Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Frissen szült anyukák, ti...

Frissen szült anyukák, ti hogy látjátok ezt a kérdést? (lent)

2014. jún. 9. 13:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
Attól, mert valaki szült nem kell elhagynia magát, viszont valóban az első napokban nem a nőnek kellene az étellel meg a házimunkával foglalatoskodnia. Viszont a szülést sokan szeretik kihasználni a lustálkodásra. 2 gyereket szült, gátsebem is volt, mégsem nyavalyogtam, ha főzni kellett. Ez a dolgok természetes rendje. A 6 hét gyerekágy nem abból áll, hogy nem kell megmozdulnia sem egy nőnek.
2014. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek. Egy hét után is ő végezze a házimunkát?
2014. jún. 9. 13:53
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nagyon gáz, olyankor igenis szükség van a pihenésre és a fekvésre, higy regenerálódjon a szervezet. Nekem 5 hétig fájt a gátsebem, eszembe sem volt a baba ellátásán kívül mást csinálni. Kaját rendeltünk, párom és anyukám takarított. Mikor nekiálltam valaminek rögtön újra erősödött a gyerekágyi vérzés.
2014. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy egy héttel, vagy 6 héttel vagyunk a szülés után, szerintem.
2014. jún. 9. 13:58
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy másik kérdés ott, ott meg támogatták az anyukát: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ez minden családnál máshogy van. Én is kaptam segítséget rokonoktól, a férjem is itthon volt 2 hetet. Szerintem ez is segített abban, hogy hamar talpra álltam (nehéz szülésem volt, sok vért veszítettem, vérátömlesztést kaptam).

Tényleg nem mindegy, hogy 1 vagy 6 héttel szülés után van valaki.

2014. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%
Bátran pontozzatok le, de hacsak nem volt komplikáció a szülés körül, akkor a főzés, és az egyszerűbb házimunkák beleférnek már ilyenkor. Sőt, a több gyerekkel rendelkezők megerősítenek ebben, hogy a nagyobb gyerekkel való foglalkozás is belefér. Persze nem azt mondom, hogy menjen kapálni a virágoskertet az ember, de a főzés nem nagy dolog. Főleg, ha csak estére kell, nem pont délre, addig bőven van idő.
2014. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%

Nekem elcseszték az érzéstelenítőt, így szülés után egy héttel is fejgörcsöm volt egész nap. Örültem, ha nem kell semmit csinálni. Még a babát sem tudtam ellátni mert nem tudtam megmaradni annyira fájt a fejem. Sose lehet tudni, hogy az illetőnem éppen könnyű volt a szülés vagy sem.

Bár én ilyen embernek nem szültem volna, akinek elvárásai vannak felém.

2014. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%
Ilyen nők csak kihasználják a szülést oknak, hogy ne keljen dolgozniuk. Azért bőven van olyan kaják ami 20-30 perc alatt kész és 2 napig is elegek, annyit bőven birnia kell már. Régen hét után visszamentek az anyák dolgozni azt mégsem akarják utánozni.
2014. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Három gyereket szültem, különösebb komplikációk nélkül, bár nem gyorsan, hosszú vajúdás után. Kb 2 - 3 hét múlva mindent csináltam már, de 1 héttel a szülés után bizony nagyon hálás voltam a rokonságnak a segítségért.
2014. jún. 9. 14:10
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Már eleve az a probléma, hogy a "párom elvárja". Miért nem kér meg rá normális hangnemben? Kicsit más azért a két dolog.


Én nem főztem egy héttel szülés után, mert nem akartam. Ennyi. A férjemmel már beszéltünk erről a baba előtt is. Szerettem volna összerázódni a kicsivel, beletanulni a szoptatásba, az ellátásába.

2014. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!