Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mióta megtudtam, hogy terhes...

Mióta megtudtam, hogy terhes vagyok félek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Teljesen bepànikoltam, hogy fogom azt kibírni. Beöntés, több óràs fájdalom, gátmetszés. Örülök a gyereknek,de nem tudom,hogy fogom megszülni. A nagy fàjdalomtól el is szoktam szédülni. Valaki érzett ilyet?
2016. jan. 11. 20:56
 1/5 anonim válasza:
Hidd el, a nagy fájdalomért cserébe a baba, akit világrahozol kárpótolni fog! :)
2016. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Beöntés nem kötelező.

Gátmetszés se biztos, hogy lesz. Ha mégis, akkor fájás alatt csinálják, észre se fogod venni.


A szülés alatt annyira beszűkült tudatállapotban van az ember, hogy kevésbé érzékeli a fájdalmat. Nekem volt már gyulladt fogam és vesemedencegyulladásom is... hát inkább 5 szülés, mint ezek bármelyike.

2016. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 szülésem volt, de egynél sem kaptam beöntést. Az első pici fájás után 6 órával a kezemben volt a baba- első szülésnél. Ki fogod bírni, hidd el, akkor nem is fogsz a fájdalommal foglalkozni. A kisbaba kárpótol majd érte.
2016. jan. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
oooo 2-es ezt nagyon jp olvasni!! :) 19.re varom a babamat,ma vagyok 39 hetes... kerdezo,elhiheted,hogy en is rettegek!! de muszaj kibirni! Kellemes baba varast!
2016. jan. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 2-eshez. A begyulladt fog sokkal rosszabb, inkább szülök, mint még egy olyan...


Beöntés nekem se volt, nem is jött föl, hogy kéne. Borotválás se, igaz, szülés előtt 4 héttel voltam gyantáztatni, de már igencsak nődögélt vissza. A gátmetszés tényleg nem fáj úgy külön, inkább utána rossz, én a gyógyulását rosszabbul viseltem, mint a szülést. A vajúdás teljesen kibírható volt, a kitolás pedig ugyan piszok nehéz, de az meg nem tart sokáig.


És ha ez vigasztal, a vége felé már annyira kínlódtam a bálna testemmel, hogy vártam a szülést, akárhogy is fáj. :D

2016. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!