Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen egy szülés? Miből áll...

Milyen egy szülés? Miből áll a folyamat? Mennyire fájt? Nekem voltmár hogy mensziszkor úgy fájt hogy szorítottam a fogam meg potyogott pár könnycsepp is. Megköszönném ha irnatok tapasztalatokat

Figyelt kérdés

2016. jan. 20. 20:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

ez tényleg mindenkinél más. nekem nagyon erős menstruációs görcseim voltak mindig, 12 éves korom óta. sokszor felállni nem bírtam, hánytam, sírtam. mindenkitől azt hallottam, a vajúdás olyan mint az erős mensis görcs. na, akkor én azt lazán kibírom, hányszor átéltem már :)

hát, egyáltalán nem erős mensi görcsök voltak. az elején talán igen. de az utolsó 3-4 órába azt hittem belepusztulok.

mindenkinél máshogy alakul, felesleges előre paráznod ! :)

2016. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is erős menstruációs görcseim voltak serdülőként, még el is ájultam nem egyszer. Sok szülést láttam élőben, szóval tudtam miről van szó és azt is tudtam, hogy túl lehet élni. Valahol azt olvastam, az elején boldog az ember, mert örül, hogy megindult a szülés és, hogy milyen jól viseli a fájásokat. Aztán az érzi, meg fog halni... Hát nekem szerda hajnaltól voltak 8-10 perces fájásaim. Csütörtök reggel mentem be, akkorra már rohadt fáradt voltam, mert semmit nem aludtam, mióta megkezdődtek. Én akkor éreztem, hogy ezt nem bírom ki. Már most nagyon fáj és ráadásul nem is tágulok, sose lesz vége... Csütörtök éjjel kezdtem tágulni, de a fájások csak 8-10 percesek maradtak, mondjuk jó 1,5 percig tartottak. Ezeket meg egész jól viseltem. Péntek 10-kor repesztettek burkot, onnan erősödtek meg sűrűsödtek. Azok már tényleg fájtak, de, ha nem lettem volna hulla fáradt, azt mondom nem gáz. Azt én is vártam, mikor megszültem, hogy vége minden fájdalomnak, pedig dehogy van. A varrás nem gáz, kaptam két szurit. Na, de mikor kimegy az érzéstelenítő... Én hetekig kínlódtam a gátsebemmel, pedig kezeltem meg azt mondták szépen gyógyul. Nem tudtam ülni. Hát, a nagydologról meg ne is beszéljünk. Szóval én úgy vagyok vele, hogy maga szülés nem gáz, hisz van értelme a fájdalomnak, anya leszel. De ami utána van...
2016. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%
Előző vagyok. Nem kiabáltam, nem hisztiztem, mert fölösleges, csak kiveszi az erőd. A szülésznők azt szokták mondani, intelligencia kérdése az egész. A tizenévesen megesettek szoktak ordítani, akik azt se tudják, mi történik. A harminc körüli, tényleg gyereket akaró, arra felkészült nők tudják, hogy ez az ára és általában sokkal jobban viselik. Ezzel nem kívántam senkit megbántani, ezt szokták mondani és én is ezt tapasztaltam a szülőszobán.
2016. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

Nekem éjszaka jöttek a fájások fél 1kor. Már előző nap befektettek (hétfőn). Előtte sose volt jósló fájásom, azt sem tudtam milyen. Szerintem magas a fájdalomküszöböm, annyira fájt hogy gondoltam hogy ez valószínűleg már élesbe fog menni. Így is volt, hajnalba már nem bírtam, szóltam az egyik nővérnek hogy szerintem lassan akciózunk :))) Átmentünk ctg-t csinálni és már 100-as fájásaim voltak. (Csak jól éreztem :D) reggel bejött a dokim, találkoztunk a folyosó , nahh mi történt kérdezte? Mondom valami történni fog ma.. Burkot repesztett (a cipője teleszaladt a magzatvizemmel, nem győztem bocsánatot kérni, persze nem volt semmi gond) na utána jöttek az igazi, kemény fájások. Haraptam a párna szélét, bárki bejött megsimogatni, szóltam hogy ne simogasson, nem szeretem akkor se ha sírok, nem vagyok az a bújos akit tutyujgatni kell. Nem tágultam. A dokim közölte hogy áttolnak a műtőbe. Könyörögtem hogy még ne, nagyon szeretnék természetesen szülni. De pofival lefelé feküdt, a köldökzsinór a nyakára tekeredett, esélyem sem volt kinyomni. Azóta is nagyon bánt, hogy nem érezhettem ahogy kibújik. 😳 Miután megkaptam a gerincembe az érzéstelenítőt, fújkáltak sprayvel hogy értem e még,.fújták a hasam, a mellkasom stb. Beszélgettünk közbe, már semmi bajom nem volt. A doki dícsért hogy nagyon némán viseltem a vajúdást, azt mondta igazán megéredemeltem volna hogy természetesen szüljek. Aki utánam jött kismama végig visìtozott, sikítozott, örjöngött, káromkodott, gondolom azért tűntem "jónak". Ezt tényleg nem szeretik ha valaki ìgy viselkedik. 12kor megszületett a kisfiam, sajnos nem foghattam meg csak valamikor 18óra fele hozták be hozzám szoptatásra. Ugye akkor még bent volt a katéter, másnap segítettek fürdeni, de még hajat is mostam, szépen és tisztán akartam várni a kisfiamat (június kb 40fok)

Ki lehet bírni, így utólag már nem.is volt olyan vészes, hatalmas élmény, próbáltam úgy hogy bevésődjön, sok mindenre emlékezni, de a vajúdás időszakból nekem is sok dolog kiesett. Szerintem a fáradság miatt van. Egyik ismerősöm kétdezte milyen maga a fájdalom. Így meséltem el neki: menstruációs görcs csak meg kell szorozni minimum tízzel és mont a vérnyomás mérés: Szorít szorít (úgy mint amikor megvan a menszesz, pár másodperc vagy egy perc múlva kienged, pont úgy mint a vérnyomás mérő. Utána megint jön és megint "kienged"

2016. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%
Hat ha mar egy sima menstruaciotol ennyire ki vagy,mi lesz veled ha szulni kell?? Sokkal rosszabb!
2017. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!