Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti tiltakoznátok ez ellen?...

Ti tiltakoznátok ez ellen? Lent a többi.

Figyelt kérdés
Most hallottam a hírekben, hogy egy szír nő a Keleti Pályaudvaron szülte meg a gyermekét. Mindkettőjüket kórházba szállították. Anyaként elgondolkoztam, hogy vajon, ha én is most szülnék, mennyire aggasztana, ha abba a kórterembe fektetnék be őket is, ahol mi vagyunk. Nem vagyok rasszista, ne értsetek félre, csak ezek az emberek olyan sok betegséget hozhatnak onnan, ahonnan jöttek, mert eddig is pocsék egészségügyi körülmények között éltek. Sok helyen még normális ivóvíz sincsen...
2015. aug. 28. 12:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
utolsó, ebben a kérdésben mi a bejelenteni való? mert én nem látom hiába olvastam el többször is. És igen, én se venném jó néven. Ki tudja, a betegségeken kívül lehet lop is. Bár rossz tapasztalataim miatt én már alapból meg sem próbálkozom az állami kórházakkal, így nálam ez az esély minimális. Ha meg egy menekült meg tudja fizetni a magánkórházat, akkor az ügyel a saját egészségére és higiéniájára is.
2015. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
4%
Érdekes, a romáktól nem féltek...? A hepa, a HIv vér útján fertőz (és egyéb váladékok útján). Nem fogja senki elkapni egy közös kórtermi tartózkodás során.
2015. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A romákat oltják itt Magyarországon, de miért emelted ki csak a romákat? Magyar is lehet piszkos, igénytelen. Ember és ember, nem kell itt különbséget tenni. Az egyedüli különbség ott van, hogy a migránsok fejletlen országokból érkeznek és a több ezer km-es út során rengeteg fertőzést kaphatnak el és vihetnek tovább. Ha szűrik őket, nagyon jó és helyes is. Ez amúgy ugyanúgy az ő érdekük is.
2015. aug. 28. 19:37
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tiltakoznék, ugyanis dolgoztam nőgyógyászaton és akinél azt látjuk, hogy igénytelen/élősködői lehetnek/hepás lehet azokat elkülönítjük az egyik kórterembe. Van egy kórterem, amit direkt erre a célra használunk, oda még akkor sem teszünk mást, ha csak ott van hely, akkor felajánljuk a v.i.p. szobát, vagy inkább a mellettünk lévő osztályra tesszük, ahol hasonlóan nőgyógyászati betegek vannak.

Megvannak ennek a szabályai is, körültekintőbbnek kell lenni az ilyen betegekkel, szájmaszk, kesztyű, állandó fertőtlenítés.

Az aids még nem volt eddig probléma az országban, kevesen voltak, az évek alatt nem is találkoztam hiv+ beteggel. A hepatitis viszont minden hónapban van legalább 1, mert a 80-as években és azelőtt még nem szűrték úgy a véreket és sokan sajnos kaptak hepás vért (szóval nem mindenki önhibájából lett beteg). Őket is külön kórterembe tesszük. Sajnos szülés után ez valós veszély, ugyanis minden szülő nőt szinte varrtak valahol, vagy altájon, vagy a hasán, véreznek is. Elég, ha az egyik összevérzi a wc-ülőkét, a másik meg elcsúszik rajta és a gátsebébe kerül.

Én ha szülnék, vip szobát kérnék (az egészségem megér napi 10000 Ft-ot).

2015. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Minden civilizált országban az ellenőrizetlen emberek karanténba kerülnek egy ideig, amig biztonságosak nem lesznek az ottani lakosokra.

Amig leellenőrzik az oltási könyvüket, vagy megkapják az oltásokat + egy ideig.


Nyilvánvaló, hogy eleve a kórház elkülöníti.

2015. szept. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!