Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után otthon maradt...

Szülés után otthon maradt veletek a férjetek? És ha igen, mennyi időre?

Figyelt kérdés

Csak az első héten volt otthon vagy esetleg tovább is?

Mennyit segített a baba körül? Voltak konkrét feladatok, amit mindig ő csinált (pl. ismerek olyanokat, ahol mindig Apa dolga a fürdetés), vagy van, akinél ez változó volt?


Milyen volt az első néhány hét otthon és mi volt benne a legnehezebb?



2015. jan. 23. 09:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
3 hetet volt itthon az volt maga a menyország :) mosot főztött takarított éjjel felkelt a picit etettni ( az elején kapot tápszeres pótlást míg be nem indult a tejem azóta tejleadó vagyok) pelenkázta fürdette babusgatta egész nap.Nekem csak egy dolgom volt hogy pihenjek és szeressem a fiunkat :) aztán 3 hét után vissza a réfi kerékvágásba :( most 7 napból 6napot vagyunk kettecskén apuka külföldön dolgozik.A.
2015. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Jövő héten szülök, egy hónapot lesz itthon velünk, biztos vagyok benne, hogy mindenben segít majd, császárosok leszünk.
2015. jan. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

két hétig volt itthon, bármit megcsinált, amit kellett. fürdetni persze kimondottan szeretett :)


nekem az első pár hét nem volt nehéz, szerintem még valami dolgozott bennem, illetve az utolsó heteket a kórházban töltöttem, az első hetekben olyan jó volt, hogy végre tudok mozogni, nincs akkora hasam, még ha sokat is éjszakáztunk. sokat fejtem, férjem ült mellettem hajnalban, és beszélgettünk :) szóval az szép időszakként maradt meg bennem.

az volt rossz, amikor dolgozni ment először, és persze nehéz volt a kialvatlanság napközben, hiába aludtak 2 órákat naponta többször a gyerekek, én nem tudtam már aludni, vagy nem akkor, szóval nehéz volt megszokni, hogy nem én irányítok, nem én osztom be az időt :)

hétfői napon mentünk haza, csütörtökön már kizavart a férjem vásárolni, szóval abban is sokat segített, hogy egyedül is elvolt 1-2 órát a gyerekekkel.

2015. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én csak lesek, hogy mindenkinek ennyi segítsége volt...

Nekem a fiamnál itthon volt a párom 2 db napot, miután hazajöttünk a kórházból. Utána anyósom hozott ebédet 1 hétig, ott volt kb fél órát. Babázott volna, de a fiam evett-aludt. Anyuék nem tudtak jönni, mert aput épp műtötték, mi mentük, mikor a fiam 1 hetes volt, het 2x-3x.Amikor megszületett a lányom, 4 napot volt otthon a párom, ugye a fiunkra vigyázott. Én a 3. nap jöttem haza a kórházból, tehát 1 napig volt otthon. Anyós jött egy hétig, hozott ebédet, meg ott volt egy órát, amíg kimentünk levegőzni a fiammal. Anyuék voltak 2x az első héten. Aztán a szokásos.... De elvoltunk, nem panaszkodom, nekem is inkább a fizikai felépülés volt a legrosszabb. Konkrétan, h 2 hétig nem tudtam ülni abszolút. Álltam, feküdtem, v térdeltem.

2015. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
8-as vagyok! Bizony szerencsések az anyukák! :) Ha apa itthon lett volna legalább két hetet, a gátsebes s.ggemet vertem volna a földhöz örömömben! :)
2015. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én majd csak nyáron szülök, nálunk az a terv, hogy Apa két hétig itthon lesz, miután hazajöttünk a kórházból. Hogy ki mit csinál, az majd kialakul, az a terv, hogy a babával kapcsolatosan mindketten mindent, a háztartásban meg a szokásos. Nálunk pl. szinte mindig ő főz, mert imádja csinálni, gondolom akkor se lesz másképp, mosni viszont kizárólag én szoktam, minden más megbeszélés kérdése.
2015. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja azért kell lepontozni azokat akinek segítségére volta a pára értem én..A.
2015. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
15 vagyok! Én nem szoktam pontozni soha, ellenben engem igencsak lepontoztak! Teljesen normálisan válaszoltam, nem tudom miért kell mindenben a rosszindulatot keresni.
2015. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves 15ös ne vedd magadra! nem neked szólt!!!! Csak valakiket igen zavarja hogy a párjuk segített és nem a kocsmàban ült..
2015. jan. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
81%
14- es vagyok, gondolom, nekem szólt a kedves megjegyzés. De én nem pontoztam le senkit, nem is szoktam soha pontozni. És szerintem nem támadtam senkit, válaszoltam a kérdésre. És kikérem magamnak, a férjem életében nem kocsmázott, hanem dolgozott, meg tanfolyamra járt, azért nem volt otthon. Amúgy, ha volt ideje, segített mindenben. És nem panaszkodtam, elmondtam, h egész jól elvoltunk.... Biztos egyeseket az zavarja, h nem képesek egyedül ellátni a gyereküket....
2015. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!