Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 19-20 évesen még korai szülni,...

19-20 évesen még korai szülni, igaz? Hogy látjátok ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

2015. aug. 9. 16:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ. milyen céljaid vannak az életben, mi az amit eddig letettél az asztalra, a gyerekedet saját pénzből eltudnád-e tartani vagy a szüleidnek kell segítenie esetleg, és hogy mennyire biztos a párkapcsolat amiben élsz. Én most 18 éves vagyok, 3 éve van párkapcsolatom, most kezdem az egyetemet és nem tudom elképzelni, hogy az elkövetkező pár évben gyermekem szülessen. De ha te igen és úgy érzed, hogy megfelelő életkörülményeket tudnál neki biztosítani, elég érett vagy hozzá akkor sok boldogságot :)
2015. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
Mindig vannak kivételek,akik igenis fiatalon is felelősségteljes anyák,feleségek tudnak már lenni. Nem a nagy átlag..ez tuti,de vannak kivételek. Én 18 évesen szültem.. most 33 vagyok. Semmi bajom nem származott belőle,sőt a gyerekeimnek sem.Ugyan azzal a férfival vagyok azóta is,nem hagyott el,nem csal meg,én sem őt,tökéletes a házasságunk,szerelmesek vagyunk egymásba,és imádjuk az életünket a gyerekeinkkel együtt. Ha újrakezdeném sem csinálnám másképp. Nem a semmire vállaltuk be őket...de nem is volt azonnal minden adott. Lesnek is sokan ne félj,hogy még mindig boldogok vagyunk,és nem napról napra élünk,szépen építjük felfelé az életünket,mind ezt úgy,hogy mondhatni gyerek fejjel lettem anya. Szóval nem minden esetben korai 20 évesen szülni. Van akinek 35 évesen sem kéne szülni,mert felelőtlen,még mindig gyerekes,és nem való neki gyerek,és az olyan ember már nem is változik.
2015. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem pont annyira nem ideális, mint 35 felett. Általában kényszerpálya, lehetne jobb neked is, a gyereknek is. Mondjuk 25 és 30 között.
2015. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ne a korodat nèzzed hanem, hogy mennyire szeretnètek babàt a pàroddal. Mennyi idös a baràtod? Règóta vagytok együtt? Mik a terveitek? A kollèganöm is 19 èvesen szült az akkori baràtjàtol ès azota összehàzasodtak, boldogak ès van màr egy 2. kisfiùk is. Persze rengeteg az ellenpèlda de ha te ès a pàrod IS! szeretnètek ès anyagiliag el is tudnàtok tartani a kicsit meg magatokra is jutna, hogy azèrt ne nullàra gyertek ki a hónap vègère hanem normàlisan, akkor mièrt ne? De ha vannak kètelyeid, esetleg tovàbbtanulàssal kapcsolatban vagy ha jobb àllàst, karriert szeretnèl elöször, akkor szerintem azt tedd elöbbre. Nàlunk is hasonló a szitu. Igaz, hogy mi 23 èvesek vagyunk a pàrommal, külön lakunk àllàsunk van, normàlis de mindketten többre vàgyunk a munka terèn. Elöször kellene egy jobban fizetö àllàs ès utàna jöhet aminek jönnie kell :) Persze ha most "becsùszna" akkor sem szükölködnènk, de jobb ùgy ha azèrt marad is vmennyi fèlretenni mert sose tudhatod milyen vàratlan kiadàsok jönnek. De nem csak a pènz...Szerintem jobb ha fiatalon szül az ember, persze nem 17 èvesen hanem mit tudom èn amikor megèrett rà de ne 40 èvesen szülj szerintem semmikèpp az màr elèggè kèsö. De azèrt mèg vàrhatsz pàr èvet, de ha kèszen àlltok akkor mièrt ne? :)
2015. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem korai, csak a sok 38 éves első gyereket váró nő elfelejtette, hogy ők se aranybilire születtek. 14 khm
2015. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem csak a kor alapján megítélni a gyerekvállalás kérdését nem lehet.

Fontos hogy te és a párod mennyire érzitek hogy készen álltok rá, mennyire vagytok elkötelezettek egymás irányába, mennyire tudnátok megteremteni a picinek szükséges környezetet, biztosítani az anyagi hátteret.

Van aki készen áll 19 évesen, van aki 28 évesen se tartja elég érettnek magát ahhoz hogy gyereket vállaljon.

2015. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha önmagában a kort nézzük, akkor nem, egyáltalán nem korai. Ez a legjobb kor biológiailag is hogy szüljenek a nők. Ami fontod lehet még az viszont a többi körülmény tehát pl. anyagi helyzet, mennyire stabil a párkapcsolat.

Vannak akik èrettek erre lelkileg is ebben a korban,engem például sosrm érdekelt a buli meg ezek, az a típus vagyok akinek a család, gyerekvállalás jön be. 3 hónapja szültem, 22 évesen es boldog vagyok vele.

2015. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
nem korai, amennyiben: stabil párkapcsolatod van, el tudjátok tartani magatokat, futja váratlan kiadásokra, külön éltek a szülőktől. és ez nem kor függvénye, van aki már 20 évesen megteremti ezeket a feltételeket, van aki még 36 évesen sem. Ja igen, meg én azt is fontosnak tartom, hogy gyerek mellett ne járjanak a szülők hetente bulizni, ne passzolgassák le folyton, éljék ki magukat előtte. Persze nem azt mondom hogy mindig üljenek otthon, de van olyan ismerősöm, aki alig van otthon a picivel.
2015. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A kor azért még nem minden. Stabil párkapcsolatba, biztos anyagi körülmények közé szerintem rendben van. Én néhány nappal a 20. születésnapom elött szültem. Nem mondom, hogy igy terveztük, de mivel adott volt a párkapcsolat és az anyagiak is rendben voltak, igy eszünkben sem volt abortálni. Lassan egy éves és a világot jelenti számunkra.


Az hozzátartozik viszont az igazsághoz, hogy egyébként eszünkben nem volt még a gyerekvállalás, de igy alakult és nem bánjuk. Igen is felelösségteljes édesanya vagyok, nem hiszem, hogy egy 25-30-40 éves nö bármivel jobb édesanya lenne csak a kora miatt.


Egyébként 2 általános iskolai osztálytársamnak is van már gyermeke, ök tervezték, szoval vannak még, akik 20 évesen szülnek.

2015. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
gyermeket vállalni korai, megszülni nem nehéz.
2015. aug. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!