Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Titeket nem idegesitenek az...

Titeket nem idegesitenek az osanyak, akik szinte lenezik a nem termeszetes uton szulo noket?

Figyelt kérdés
azokra gondolok, akik azt hangoztatjak, hogy " ha akarod, meg is tudod szulni termeszetes uton a babat, rajtad mulik csak, minden fejben dol el".....blabla

2016. máj. 28. 17:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%

ma 18:37

16 óra vajudás után biztos én akartam sürgősségi császárt, hogy fel se bírjak állni utána...

2016. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

engem az idegesít,, hogy több császáros ismerős leősanyéázza a természetes úton szülőket és meg vannak róla győződve, hogy elítélik őket amiért császárral szültek.

itt is ez megy hétről-hétre, nem értem, hogy aki császáros, az miért kreál magának ilyen baromságot. elhiszem, hogy rossz volt, de a gyerek a lényeg, nem a kijárat :)

2016. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%
Miért érzed személyes támadásnak, ha valaki nem ért veled egyet? Miért érzed úgy, hogy meg lettél szólítva? Miért nem tudsz elmenni valami mellett, ha sértve érzed magad? Támadni valakit azért, mert A vagy B döntést hoz, teljesen lényegtelen. Meggyőzni egyik oldalt sem lehet, az egész egy meddő vita, a kezdetektől. Semmi értelme nincsen. Mondom ezt szüléstől függetlenül. Sem szülés, sem szoptatás, sem cumi és hordozás és babakocsi, és akármi témában. Egymásnak mennek emberek, teljesen értelmetlenül. A kérdező is nekimegy ezzel a kérdéssel másoknak, lövöldözik vele egyet és aki megszólítva érzi magát, visszasérti. Mert már a kérdés feltevése is ítélkező és teljesen felesleges. Nem érzitek, hogy energiát vesztek el egymástól, ahelyett, hogy adnátok? Így is épp elég nehéz gyermeket nevelni, fáradtak és frusztráltak az anyukák, mert ezer fronton meg kell felelni. Miért nem adunk egymásnak erőt ahelyett, hogy elveszünk? Én szép estét kívánok mindenkinek! Hallgassatok valami kellemes zenét ehelyett a meddő vita helyett!
2016. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Utolso es 6os: valoban igazatok van, en is elvetettem a sulykot az osanyakkal, de annyira serto szamomra ez a hozzaallas azoktol a noktol, akiknek zokkenomentes volt a babavaras/szules/stb.
2016. máj. 28. 19:42
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
sok kismamát idegesit,hogy beszolnak neki aki természetes uton szült,a kismama meg egészségügyi problémák miatt császára kényszerült
2016. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért érezted sértőnek, hogy ha vadidegenekről van szó?

Nem tud mindegy lenni a véleményük? Egy ilyen intim dolog, mint a szülés nem lehet kritika tárgya, szerintem. Senkinek nincs joga a másik testét ilyen mélységében kritizálni. Ahogy nem minősítjük egymás egyéb intim tevékenységét sem, ezt sem kéne. Én úgy gondolom, hogy mások véleménye ebben nem lehet mérvadó, az én testem, az én működésem, az én érzéseim, esetleges elakadásaim stb. nem véleményezhetők külső ránézéssel. Még a jelen levők sem tudhatják, min mentem keresztül. Akkor idegenek pláne nem.

2016. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 16-os válasszal!

De! Tény h az első 2 hónapban nekem sem esett jól mikor kérdezték a szülésről ( bolt gyógyszertár stb) szóval nem közvetlen ismerősök és mikor elmondtam h császár volt 1-2 azért egyből úgy kezdte " Nem érzem mostanában miért választják a könnyebb utat" stb....

Aztán ahogy a baba nőtt már nem is merült fel ez a dolog sehol.

Sajnos ez a megítélés tényleg azon nők miatt van, akik félnek a természetes szüléstől, így inkább fizetnek azért h császározzák őket.

Nem kell az ilyeneket magadra venni. Ennyi.

2016. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Idegenek véleménye nem érdekelt sohasem. De sajnos a saját anyám ilyen. Ő mindent jobban tud. Neki mindhárom szülese könnyű volt, nem fájt a gatmetszes sem. Szoptatott minket 1 éves korukig. Ő mindent tökéletesen csinált. Ha valakinek nem így sikerül arról csak ő tehet. Mert fejben dől el.

Na nekem lett egy 20 órás vajúdásom,EDA-val, 4 hónapig tudtam csak szoptatni...

Na tőle kaptam a kioktatást.

Ez szarul esett. a férjem vigasztalt.

Most már nem érdekel, most várom a második babát és be sem fogom engedni az első időkben.

Szerintem egy hormonokat tulfutott, kialvatlan, aggodo anyat ilyenekkel traktalni bunkóság. Főleg úgy véleményt nyilvánítani hogy senki sem kérdezte.

Teljesen más ha valakitől kérdezek.

2016. máj. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem idegesít. Tudod miért? Mert nem foglalkozom vele. Engem 11 óra vajúdás után toltak a műtőbe sürgősségi császárra, komplikáció miatt. Nem én döntöttem így. Van egy ismerősöm, nem rég volt a 3.császáros szülése, ő azért döntött mellette mert féltette a p.ncij.t. De ez az ő dolga, én biztos nem bántanám érte. Én inkább természetesen szültem volna, de mások vagyunk. Ha meg így álltam volna hozzá ahogy ő és valaki kioktatott volna hogy miért választom a "könnyebbik" utat, nem foglalkoztam volna vele. Senkinek semmi köze hozzá. Én azt sem vetem meg aki nem tud/akar szoptatni, vagy aki kompba rakja a gyereket. Se a hozzátáplálásért. Annyi minden van amibe bele lehet kötni, vitába lehet szállni, de minek? Mindenki úgy szül, szoptat, nevel, ahogy akar. Ha meg valaki támadna ezért vagy azért, nem foglalkoznék vele. Olyan nincs hogy mindenki egyet értsen.
2016. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ő mindent tökéletesen csinált"


Mivel közel sem akarod engedni, annyira mégsem tökéletes anya. Esetleg beszélhetnél vele erről.

2016. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!