Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Látom, hogy sokan lazán...

Látom, hogy sokan lazán kezelik a szülés kérdését, "másnak is ment, nekem is fog", stb. , én mégsem tudom ilyen lazán venni, de miért nem?

Figyelt kérdés
Teljesen be vagyok tojva, hogy mi lesz, hogy fogom kibírni, nem tudok elengedni, ha eszembe jut, hogy ez a vége, és egyre csak közeledik. Ti nem féltetek? Nem éreztétek szülés közben azt, hogy "ezt meg hogyan csinálják meg mások", vagy, hogy "hogy lehet, hogy Xy-nak olyan simán ment, én meg megpusztulok", stb. ?
2015. nov. 4. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anyukám három napig vajúdott a szülőszobán, mire a tesóm megszületett. Nővéremnél pedig hosszú vajúdás után végül császármetszésre volt szükség. Én úgy álltam a dologhoz, hogy nem számít, mi lesz, a lényeg az, hogy végre megszületik a kisbabám, és ő egészséges legyen. Nem gondoltam rajta hogy másoknak hogy ment, tisztában voltam vele hogy lehet hogy majd' megpusztulok közben, de nem számít, a végeredményért megéri. Szülés közben meg aztán végképp nem jutott eszembe Xy, akinek simán ment a szülése, Neked se fog!
2015. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenki ezt érzi, mégis túléltük. Az első gyereknél úgy voltam, hogy gőzöm nem volt róla mi vár rám, biztos fájni fog. Hát mocskosul fájt és akkor még az ember szolidan fogalmaz. Én a másodiknál paráztam inkább, mert akkor már pontosan tudtam, hogy mi vár rám, így az sokkal rosszabb volt. Kibírod, mert muszáj és a lényeg úgyis utána kezdődik. Hajrá!
2015. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is második. Elsőre "lenéztem" a fájdalmat. Aztán félúton már könyörögtem, hogy lőjenek le. Császár is lett a vége. Most simán próbálkozunk újra, de teljesen be vagyok tojva, mert fogalmam sincs, milyen a szülés második fele, kb. a feléig jutottam el elsőre. Akkor és ott tényleg nem gondoltam másra, de utána igen. ÉS most félek, hogy mi lesz, hogyan fogom bírni...
2015. nov. 4. 15:42
 4/11 anonim ***** válasza:
A kitolási rész a legkevésbé gáz. Akkor már csak erős székelési ingert és feszítést érez az ember, a görcsös fájdalmat már nem. A varrás fájhat utána, viszont lehet kérni helyi érzéstelenítést, akkor átmenetileg érzéketlenné válik a terület és nem érezni a varrást.
2015. nov. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet akkor ez az egyik oka a felelemnek hogy eleve nincsenek jo emlekeid rola. A masik az lett volna ha egyaltalan nem tudod meg hogy mi var rad es milyen.

Az a helyzet hogy felkeszulni nem lehet mert barmi.megtortenhet barmikor. Lehet pozitivan gondolkodni ami egyreszt segit is hiszen ha eleve gorcsokkel es felelemmel all neki az ember akkor bizonyitottan nehezebb is lesz a szules. Es csak hatraltatja, elhuzza a dolgokat, viszont ez az a helyzet amit elore nem lehet megjosolni hogy zajlik majd. Muszaj sodrodni az arral es bizni abba hogy minden oke lesz.

2015. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"A kitolási rész a legkevésbé gáz." Kivéve ha 3 órán át tart. Viszont azért ez ritka, szóval, ha szerencsés vagy és pár nyomásból megvan,akkor tényleg jobb, mint a vajúdás.
2015. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor én fordìtva vagyok bekötve. Azt hittem, ott döglök meg kitolàskor. :), még jó, hogy hamar vége lett.


Tudom hogy fàjni fog, ez ilyen. Meg kell csinàlni és kész, ha tetszik, ha nem. Ha félek tőle, ha agyonaggódom magam, akkor sem lesz jobb. Nagy levegő, aztàn hajrà. Próbàlok úgy csinàlni majd mindent, hogy azzal segìtsek magunkon. Inkàbb azon agyalok, hogy hogyan könnyìtsek az egészen :)

2015. nov. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem stresszeltem a szülés előtt, mivel nem tudtam pontosan, hogy mekkora fájdalomra számíthatok, illetve úgy gondoltam, nem leszek előrébb azzal, ha hetekig ezen pörgök. Sokkal jobban izgatott, hogy milyen lesz a baba.

Vajúdás közben pedig egyáltalán nem azon agyaltam, hogy másnak miért megy könnyebben, hanem hogy mikor lesz már vége. Eljutottam a kitolásig, de 1 óra után sem léptünk sokkal előrébb (rövid volt a köldökzsinór, illetve a baba nyakán), így megcsászároztak. Nekem a nyomás kevésbé volt rossz, mint előtte a fájások.

Az egészet nagyon pozitívan éltem meg és bár piszkosul fájt a vajúdás része, nem tart vissza egy következő szüléstől.

2015. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, első szülésem előtt én sem féltem, tök vidáman mentem be, mert jajj de kemény vagyok és mindenki meg tudja csinálni. Na....meg akartam halni! Ááá...ennél durvább élményem még nem volt. :((((

Aztán a második szülés előtt már terhesség alatt gyomoridegem volt, hacsak a szülés eszembe jutott. :(

:)))

2015. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A vége már olyan kényelmetlen, hogy várni fogod a szülést. Legalábbis nálam így volt. Amikor pedig eljön az idő, akkor már csak pörögnek a dolgok. Nem lesz időd agyalni, hogy félsz e!
2015. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!