjedt gyakorlat?

Ez mennyire elterjedt gyakorlat?

Figyelt kérdés

Amikor vajúdtam, a nővér behozott egy paksaméta papírt aláírni (beleegyező, lemondó, stb nyilatkozatok). Épp egy fájás közepén voltam, mondtam, hogy ha nem akar várakozni, akkor jöjjön vissza tíz perc múlva, amint elmúlik a fájás elolvasom és AZTÁN aláírom.

Döbbenettel vegyes felháborodottsággal mondta, hogy de hát ezt nem szokták elolvasni, csak aláírják.


Én meg nem írok alá semmit, amit nem olvastam el, úgyhogy húzhatjuk egymás idejét, de nekem kevésbé fontos, hogy alá legyenek írva. Így dühösen, de ott hagyott a papírokkal.


Tényleg így megy az esetek többségében, hogy olvasatlanul írják alá az emberek a papírokat?


2015. jan. 12. 10:19
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Életveszély esetén tudtommal nem kell külön beleegyező (ami egy eszméletlen embernél nem is lenne életszerű), ott a törvény ad felhatalmazást az orvosoknak.

Hozzátartozót egyébként nagyon ritkán kérdeznek meg, általában orvosi, szakmai döntés születik. A megkérdezés inkább a mesterséges kóma/életbentartás témakörben szokott előfordulni.

2015. jan. 12. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!