Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés vagy...

Természetes szülés vagy császár? Pusztán kíváncsiságból?

Figyelt kérdés

Nem állok szülés sem császár elott addig meg van 2-3 év ! Nem is tervezem h majd én akarok választani

De érdekelne mindkettőről ellen és mellette mi szol

Sok vita van h aki császáros azt lenézik akkor is ha maga választotta akkor is ha nem , pedig szerintem senkinek semmi joga bírálni a másik döntését

Biztos mindkettőben van jó és rossz! Mik azok? Tapasztalatokat várok, de semmi vita, felnőtt emberek módjára!!! Köszi előre is(?)



2016. ápr. 12. 18:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%
2 természetes szülésem volt, pozitívum, hogy utána 2 órát rögtön ölelgethettem a babát és szopizhatott is, nem zargatták őt sem, nem szívogatták le az orrát-száját, mint a császáros babáknak (természetes szülésnél kipréselődik magától), tehát a babának "kellemesebb" az érkezés. Szülés után saját lábon toltam be a babát a gyerekágyra és egyből mobilis voltam, minden gond nélkül elláttam a babát, kevesebb a vérveszteség, mint egy császárnál. Negatívum, hogy szülés közben piszkosul fáj, kemény munka a kitolás is, meg némileg ciki is, persze ez ott senkit nem érdekel. Szülés után idő, míg regenerálódik a hüvely, akár hónapok is, az inkontinencia meg a fájdalmas szex sokáig nehezítheti az életet. A császárról nem tudok nyilatkozni.
2016. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte és kimerítő választ

Nekem több császáros női ismerősöm felkelt műtét után pár órával és ugyanúgy járkált gondolom mindkettőnél személyfüggő! :)

2016. ápr. 12. 19:42
 13/28 A kérdező kommentje:
Azt hallottam sokan azért akarnak császárt h odalent ne taguljanak
2016. ápr. 12. 19:53
 14/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem szültem még, de tervben van a baba és lehet sok mindenkinek nem tetszik ez, de én császárral fogok csak szülni. Én félnék természetes úton nekem az tűnik drasztikusabbnak.
2016. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%

Az enyém természetes szülésnek indult, de kb. 10 óra vajúdás és 1 óra kitolás után vittek a műtőbe, mert a rövid köldökzsinór állandóan visszahúzta a babát, ráadásul a nyakára volt tekeredve. Nem altattak, hanem gerincérzéstelenítést kaptam és nálunk műtét után 12 órás fekvés a protokoll, utána viszont mindenképpen felkeltenek. Az első felállás elég fájdalmas volt, de segített a szülésznő és egyből kísért is tusolni, majd öltözni, ezt követően pedig vittek az újszülött osztályra, ahol megkaptam a babát és onnantól én láttam el őt is és magamat is.

Ha előre tudom, hogy műtétre kerül sor, akkor a vajúdást szívesen kihagytam volna, de összességében nagyon pozitív élményként maradt meg bennem és a lényeg, hogy van egy egészséges gyermekem.

Egyébként a felépülés nagyon gyorsan ment, nem lépett fel semmilyen komplikáció, a 6 hét letelte után pedig a házaséletünket gyakorlatilag ott folytattuk, ahol abbahagytuk.

2016. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%
Szultem igy is, ugy is. A csaszar sokkal meghittebb volt, kipihenten vehettem a babat a kezembe ugy, hogy o se volt megnyuzva. Minden pillanatra emlekszem, mig a sima szulesnel annyiszor ajultam be, hogy gyakorlatilag nincs meg semmi belole. Mifelenk 3 nap utan hazaengednek csaszar utan, rendebn voltunk. Nekem konnyebb volt a csaszar, bar az en sima szulesem nagyon nehez volt es mindenfele szakadtam.
2016. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
66%

8. vagyok. Köszönöm, kedves vagy. Az első nem volt rossz élmény, csak fárasztó és fájdalmas, de ez normális. Este 8-kor született, 9-kor már megkaptam az ágyba, magam mellé, igaz, csak reggel kelhettem fel, de velem volt egyszer éjjel is, reggeltől pedig végig. A másodiknál, amikor sürgősségi volt, altattak. Az rossz élmény volt, mert nem tudtam, hogy van. Viszont amikor felébredtem, rögtön fel is keltem, kb. 5-6 óra múlva, onnantól mobil voltam, és velem volt a baba. Tökéletesen el tudtam őket látni. Ha lenne még egy, nem mennék bele abba, hogy próbáljuk meg természetesen, igaz, harmadiknál már nem kockáztatnak. Kár hogy a másodiknál igen.

Azt nem igazán neked szqntam, hogy kár ilyet kiírni, nyilván bármit kérdezhetsz. Inkább a vitatkozós fajta miatt, aki mindig megjelenik, és oltja a többit.

2016. ápr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Első babámmal spontán szülésnek indult a dolog.Minden haladt szépen,de a kitolásnál elakadt :( nem fért ki,császár lett.Testileg viszonylag hamar felépültem,de a környezetem gondoskodott róla,hogy lelkileg a padlóra kerüljek.Kaptam hideget-meleget.Nehezen estem teherbe,szülni se tudok,az elején a szoptatással is voltak problémák...Csak beszólásokat kaptam..

2,5 évvel később ismét baba volt a pocakomban.A kedves környezetem elkönyvelte,hogy ezúttal program császárom lesz,mert ugye szülni én nem tudok...Hát nem így lett.Terminust is túlléptük és természetes szülés lett.Viszont lánykám gyorsan jött,mint a rakéta!Hüvelyfal végig repedt.1 órán keresztül varrt az orvos.Testileg hosszabb ideig tartott a felépülés,sokáig fájt a hüvelyem.Viszont lelkileg megélni csodálatos volt.


Nekem a császár utáni első felállás rosszabb volt mint a kitolás.

2016. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Eloszoris örülök a sok válasznak

utolsó előtti sejtettem h nem sertés de eddig szerencsére semmi vita ,bár meg megtörténhet !:) nagyon hasznosak a válaszaitok örülök hogy megosztottatok velem

Én egy éve azon vagyok h császár mert egyszer felhozta az orvos h (bizonyos okok miatt talán nekem az lesz de meglátjuk) utána néztem kérdezőskodtem és sokan meg ajánlottak is egyrészt nincs változás utána oda lent és 3 nappal későbbindul a tej meg de az nem a világ vége , állítólag a felépülés sem olyan nehéz inkább az első par nap de aztán meg a házas élet is könnyebben folytatható

Utolsó sajnálom hogy a környezeted ilyen szívtelen volt remelem nem vetted fel és tudod h gonoszak ! Nem az a lényeg hogyan hozod a világra van aki megtudja szülni de aztán nem törődik vele , intézetbe adja nem neveli nincs türelme stb

Nem azon múlik h jó anya vagy,vagy sem hogy hogyan szültel ,hanem hogyan neveled !!! Köszönő mégegyszer a válaszokat!!! És ha elítélnek ha nem és ugyanezen a véleményen maradok jövő tavaszig akkor nekem is császárom lesz ha kell több orvost körbe járok h elvállaljanak , ugyanis barátnőim mar szültek 2 császáros 3 nem abból a 3bol mind a 3 panaszkodott hónapokig a szex miatt vérzés miatt meg hogyan néznek ki és a többi

Császáros barátnőim szinte nem is panaszkodtak inkább első két alkalommal arra h kisse kellemetlen volt de alul minden rendben velük

Én annak a híve vagyok hogy oké h anyukák leszünk de nők maradunk

Sokan ott rontják el h megszűlnek és elfelejtik h nők és nem csak anyukák így megy tönkre a házasságuk és nem tudjak miert!!!

2016. ápr. 12. 23:41
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én azt javasolnám neked, hogy hallgass a szakemberekre ennél a döntésnél! Egy laikus nem tud kompetens döntést hozni, mivel nincsen tisztában a valódi rizikókkal. Az interneten hozzáférhető statisztikák nagyon nem elegek.

A császár egy komoly hasi műtét! Annak minden szövődményével, melyek lehetnek nagyon súlyosak is! A császáros szüléseknél jóval magasabb az anyai szövődmény. (ezt a luxust egy anya ne engedje meg magának szerintem..) Egyik barátnőm konkrétan majdnem belehalt nem is olyan régen, mert alattomosan szépen egy fertőzés alakult ki belül, 3 hónappal(!) a császár után. Hasi fájdalmai lettek, amit külföldön (ott volt éppen) nem vettek komolyan, ezért szerencsére hazajött, itthon már a rohammentő vitte el a reptérről. Több órás életmentő műtéte volt. Kb 1 órán múlt az egész. Nem az első és nem is az utolsó ilyen eset. A trombózisról még nem beszéltem, aminek a kockázata szintén sokszorosa a műtét esetén. Mindemellett összenövések alakulhatnak ki, ami a következő terhességnél komoly komplikációkat okozhat. (koraszülés, rossz helyen való tapadás miatti vetélés stb)

Ezért nagyon lényeges, hogy egy ilyen műtét akkor jöjjön létre, ha az valóban indokolt! Egy kismama nem tudja megítélni ennek a kockázatnak a komolyságát!

Ha kell akkor viszont el kell fogadni.

Soha nem értettem azokat az embereket, akik "lehúzták" emiatt a többi édesanyát. Illetve értem, mert még napjainkban is akkora a primitívség és a tudatlanság, hogy nem kell meglepődni az ilyen ostoba hozzászólásokon. (beszólásokon) Egy jó anya mindig küzd a gyerekéért! A császáros anyuka éppen úgy! Sőt tovább megyek: egy fogyatékos gyerek szülői jobb szülők, mert többet küzdenek a gyerekükért? Ugye mekkora abszurdum. A szülés csak egy indulás, egy kapu az életre. A neheze ezután kezdődik.

Régebben a császár előtti időkben a szülés valóban életveszélyes volt a nagy halandóság miatt. Akkor eszükbe nem jutott volna a nőknek egymást lehúzni, örültek, ha komplikációmentesen túlélték! Ma meg annyira természetesnek vesszük mindezt. A szülésnél akkor is segíteni kellett, most is segíteni kell. (különben a természetes szelekció miatt jóval kevesebben lennénk)

A nagyszájú, lehúzó anyukák gondolom azért beveszik az antibiotikumot, ha tüdőgyulladásuk van.. vagy esetleg a természetes gyógyulást választják, ami ebben az esetben jó eséllyel halálos is lehet?

Szóval primitívség a szülés módján vitatkozni. A segítség módja lényegtelen, az egészséges gyermek a cél.

2016. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!