Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Felfogadnál szülészorvost...

Felfogadnál szülészorvost úgy, hogy nincs meg rá a pénz, és majd szülésig vagy sikerül összegyűjteni vagy nem? Vagy ebben az esetben ügyeletesnél szülnél, ami meg lutri?

Figyelt kérdés
Másoknál hogy megy? Van aki reménykedve felfogad egy orvost ugy, hogy nincs kilátás a jövőbeli anyagi helyzetre, lesz ami lesz alapon? Vagy ha ez lenne a szitu inkább nem kérnétek föl, hanem ügyelet?
2015. okt. 19. 00:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

ilyen helyzetben biztos nem fogadnék orvost, ha ennyire necces akkor azt a babámra költeném :)


én első gyereknél fogadtam mindent és tejeltem, mondjuk egész jó szülésem volt, maximálisan elégedett voltam mindennel és mindenkivel, de a másodiknál csak szülésznőt fogadok :) úgy érzem épp elég biztonságot ad ő és azt a 100E-t amit az orvos kért azt majd jól elköltöm a gyerekekre :) nem gondolom lutrinak az ügyeletest

2015. okt. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem vállalnék gyereket, ha a "szülésre valót" nem tudnám kisporolni. Ez max 100e, ha azt nem sikerül össze gyűjteni 9 hónap alatt, akkor a gyereket miből fogjátok eltartani?
2015. okt. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én kettőt szültem fogadott dokival. De tényleg túl van misztifikálva ez az egész. Első szülésemnél volt némi gond, a fogadott dokimon kívül ott volt az egész gárda. Plusz két nőgyógyász, gyerekorvos, csecsemős nővér. Kilencen voltak körülöttem. És a problémát nem a fogadott doki oldotta meg, hanem egy másik főorvos.
2015. okt. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

nem fogadnék fel, mert ha nem tudom kifizetni, frissen szülten nem hiányozna még egy per is a nyakamba amit az orvos indítana teljesen jogosan. Nálam hogy ment? gyűjtögettünk, és azután vállaltunk babát, miután mindenre megvolt az arra szánt pénz. Külön kis borítékokba raktuk, az orvosra, a gyerekszobára, babaholmikra, és a gyerekkel kapcsolatos későbbi kiadásokra. Minden hónapban 20 ezret osztottunk így szét.

A te esetedben, ha már terhes vagy, csakis az sztk rendelés és az ügyeletesnél szülés jöhetne szóba.

2015. okt. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kérnék! Ha nincs pénzem valamire, nem teszek úgy mintha lenne. Ez olyan mint minimálbér mellett plazma tévét venni hitelre.


Mondjuk ennyire szar anyagi helyzetben se vállalnék gyereket.

2015. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
25%
Igy ne fogadj orvost semmikepp. A tobbiek minek jonnek az anyagi reszevel? Nem olcso mulatsag az osszes cuccot beszerezni ha nem marad fogadott orvosra ami "luxus" akkor mar rogton minek vallal gyereket? Lehet meg tud neki adni majd folyamatosan de lehet erre mar nincs..plane ilyenkor hazat is fel szoktak ujitani ha epp nem ujepitesube lakik az ember az is penz.
2015. okt. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

Senki nem azt írta hogy ügyeletesnél szülni bűntény és alap a fogadott.

De ha nekem igényem van a magánra, akkor nem vállalok addig, míg ki nem tudom fizetni nélkülözés nélkül.

Pénz nélkül pedig nem veszek igénybe olyan szolgáltatást, amire nem telik.

2015. okt. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

ha fontos akkor fogadnék

és majd annyit kap amennyit tudok adni

nem hiszem h neki kellene meghatározni a "hálapénz" összegét (azért hálapénz mert meg vagy elégedve a szolgáltatással)

pláne nem ha rendesen munkaidőben szülsz amikor amúgy is ott lenne

ha teszem azt éjjel vagy hétvégén akkor érthető mert az plusz idő neki


DE én ügyeleten szültem 3x ebből kettő császár volt

és semmi hátrányom nem volt belőle h nem volt fogadott dokim

én a csecsemősöknek és a szülésznőknek vettem ajándék csomit

és mivel tudtam h kevés a babaruha így az első kör babaruhát bevittem a kórházba plusz a megmaradt pelusokat

örültek neki nagyon :-D

2015. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem volt fogadott orvosom, és a terhesség alatt 2szer találkoztam az orvossal. szulésnél az orvos bent sem volt. 2 szulészno volt, ennyi. (kulfold, itt senkinek sincs fogadott orvosa..nem is értem ezt a hulye rendszert Magyarországon. Barátnomnek fogadott orvosa volt otthon, az orvos meg épp nyaralni volt...2 hetet...ugyhogy végul az ugyeletesnél szult)
2015. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Amire nincs pénzem, nem veszem meg...

Ergo orvost sem fogadok, ha nem telik rá.


Vagy hogy gondolod? Felfogadod, bemegy a szülésedre, levezeti, aztán egy köszönömmel lerendezed???


Max még annyit tehetsz, hogy az anyasági összegét kölcsönkéred valakitől, azt odaadod a dokinak, majd amikor megkapod, visszaadod a kölcsönzőnek. De ez így elég gáz.

2015. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!