Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » FÉRFIAK sokáig haragudtattok,...

FÉRFIAK sokáig haragudtattok, mert nem lehetettek bent a szülésnél?

Figyelt kérdés

FÉRFIAK válaszára lennék kiváncsi.

Én már az első pillanattól kezdve meg mondtam, hogy egyedül szeretnék szülni. Ismerem magam, ha ott van velem nem tudok csak magamra figyelni.

Órák napok kérdése és szülök, a férjem haragszik mert nem lehet bent.

Mennyi idő még megbékül? Biztos nem egyedi a problémám, másoknál hogy volt?


2016. márc. 4. 19:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Egy csoda volt, amikor megszületett a kislányom (előtte pedig horror). Soha nem fogom elfelejteni azt a pillanatot, amikor megpillantottam, bőgtem mint egy gyerek.

Ha erről lemaradtam volna, mert a feleségem kizárt... miért nem egyedül vállalsz gyereket?

2016. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el, nemhogy rá, saját magadra se fogsz tudni figyelni. A megterheléstől olyan zombi leszel, hogy ha egy zsonglőrködő gorilla ugrálna körbe, azt se vennéd észre.

Ha ez az egyetlen érv, ne zárd ki, mert utána a kapcsolat is rámehet, ha ennyire szeretné és mégse engeded.


Tevőlegesen sok mindent úgyse tud csinálni, ha valamilyen csoda folytán mégis zavarna, a fejed mögé ültetik és nem látod.

De hidd el, annyira beszűkült tudatállapotban leszel, hogy még az se fog mindig átmenni a ködön, hogy mit mond az orvos. Nem véletlenül váltanak rövid, katonai parancsokra emlékeztető stílusra a szülőszobán, mert más nem megy át ilyenkor.

2016. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk van kompromisszumos verziós is: bemegy és ha úygy érzed, hogy zavar, bármikor ki tudod küldeni. Így legalább esélyt kap.
2016. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Kompromisszum: vajúdj egyedül, akkor kell, hogy magadra figyelj, de a kitolásnál nyugodtam ott lehet. Onnan fogod tudni, hogy mindjárt érkezik a baba, hogy hirtelen nagyon sokan lesznek a szobában. (orvos, ügyeletes orvos, szülésnő, csecsemős nővérek). Egy emberrel több vagy kevesebb, szerintem mindegy lesz neked.

Ne vedd el tőle ezt az élményt.


Igaza van annak, aki azt írta, hogy ha egy csapat gorilla ugrálna körbe, azt sem vennéd észre. Nekem is a férjem mesélt utólag dolgokat, amik fel sem tűntek. Egyébként ő is csak a végére jött, mert egyedül szerettem volna lenni. Élete nagy élménye, hogy elvághatta a köldökzsinórt.

2016. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kellene tőle megfosztani, legalább a kitolásra had menjen be. És igen, még magadra sem tudsz majd mindig figyelni, nemhogy másra.
2016. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Miért nem válallok egyedül? Ez most, hogy jutott eszedbe? Én most a szülésről beszélek
2016. márc. 4. 20:40
 7/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ifjúkoromban, mikor először hallottam az apás szülések "hóbortjáról", az én hátam is borsódzott már a gondolatra is. Aztán még szintén ifjú fejjel több apát is hallottam mesélni, micsoda élmény volt nekik, hogy bent voltak. Gyakorlatilag egymás után beszélték rá az ódzodókat :) Így mikor a férjem hajlandóságot mutatott, eszem ágában se volt kitiltani. Szerintem gondold át. Ha mégis úgy döntesz, hogy egyedül szeretnéd végigcsinálni, akkor legalább az vigasztalhatja, hogy amíg rendbe teszik a babát, addig ő ott lehet vele. Gyakorlatilag előbb többet lát belőle, mint te.
2016. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%

off:

"nagyon sokan lesznek a szobában. (orvos, ügyeletes orvos, szülésnő, csecsemős nővérek)"


két ember volt bent, egy szulészno és egy novér. orvos se utána, se elotte nem látott. orvos ebben a korházban csak azaokhoz -megy-, akiknél komplikáciok lépnek fel. szulészno vizsgált egész terhesség alatt, és szulés utáni kontroll is nála van.

2016. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Bár nő vagyok, de szeretném leírni a gondolataimat. Gyermekem édesapja a terhesség elejétől "ragaszkodott" hozzá, hogy bent legyen velem végig, aminek nagyon örültem. Bár tudtam, a szülőszobán a nehezét én csinálom végig, mégiscsak a közös gyermekünk világrajöveteléről van szó és úgy érzem, ebből az élményből nem szabad teljes mértékben kizárni az apukát, ha ő részese szeretne lenni.

Szerintem is egy köztes megoldást kellene találnotok, megadva férjednek a lehetőséget, hogy legalább a baba megszületése utáni első pillanatokat ő is átélhesse.

2016. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Az anyaság áldás, amit mi kaptunk,ha már lehetőség van rá, ne foszd meg őt a születés csodájától.
2016. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!