Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyivel rosszabb ugy szülni...

Mennyivel rosszabb ugy szülni hogy meginditják mert tulhordom, mintha magátol indulna meg a szülés? Olvastam hogy sokan félnek ettöl, illetve nem akarják hogy igy legyen de miért? Valamivel fájdalmasabb, rosszabb?

Figyelt kérdés
2008. szept. 16. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem meginditottak a szulest, szerintem jobb az mikor magatol jon,en pl 18 oran keresztul kinlodtam mire a lanyom elobujt:) de ez valtozo ha meginditsak vagy magatol jon, ez mindegy attol fugg hogy mennyire gyorsan nyilsz ha gyorsan nyilsz akkor fajdalmas de hamar megvan de ha lassan mint en akkor is fajdalmas de tovabb tart :) ez valtozo!

2008. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az előtem válaszolónak igaza van!! nekem is indítoták de nekem olyan 8 óra alatt meglett a baba!!főleg mégha az orvosom is bentlett volna előbb felrakott volna infúzióra és még gyorssabban meglett volna azt mondta a szülésznő!!
2008. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsőt indították, mert túlhordtam a 41 hét végén. A fájások fokozatosan jöttek, egyre erősödtek. Burokrepesztés után megemelték az oxitocint, nagyon felerősödtek a fájások, nem volt fájásszünetem, hamar tolófájásaim lettek ( három és fél ujjnyi volt a méhszáj), rettenetesen elfáradtam a folyamatos fájások alatt, a kicsi nem forgott be úgy nyomtam ki ahogyan elindult arcal fölfelé, vákummal született meg haralmas gátszakadással.

A második szülésem spontán indult fájásokkal. Spontán repedt a burok, a kicsi gyönyörűen beforgott a szülőcsatornába, és mindössze 4 óra vajudás után született meg semmilyen sérülést nem okozott, pedig sokkal nagyobb volt mint az első.

2008. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, ha megindítják, a fájások intenzívebbek, gyorsabban jonnek és erosebbek, mint ha magától indulna. Nekem indították, de mivel nem nyitódtam, és surgos volt, császár lett a vége. 5 óra korul kaptam a kúpot, 7 korul kezdtem érezni, 9 után mondták, hogy császár. De nincs osszehasonlítási alapom, elso szulés volt.
2008. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia én is túlhordtam de nekem a doki elég kíméletresen indította meg elválasztotta a magzatburkot a méhszájtól ha neked még ne mcsinálta ezt a dokid kérdezd meg hogy lehetséges lenne-e

nekem mikor ezt megcsinálta

(hozzáteszem nem egy kellemes érzés de szerintem jobb mint az oxitocinos indítás)

24 óra múlva elindult a babónk az utjára, így mondhatom nyugodtanazt hogy nem indított szülésem volt


amúúgy már kétszer szültem és minda két lányunk így indult el

2008. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó válaszoló vagyok az elsővel 8 óráta a másodikkal pedig 5 órát tartottak a fájások
2008. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
abszolul attol fugg hog milyen gyorsan nyilsz! bar ha elso gyerek azt mondjak az nehezebb! en nekem tagito zselevel inditotta meg a szulest reggel 11 kor delutan fel 5 ig jarkaltatott, ja es reggel 11 kor 1 ujnyi voltam delutan fel 5 kor is 1 ujnyi voltam, aztan burokrepesztes, es onnantol 4-5 perces egyre erosodo fajasaim voltak es masnap reggel fel 6 kor szuletett meg a hercegnom:) vakummal kellet hozasegiteni! mert mar akkor nem birtam kinyomni annyira kivoltam merulve a sok fajastol!
2008. szept. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem burokrepesztéssel indították meg mert a lepény érett volt és nem hordhattam tul egy napot sem. A burokrepesztést a szülésznőm csinálta nem éreztem belőle semmit. Utána sétálgattam,jöttek szépen a fájások ahogy elővolt írva és öt óra mulva előbújt a leányzó. Ja és első baba volt fájdalomcsillapítás,vágás,repedés nélkül. Nekem nincs rossz élményem az indításról.
2008. szept. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szia!Nekem a lányomat indították,de a tudtomon kívül.Magzatvizet néztek és a doki "véletlenül"megrepesztette a burkot.24 órát kínlódtam a végén úgy nyomták ki belőlem a gyereket.A fiam viszont magától indult meg és 40 perc alatt meglett,igaz intenzívebb volt a fájdalom,de rövidebb ideig szenvedtünk.Most várom a harmadik babót,és remélem magától akar majd kibújni,mert az indítás szerintem jobban megvisel mindkettőnket.
2008. szept. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!