Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van ideális kor szülni?

Van ideális kor szülni?

Figyelt kérdés

20-35 között mondják, de nyilván mindenkinél más.

csak amiatt kérdezem, hogy régen, még anyukám idejében az volt a természetes, ha 18-20 évesen meg volt az esküvő, építkezés, gyerek. aztán a mai világban picit más, ma már vannak, akik 30 éves korukig tanulnak, utána kezdenek el karriert építeni, és későn, majdnem 40 évesen vállalják az elsőt. (ha vállalják)

van olyan, hogy ideális, az tényleg a 20-35 között lenne?

a nővérem 26, és a családból sokan piszkálják, hogy szüljön már gyereket, mert korban van. nekem pedig azzal jön mindenki, hogy 23 vagyok, még bőven ráérek.

megmondom őszintén, ha meg lenne az anyagi helyzetünk, mi már vállalnánk a párommal. csak persze pályakezdők vagyunk, ő 1 éve dolgozik, én fél, még otthon lakunk, nyilván így nem. :)

meg persze a faluban az is megy néha, ha valaki 22-23 évesen terhes lesz, hogy "sok esze volt", meg hogy "még gyerek", meg "nem hogy inkább tanult volna".....


szerintetek?


2016. jún. 8. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt nem a kor a legmeghatarozobb. Egy gyermek eljovetelehez biztositani kell a stabil eletkorulmenyeket. Pl elegendo jovedelem amibol fenn tudod tartani a kicsi szuksegleteit de emellett ti sem szenvedtek hianyt semmiben (max alvasban:D). En ugy szeretnek gyereket vallalni , ha ebben az orszagban kerul ra sor, hogy legyen egy sajat hazunk es ne alberlet legyen. Es ugye a tobbi amot leirtam.

De en nem itt szeretnek gyermeket a vilagra hozni, hisz itt neki se lenne jobb elete kesobb mint nekem, ezert kulfoldon nehez venni egy hazat, hisz dragak nagyon. De azis nagy elorehaladas lenne, ha egy olyan orszagban none fel ahol lesz majd neki munkahelye, az iskolaban felkiszitik mindenre es lelkiismereseten megtanitjak a szakmajara es a munkajaert a megfelelo fizetest kapja amibol meg lehet elni.


De hogy valaszoljak a kerdesedre szerintem 25folott boven eleg szulni.


20/L

2016. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biologiailag 20-24 evesen van a legjobban felkeszulve ra a test.

Mentalisan, es egyeb korulmenyeket illetoen mindenkinel mas, es szerintem az utobbi fontosabb, mint az elobbi:D

2016. jún. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden adott volt a babázáshoz, amikor 24 évesen (párom 36) megszületett az első lányunk. Szép volt, jó volt, de 29 voltam a másodiknál, és akkor tűnt olyan igazinak. Mindenféle aggódás nélküli, tényleg tökéletes korszak volt az nekünk. Aztán 30 voltam, mikor ikreink lettek... Ekkor éreztem azt, hogy igazán anya lettem, és mi tényleg egy nagy kerek család. Addigra megtanultam kezelni mások véleményeit, meg okoskodásait, kiegyensúlyozott voltam és boldog az első perctől fogva. Azt gondolom, hogy az első gyereknél túl fiatal voltam/vagy a szüleim gondolták úgy, hogy túl fiatal vagyokmés túlságosan is befolyásolni akartak a a gyereknevelésben, és emiatt magamban őrlődtem. Nem sajnálom, hogy háttérbe került a karrierépítés, vagy hogy odalettek 'barátok', nyilván semmiért nem adnám a nagyobbat sem, de én ott a harminc környékén álltam igazán készen az anyaságra.
2016. jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. válaszolóval érték egyet.

Az, hogy biológiailag mikor optimális azt orvosok leírták, az hogy a családod mikor várja el tőled az az ő egyéni szociális problémájuk. Lelkileg akkor optimális egy nőnek, mikor saját maga úgy érzi, hogy most vágyik rá. Az apának akkor ideális, mikor lelekileg úgy érzi, hogy vágyik rá. A gyereknek akkor optimális, ha mindkét szülője vágyik rá és megvan a stabil kapcsolat, anyagi háttér a felneveléséhez.

És amiről sokan elfelejtkeznek, hogy attól mert vágyik valaki gyerekre, még korantsem biztos, hogy alkalmas szülőnek. És ez nem kor kérdése. Vannak olyan emberek, akik nem képesek a gyerek egészséges személyiségfejlődését támogatni.

Tudom, hogy nagybetűs Nőként vagy olyan szemlélettel, hogy a gyermekszülés a nő életfeladata, életének értelme nehéz elfogadni ezt. A legtöbben bele sem gondolnak abba, hogy az önzésükkel sajnos egy életet nyomosíthatnak meg. Ráadásul a szeretett gyerekükét, mivel a nevelési hibák megbosszulják magukat a gyerek életében.

2016. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyukám idejében a barátnői egyetem alatt szültek, mert az volt a legoptimálisabb (80-as évek): mire kikerülsz az életbe, dolgozni, már nincs újszülötted, mehet a gyerek oviba, te meg dolgozni.


Ma már erre nincs lehetőség (pénz, pártalálás, külföldi kalandozások egyetem alatt), így én pl. 28 évesen szültem, addigra volt állásom, fejeztem be végleg a sulit, és lett férjem is. De az ismerősi körünkben ez extrém korai.


Szóval körülményektől függ, nem kortól.

2016. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én mindenképp még a 20-as éveimben szeretnék szülni. :) Számomra az az ideális.
2016. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én 20-30 között gondolom ideálisnak :)
2016. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!