Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Maternity v Róbert?

Maternity v Róbert?

Figyelt kérdés

Hüvelyi úton szeretnék szülni. Eddig a Maternityre gondoltam, de azzal "riogatnak", hogy ott mindenki császáros.

Nem ottani az orvosom, hanem viszem magammal. De attól tartok, ha a szülésznők császár pártiak, akkor uott vagyok ahol a part szakad. 😁😁 Az első gyerekemet hüvelyi úton szültem (államiban) most is szeretnék így szülni. A dokim azt mondta neki mindegy hova jön de a Róbertet mondta először.

Ma megyek megnézni a Róvertet. Szívesen olvasnék a tapasztalataitokról, véleményetekről.

Köszönöm


2016. jún. 29. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a kettő közül kéne választani, akkor a Róbert tényleg természetességpártibb, a Maternityt nem véletlen hívják a háta mögött SOTE III.-nak, ugyanaz a szemlélet, csak jobb körülmények között :D Arra számíts, hogy a Róbert nem annyira csili-vili, mint a Maternity, de már ők is alakulnak :)
2016. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Még nem volt magánkórház, mikor kétszer szültem ott és soha többé nem mennék vissza. Biztos, hogy ha letennék pár százezret az asztalra, akkor kedvesebbek lennének, de az orvosgárda nem változott. Nem mondok senkire semmit, de soha többé semmi pénzért...

Nemrég voltam a Róbert Károlyban UH miatt és elsőre szimpatikus volt maga a hely (nekem az is számít sokat). Ami nem tetszett a Róbertban az a méregdrága parkolás, de legyen ez a legkevesebb.

2016. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

A Maternityben mindkettőt pártolják, és mivel saját orvost viszel, nem történhet meg, hogy az orvosod éppen műt, mikor te szülnél. A Maternityről van panasz a fb-jukon is ilyen esetről és mikor én szültem ott, akkor is volt valaki, aki megjárta. De veled ugye ez nem történhet meg.


A Róbert természetes szülés párti és vannak mindenféle alternatív dolgaik is. Gondolkodtunk azon is, de külön be van árazva, hogy a férj benn alszik-e vagy sem és nekem az ilyen kicsinyességtől kinyílik a bicska a zsebemben.

2016. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó, ma voltunk megnézni a Róbertet és nem nyerte el a tetszésemet nekem is akkor fordult fel a gyomrom, amikor ez meg az külön fizetendő. Nem a pénz a bajelsősorban, de nem kelljen ezekért könyörögni, hogy családi szoba stb. Nem is értem. Uh szerintem marad a Maternity.
2016. jún. 29. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szültem a Róbertben, arról tudok nyilatkozni. Terhesgondozás: sokszor órákat vártam a dokira rengeteg pénzért

A császár felé hajtott indokolatlanul is, de ez nem minden orvosra igaz! (én pont kifogtam)

Komplikáció volt a babával, ami miatt vitték is a Madarászba. Na azt nem kívánom senkinek! Naponta többször mehettem utána szoptatni egy olyan helyre, ahol az őskorban leragadtak a szoptatás terén. A körülmények borzalmasak voltak, gyermekágyas időszakban nem javasolt ott aludni, hiába van ott a baba. Emellett mivel ez gyermekklinika, nőgyógyász sehol nincsen, tehát ha bármi komplikációd van szülés után, akkor baj van.

Tehát maradt a napi három ingázás. A Róbertben ami jó, az a szülés utáni ellátás. Kiváló a nővérgárdájuk! Ezt az állami meg sem közelíti sajnos.

A kaját lecsalták viszont. Egyáltalán nem volt választék, csak papíron.

A másodikat államiban szültem. Egy jó államit, ha választasz, jobban jársz. Olyan helyet érdemes, ahol a babát el tudják látni, bármi gebasz van.

2016. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Én a Maternityben szültem természetesen. Ha kértem volna epidurált adtak volna. Senkinek eszébe se jutott a császár a dolgozók között. Az egy komoly hasi műtét, csak akkor csinálják ha nagyon indokolt. Vagy ha külön kéri az ember. Szerintem ezért több a császár a magánklinikákon, mert sok kismama valószínüleg csak így akar szülni. Gyakran láttam a váróban magam mellett nagyon "jónő" kismamákat nagypocakkal,magassarkúban designer ruhákban. Nem akarok ismeretlenül ítélkezni, de ha valaki ennyi időt és pénzt szán a megjelenésére az biztos nem akarja végigszenvedni a szülést izzadt hajjal, meg elkenődött sminkkel. De nem ez volt a kérdés. Az a lényeg, hogy természetes szülés pártiak a Maternityben. Sőt, szülés után is amint kibújt a baba, egyből a mellkasomra tették, melegített takaróval betakarták és ott pihegett rajtam egész sokáig. A köldökzsinórt is csak azután vágták el, miután már nem pulzált és csak ezek után vitték el megvizsgálni stb. A csecsemőseik ugyan nincsenek ugyanazon a szinten a tudásukat tekintve. Igazából egy nővérrel nem voltam megelégedve, a többiekkel semmi gondom nem volt. Van egy szoptatási tanácsadójuk is arra az esetre, ha nem menne minden simán. Szinte mindig ott van és segít ha kell. A Róbertről semmilyen tapasztalatom nincs. Viszont Telki kórházat nagyon sajnálom, mert az volt a legszínvonalasabb kórház, ahol valaha is jártam (ott nem szültem, csak vizsgáltak, de ismerős szült ott). Bár ott sem volt minden tökéletes.
2016. aug. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A "jónők" védelmében... Én is magánklinikán szültem, magassarkúban jártam, szülés alatt 8 kg-ot híztam (160 ch diéta), nem kevés pénzt költök ruhára, fodrászra, kozmetikumokra... És orvos vagyok (nem modell, kitartott, stb.) És császárral született a gyermekünk, mert medencefekvésű volt... Nekem meg autoimmun pajzsmirigy betegségem, inzulinrezisztenciám, bár egyiket sem mondanád meg a kinézetem alapján. Úgy gondolom, hogy semmit sem mondhatsz meg kinézet alapján, hiába írod oda, hogy nem akarsz előítéletes lenni, már az vagy. Szinte csak "jónő" ismerőseim vannak, senki sem azért választott császárt, hogy ne kenődjön el a sminkje, hanem mert SZAKMAILAG INDOKOLT. ( Aki volt valaha terhes, az tudja, hogy ösztönösen jön a természetes útom való szülés vágya.) Persze vannak "jónők és rosszabbnők", akik oly buták, hogy egy ilyen beavatkozásra vállalkoznak. De nem gondolnám, hogy szignifikánsan többen vannak azok között, akik megtehetik, hogy többet költenek a külsejükre. :)


Maternityben szültem, mindennel meg voltam elégedve.

2016. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó, itt olvasgatva kiderül, hogy lestrapáltnak kéne kinéznem, mert egyesek így a hátam mögött arról beszélnek, hogy biztos császároztatni fogok a külsőm miatt...
2017. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!