Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 plusszos kismamik! Hányan...

36 plusszos kismamik! Hányan várjuk türelmetlenül a szülés megindulását és a "NAGY" találkozást? Hogy érzitek magatokat így a végén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én a második kisfiamat várom szeptember 25.ére vagyunk kiírva! Ma 37+5 hetes vagyok. Borzalmas derék fájás gyötör, gyomorégés , pocak keményedés (de nem rendszeres) egyéb tünetem igazából nincsen. Az elsô kisfiammal (2eves lesz) yenkor már egy halom tünetem volt... 36. hettôl rendszeres keményedések, a nyákdugó darabokbam távozott, hasmenésem volt stb... most pedig semmi....

Ezt a terhességet sokkal fittebben végig csináltam már már az volt meglepô, hogy honnan van ennyi energiám...2 héttel ezelôttig... azóta minden nehezemre esik... állandó heves szívverés tör rám a legkissebb terheléstôl is ... légszomjjal kisérve. Aludni abszolút nem tudok csak egy két órát... éjjelente sírok mert majd elájulok az álmosságtól de egyszerüen nem tudok aludni. Jó lenne már túl lenni rajta... Pedig imádok kismama lenni... de.most már tényleg teher...:( Az elsö babámmal sokkal könnyebb volt a vége nem éltem meg ilyen nehéznek...

Ráadásul az uh kicsinek találták a babát 36+3 hetesen 2575gramm volt és a haskörfogatta átlag alatti... (301mm)

A héten megismételték az uht elvileg nincs gond de pici lesz a babám... Viszont nst, a szivhanggal.nem stimmelt vmi ezért megismételték ma reggel a vizsgálatot... most nem volt gond de 3 naponta ellenôrzik.

Remélem lesz vkinek kedve beszélgetni, tapasztalatot cserélni, eggyütt izgulni!!!


2015. szept. 10. 01:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Szia! Én még csak 35+1-es vagyok,de nekem is vannak már érdekes tüneteim....A hát és derékfájás az kb minden héten 2napra visszajön a 32.óta,de akkor úgy hogy felkelni alig tudok. A gyomorégés minden napos,enni nem tudok normálisan,mert ha igen akk úgy fáj a hasam hogy megőrülök.:( A mozgásokat már nagyon intenzíven érzem. Szinte kihasad a pocim 1-1rúgásnál. Kb 1hete én is marha fáradékony vagyok. Lemerültem....Türelmetlen is vagyok már,de félek is hogy mi lesz! Nekem első babóm lesz. 1évig próbálkoztunk( nem igazán akart jönni),aztán visszamentem az egyetemre,és hopp jött is! Úgyhogy most pont a diplomás évemben lesz egy babóm is.....Attól félek a legjobban,hogy nehogy ő szenvedjen hiányt e miatt valsmiben. :( A méret... Nálunk is hasonló a helyzet! A 30.hetin volt 1350g,akkor azt mondta dokim,h nem lesz nagy baba,de snnyira nem is kicsi hogy baj legyen. Félek hogy a 36.hetin mi lesz. Remélem nőtt sokat! Ti mekkorák voltatok a 30.hetin kérdező? ;)
2015. szept. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon várom már a 3. kisfiam!

Az elsőt nem vártam ennyire ő 37+3-ra született. A másodiknál többször voltam kórházba és végül pont 40. hétre született.

Most 38+4 vagyok és már elég nem tudok aludni rendesen, visszajött a hányinger, van gyomorégés is és már óránként járok pisilni, de a hasmenés elkerül, ami a középsőnél volt.

Tegnap voltam dokinál zárt a méhszáj és 2800 g a baba, ami nem baj, mert kicsi vagyok és az első is ennyire született, a második pedig 3100 g-ra.

Nagyon fárasztó még az oviba is eljutni napi kétszer, ha leülök a gyerekek mellé a földre nem tudok felállni, kínlódás az egész.

2015. szept. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Én 36+1 hetes terhes vagyok. Nekem birzalmasan fáj a bordám a mellem alatt, de csak ha fekszem és a mozgásom is nagyon lelassult, járókával a néni elkerült az utcán :-( ezt leszámitva, jól vagyok.

Ja meg a kilók miatt vagyok elkeseredve, eddig szuper volt minden, de kb 4 hete heti 1 kg-val vagyok több, igy már elértem a 12-tőt :-(

Ti mennyit hiztatok?

2015. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

Szia, szeptember 28-ra vagyok kiírva, nagyon várjuk a nagy napot! A baba buksija be van illeszkedve, fáj tőle a derekam és igazából alul mindenem. Viszont felül nem nyom csak nagyon ritkán, főleg amikor a jobb bordám alá nyújtja a lábát de mostanság egyre kevésbé érzem a babát is mozogni.

Reflux zavar kb 30 hetes korom óta, de nagyjából nem zavar az alvásban csak a gerincemnek nem az igazi a megemelt ágy a fejemnél. Igazából más bajom nekem nincsen, csak már nagyon várjuk a fiunkat, első baba lesz. :)

Sok a jóslóm és sokat is keményedek kb egy hete, eleinte bíztam benne sokáig nem kell várni de azóta feladtam, a nyákdugóban bizonytalan vagyok, volt amikor állagra furcsa dolgot találtam és mennyiség is furcsa volt de pl színre nem. Olvasgattam, hogy hetekkel előtte is elmehet, szóval túlzottan erre sem adok azért. 3 nap után úgy éreztem ha ez tovább megy így, a legvégét még annyira sem fogom élvezni a terhességnek, amennyire a tünetek hagyják.. Egyébként végig szerencsés voltam, az elején volt gond, véreztem, hányingerem is volt de a második harmad óta igazából semmi bajom, csak most nehezebb a derekam miatt.

Én még nem voltam NST-n. 35 hetesen voltam UH-n, az orvosom azt mondta egyelőre nem kell, kedden mentem vissza megint a dokihoz, UH-n megint minden rendben volt, annyit mondott jövő héten menjek NST-re, azaz 38 hetes leszek az első ilyenen.

2015. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, +10 kg eddig. Van étvágyam, tehát én még valószínűleg fogok hízni és most kezdtem el vizesedni is.

12 pedig nem sok, egyáltalán nem biztos, hogy több lesz.. De ha 1-2 kiló még felmenne sem dől össze a világ, 15 alatt megúszod úgyis.

2015. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én sajna már 15-nél tartok éssajna alapból pluszból indultam. Pont akkor kezdtem el fogxni,mikor terhes lettem. Akkor állt helyre a pajzsmirigy háztartásom(e miatt nem jött össze 1évig a baba se meg híztam is 10-12kgt) Úgyhogy én lehet összességében 30+-al fogom végezni. Rettegtem is ettől nagyon,de már nem érdekel! Világ életemben diétáztam sportoltam hogy csini maradjak, nem birom kosmamaként is ezt csinálni. :( Majd ha megszültem kezdem elölről. :D
2015. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Orulok, hogy ennyien irtatok!

Elso a 30. heti uh adatokat nem tudom sajnos. Nem Mo.on elek es itt nem szokas meg felvilagositani sem a kismamat nemhogy leletet adni...

A mostani ertekeket is csak azert tudom mert az elteres miatt atkuldtek a szuleszetre egy papirral a kezemben. Amin az adatok voltak.

Az elso babammal rengeteget hiztam +22Kg jo sok meg is maradt belole... kb 10-13kg de a mostani terhessegem -10kg fogyassal indult es nekem az a 10-11kg jott vossza eddig amit az elejen leadtam. Ma toltjuk a 38. hetet borzalmas a kozerzetem... mindenemfaj, nincs turelmem, hisztis pitsa vagyok es most is.hajnali fel 2kor meg itt zokogok az agyszelen, mert ismet nem tudok aludni pedig majd elajulok az almossagtol... ha ez igy megy meg 2 hetig megorulok 😭

2015. szept. 11. 07:37
 8/41 anonim ***** válasza:
Nem tudsz valahol olyan gyógyteát venni,ami iható babásan is és megnyugtat,esetleg altat? Mi miatt nem alszol? Idegesség,agyalás,vagy fájdalom?
2015. szept. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Testileg es lelkileg is kimerultem...

Idegesit es azon agyalok, hogy mindenem faj de igazan megsincs semmi tunetem :/

Olyan mintha sose erne mar veget... es nem ertem, hogy miert erzem ezt. mert 2 hettel ezelottig minden percet imadtam.

Szereztem citromfu teat estere megiszok egy nagy adagot. Remelem jobb lesz.

Ti hogy vagytok?

2015. szept. 11. 22:22
 10/41 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én elkapkodtam.. egész nap görcseim voltak, délután beállt 7 percesre, majd 6 percesre. Nem tűnt erősnek de rendszeres volt. Zavart a gondolat hogy most mi lehet, bejöttem a kórházba. Nem kellett volna. Méhszáj 2111, 2 órás megfigyelés szülőszobán, nem tágultam és osztályon kell aludnom. Kár volt bejönni. Bár nem tudom mi lesz, azóta is ugyanúgy jelentkeznek de most sehova nem halad az egész.
2015. szept. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!