Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után otthon maradt...

Szülés után otthon maradt veletek a férjetek? És ha igen, mennyi időre?

Figyelt kérdés

Csak az első héten volt otthon vagy esetleg tovább is?

Mennyit segített a baba körül? Voltak konkrét feladatok, amit mindig ő csinált (pl. ismerek olyanokat, ahol mindig Apa dolga a fürdetés), vagy van, akinél ez változó volt?


Milyen volt az első néhány hét otthon és mi volt benne a legnehezebb?



2015. jan. 23. 09:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

3 napot volt itthon. Amiben tudott segített-pelenkázta, fürdette, altatta, később mikor már nem szopizott, akkor etette is. Nincs konkrét feladata, mindketten csinálunk mindent.

Fura volt az első néhány hét, és a legnehezebb az volt, hogy az ígéretekkel ellentétben, az én babám nem aludt. Már újszülöttként is ha aludt egyben 30 percet, akkor tök boldog voltam. Ez azóta sem változott, csak már hozzászoktam.

2015. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

1 hetet volt itthon, aztán jött az anyukám 2 hétre utána.


Minden nehéz volt, fáradt voltam, a bizonytalanság, hogy jól csinálom-e, mit kell csinálni, eleget eszik-e, miért sír, eleget kakil-e, stb.

Közben fáj a hasad (császár, hüvelyi szülésnél meg a hüvelyed, gátsebed), vérzel, ömlik a tejed, amíg be nem áll.

Nekem nem jó élmény, nagyon nehéz volt az eleje.


Férjem csinálta a házimunkát, segített a fürdetésnél, stb.

2015. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
4 hetet volt itthon összesen, ebből kettőt a szülés előtt, kettőt pedig utána. (8 nappal hordtam túl a fiúnkat, nem teljesen így terveztük az időbeosztást) Jó is volt nagyon, hogy itthon tudott lenni, mivel külföldön élünk és nincs itt rokonunk. A szülés után 12 órával pedig már mehettünk is haza, így elkélt a segítség. Az állandó feladata a főzés volt, persze csak egyszerű dolgokat csinált. Segített fürdetni, ha kellett altatni, bármikor felvette, ha nem éhes volt hanem mondjuk hasfájós, így alhattam, vagy nyugodtan hajat moshattam. Mivel csúnyán sérültem szülés közben, így nem is ment volna nélküle a teljes háztartás. Nekem a legnehezebb a szülés utáni fizikális regenerálódás volt.
2015. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

6 hetet volt itthon, de csak azért, mert nyáron szültem és csak akkor jöhetett el hosszú szabira. 1 hetet voltunk a kislányomnak kórházba, így 5 hetet voltunk otthon hármasban.


Mindenben segített. Fürdette, ettete - tápszeres volt-, pelenkázra, altatta.

2015. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Egy hetet volt itthon, a gyerek 2-3 hetes kora között. Nálunk is (szinte) mindig ő fürdet, ha itthon van ő cseréli a pelenkát(még most is, pedig a gyerek már 2 éves is elmúlt) Büfiztetett is. Házimunkába is segített.


Az első héten az volt a legnehezebb, hogy a nagymamák ideköltöztek. Nagyon rossz volt, hogy "idegeneket" kell kerülgetni, belenyúlkáltak a konyhafiókba, mindenbe beleszóltak, meg úgy általában nem hagyták, hogy a picivel egymásra hangolódjunk.

Ezt leszámítva az első néhány hétben nem volt semmi gondunk, minden flottul ment.

2015. jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mindháromnál pár napot volt itthon. Segített fürdetni, büfiztetni, altatni. Utána mindent megoldottam egyedül.
2015. jan. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy hetet maradt itthon. Aztán még egy darabig megpróbált hamarabb szabadulni a munkahelyről, 3-4 órakor. Hat hetesek voltak az ikreink, amikor először ment egy hetes kiküldetésbe :( De nem is a sok dolog volt rossz, inkább az egyedüllét, amikor amúgy is dúlnak a hormonok.
2015. jan. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Csütörtökön mentünk haza a kórházból, és hétfőn már ment apa dolgozni (anyukám vidéken lakik, szintén csütörtök délutántól volt itt nálunk vasárnap délig). Apa mindenben segített, kezdetben bizonytalanul, de aztán bármit rá lehetett bízni. Anyu a házimunkában segített azalatt a pár nap alatt. Nem volt könnyű, mert hamar egyedül maradtam a picivel. Ha apa hazaért időben, akkor együtt fürdettünk. Nagyszülők dolgoznak, így nem sok a segítség...és félidős terhes vagyok a kistesóval! :) A nagy még nincs másfél éves. Ha megszülök az lesz a legnagyobb segítség, ha a nagyot el tudják vinni pár órára mondjuk egy héten egyszer.
2015. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

3 napot volt itthon.

Jó volt, mert míg otthon volt, akkor vittem le a kutyát sétálni amikor kedvem támadt rá.

Mivel télen szültem, nem akartam rögtön hosszú időre magammal vinni a lányom, így utána mindig meg kellett várnom, hogy hazaérjen munkából, hogy vigyázzon rá.

De kb. 1 hónapos kora után már a lányomat is vittem magammal mindenhová kendőben.

A fürdetést az első 1-2 hónapban mindig a férjem csinálta, én nem mertem, ő meg stabilan, magabiztosan fogta meg a babát, így jobb volt rábízni, amúgy is örömmel tette.

Az első néhány hétben az volt a legnehezebb, hogy a lányom ha sírt, csak a férjemnél nyugodott meg.

Volt olyan, hogy zokogva hívtam mobilon a munkahelyén, hogy azonnal jöjjön haza, mert én ezt már nem bírom tovább :)

Szóval a legnehezebb nem is maga a sírás volt, hanem megszokni az új élethelyzetet és a bezártságot.

2015. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%
5 napot volt itthon velünk apa. A legnagyobb segítség az volt, hogy elment patikába, a közértbe, henteshez, zöldségeshez bevásárolni (mert akkor még nem nagyon emelhettem ugyanis császáros voltam). Itthon takarított. A baba körüli teendőkben pedig annyit segített, hogy napközben többször ringatta (mert a hazajövetelünk napjától már durván hasfájós volt, sokat sírt, üvöltött) és esténként együtt fürdettük a csajszit.
2015. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!