Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire fájt a vajúdás,...

Kinek mennyire fájt a vajúdás, illetve mit éreztetek a kitoláskor?

Figyelt kérdés
12 éves korom óta menstruálok és 18 éves koromig, amig nem szedtem fogamzásgátlót őrületes görcseim voltak az első két napban, annyira, hogy fel sem tudtam kelni az ágyból. Semmilyen gyógyszer nem hatott, sokszor több cataflamot is bekapkodtam egymás után,végül már kihánytam a gyógyszereket annyira nagy fájdalmam volt. Kérlek írjátok meg ehhez képest mennyivel lehet fájdalmasabb a vajúdás, illetve mit érzetetetek a kitolás alatt?

2016. febr. 10. 09:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Na akkor azt a gázt én is igénybe veszem :). Legalább ennyi jó legyen az egészben :).
2016. febr. 10. 10:40
 12/19 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nem szívtam gázt. A kezem foglalt volt a vesetál miatt. Az meg állítólag még inkább hányingert okoz így inkább kihagytam. Ezzel együtt szerintem a kitolás rosszabb volt, a vajúdás alatt rosszabbra számítottam. Bár lehet csak azért mert magamnál se voltam a végére már éjszaka se aludtam egy percet sem.
2016. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon erős menzesz görcseim voltak mikor megjött. Volt h dokit hívott anyum este 10kor és szurit kaptam a popómba. Nekem is azt mondták,h a vajúdás olyan mint egy nagyon erős menzesz görcs csak szorozzam meg vagy 1000szer. Hát jah,... Vagy 10.000szer😊 Való igaz olyasmi görcsöket éreztem az elején mikor jöttek a fájások,nah de miután 5 majd 2 percesek lettek! Köze nem volt ahhoz! Olyan mintha valaki puszta kézzel akarná kitépni a méhemet és vele együtt minden tartozékát de elötte még jól meg is tekergetné!! Majd ugyanezt 2percenként kb 1percen keresztül. Brutális!! Soha nem èreztem olyan fájdalmat!! A kitolás az semmi nem volt ahhoz képest tényleg! Feszítő igen fájdalmas érzés volt,de sokkal könnyebb mint a vajudás. És kb mindössze 2-3percig tartott. Így utolag visszagondolva annyira nem is volt vészes. Egyszerűen a fájdalmat ugymond elfelejti az ember (jobb esetbe) és csak a jóra emlékszik. Bármikor végig csinálnám! És szeretném is mert szeretnénk még gyereket 😊
2016. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
lehet, azért nem fájt a kitolás, mert 2-3 percig tartott :) nekem 2 órát... majd vittek a műtőbe.
2016. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A kitolás már nagyon rövid a vajúdáshoz képest. Azt éreztem, hogy nagyon feszülök, mindjárt szétrepedek, aztán egy hirtelen cuppanás, és kint volt a baba. De mondom, ez nagyon rövid ideig tartott.
2016. febr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Nem is éreztem mikor kijött a baba. :D Meg is lepõdtem h kint van. :D

Gáz miatt nem volt hányingerem. De legalàbb nem volt brutális fájdalmam, csak ha nem jól szívtam.Varràsnàl is igényt tartottam ra. Na ott már viccelõdni is tudtam. :D Ja és tuti h többet nem szülök. Kitolàsom kb kismiska volt a vajúdáshoz képest. Pedig utána 6 hétig felülni nem tudtam bordarepedés miatt...Ja gát nem fájt, varratszedés se és az elsõ intim együttlét se fajt, csak egy picit volt kellemetlen.Pedig én megszívtam a szülést, màsnap mindenki az én esetemrõl beszélt a kórhàzban. Mondom én h a mensiszerū fájdalmat nem bírom. :D

2016. febr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is borzalmasan fájt, ahogy az első is írta és többen. Semmihez nem hasonlítható fájdalom. 16.5 óra vajúdás és 1.5 óra kitolás után született meg a fiam. Most mégis újra neki futok, a fiam 3 éves, a kicsi 27 hetes bent..csak legyen rövidebb könyörgöm:-)))
2016. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem is pokol volt minden menstruáció a tablettáig, meg miután abbahagytam migrén miatt, akkor is még jó ideig. Volt olyan, hogy összeestem a fájdalomtól. Akkor azt mondtam, ha a szülés még ennél is jobban fáj, én nem fogom kibírni.

A menstruációban az a nehéz, hogy a mindennapi tevékenységeidet ugyanúgy el kell végezned, mintha nem lenne semmi bajod. Szüléskor meg senki nem várja tőled, hogy közben nagybevásárolj. :)

Az én esetemben a szülési fájdalom a menstruációsnak legfeljebb 3-4-szerese volt. A gyerek nem akadt el, burokrepesztéstől számítva 4 óra múlva megvolt, viszont a kitolás nem volt éppen rövid. Pontosan már nem tudom felidézni, nekem legalább fél órának tűnt, és az volt a fájdalmasabb része.

Vajúdás közben ugyan sikerült lilára szorítanom anyukám kezét, de ott voltak szünetek, úgyhogy nekem ez ezért is elviselhetőbb volt, mint a menstruációs fájdalom.

A kitolás része azért volt nehéz, mert a 168 cm-es vékony alkatomhoz szültem egy majd négykilós kislányt. Nekem itt volt az az érzésem, hogy szétszakadok, de nem a hüvelyem (ami egyébként valóban kissé szétszakadt), hanem a csípőm és a fenekem volt a legfájdalmasabb.

Nekem az segített a legtöbbet, hogy közben végig arra koncentráltam, próbáljak a kicsinek minél többet segíteni, mert ha nekem fáj, akkor nyilván neki is. Számomra nagyon megdöbbentő, ugyanakkor gyönyörű élmény volt az az összhang, ahogyan sikerült végül együttműködnünk.

Ahogy írod, hogy milyen görcsöket éltél már át: ha nem lesz komplikáció a szülésedben, akkor nem fog nagy meglepetés érni. Fájni fog, de teljesen kibírható.

Azt nem tudom, milyen, amikor elakad a gyerek, de éppen el tudom képzelni. Én ezért vagyok az epidurál híve, hiszen előre sosem lehet tudni. Az, hogy én végül nem kaptam, utólag még jó is, mert nagyon kíváncsi voltam a szülési fájdalomra, és őszintén: sokkal rosszabbra számítottam. (Mondjuk a kitolásnál meg jobbra, mert arra mindenki azt mondta, hogy az már nem fáj. Dehogynem.:))

Ja, és közhely, de amikor rádrakják a gyereket, az a pillanat mindent megér!!!

Könnyű szülést!

2016. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet kérdező? Gondolom azóta túl vagy már rajta.

Milyen volt?

2017. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!