Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora táskába álljak neki...

Mekkora táskába álljak neki pakolni?

Figyelt kérdés

Ciki ha kettőt viszek? nyilván két közepeset. Nagy táskám sajna nincs...


Ki mit vitt?

Kaptam a védőnőtől listát, de jól jönnek tapasztalatok. A babának csak hazahozós ruha kell, de azt majd apa behozza mikor jövünk haza, illetve pelus meg pospitörlő (abból mennyit vigyek?). Mennyi betétet, bugyit, milyeneket stb?

Minden tapasztalat érdekel!


2016. júl. 30. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy normál méretű utazótáskába pakoltam. Egy csomag pelenka és egy csomag popsitörlő első körben elég, ha nagyon fogyna, abból is tudnak még bevinni látogatáskor. A pelenkázó alátét is hasznos ( ilyesmi, bár én a vastagabb müllereset jobban kedvelem [link] Popsikrémet és köldökápolót mi kaptunk a kórházban, kézfertőtlenítő is volt kirakva (de sztem az is jó, ha raksz el egy flakonnal magadnak), hintőpor viszont nem volt.

Magadnak nyilván tisztálkodószerek, wc papír, nedves wc papír se jöhet rosszul.Betétből jóóóóó nagy, jó nedvszívó. Több bugyi legyen nálad, ez eltérő, h kinek mi a kényelmes, nekem a nagyibugyik voltak azok. Volt két eldobható bugyim, de nem jött be a fazonja, az istennek nem maradt úgy a betét, ahogy kellett volna. Nem tudom, h hálóing párti vagy-e, egy-két szoptatós nem árt, illetve olyan felső, amit ki tudsz gombolni, nappal jobb, mint hálóingben lenni (vagy hát nekem jobb volt, fene tudja, több felsőt elfogyasztottam, izzadtam, mint k a templomban, meleg volt benn). Vékony nadrág, cicanadrág esetleg...

Telefontöltő. Cumisüveg, szükség esetére. Ha akarsz adni a babának, akkor játszócumi.

Valakinek a kaja is nagyon sarkalatos kérdés, nekem nem volt bajom a kórházival, bár dicsekedni nem lehet vele :D Sok folyadék, de ezt is vihetnek be utólag persze.


Kb ennyi jut eszembe.

2016. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első szülésem volt négy hónapja. Én is kettőt vittem. Ha most kéne mennem, simán elférnének a cuccaim égy táskában is. Vittem 3 hálóinget, 2 törcsit és egy kisebb sötét színű törcsit is, mert azon nem látszik meg semmi. Vékony köntös, 2 papucs, zokni, eldobható bugyi és erre még normál nagy mérerű bugyi, amit nem sajnálsz. Tena extrát vittem, szükség is volt rá. Szoptatós melltartó, mellbimbókrém. Mmindenképp vigyél, ha szoptatni szeretnél, és nincs rögtön tejed, megkímél néhány könnycsepptől. :) Alap tisztálkodási szerek, evőeszköz, műanyag tányér, bögre, telefontöltő. Ami nekem nagyon hasznos volt az a Domestos törlőkendő, mindenre jó. Amire még szükség lehet: mellszívó, melltartóbetét, aranyér elléni kenőcs, szoptatós tea. Ezek mind olyanok, amik nem biztos, hogy kellenek, de ha szükség van rá, be tudják vinni később neked.
2016. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én két kicsit akartam vinni, de azt mondták hogy csak egyet lehet, szóval muszáj volt egy nagyba pakolnom.
2016. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, semmi nem ciki szerintem, én bőrönddel vonultam be, mert akkor érzem jól magam, ha mindenem van, nincs hiányérzetem.

Nem kell persze túlzásba vinni, pl. a pelenkát sem, hiszen azt ha nagyon fogyóban van, később is be tudják vinni a látogatók. Az újszülötteknek való pelus (newborn) nagyon pici, gondolom már megsaccolták, hogy kb. mekkora a babád, de sokan rögtön az 1-es pelussal indítanak, akiknek nagyobb a babájuk. Szóval newborn-ból nem érdemes sokat venni, mert 1-2 hét után már kicsi lesz. Úgy számolj, hogy naponta kb. 6-8x teszed tisztába a babát, a törlőkendőből alkalmanként 2-3 db-ot használsz el. Vigyél textilpelust, amit alá tudsz tenni a higiéna miatt, na meg a büfizéskor is jól jön.

Én az első lányomnál még Tena Lady-t vettem, marha drága volt, tényleg jó nedvszívó az első napokban lévő erős vérzéshez, de másodjára már DM-es super valami extra nagy betétet vettem és ugyanolyan jó volt. Én az eldobható bugyikat utáltam, nem volt kényelmes, jobb a pamut bugyi szerintem. Én kb. úgy cseréltem a betéteket bent, mint a baba pelusát, irritált, ha éreztem, hogy nedves, vagy éreztem, hogy jön egy adag vér.

Viszont hálóingből készülj be, mert fokozottan fogsz izzadni a hormonváltozás miatt, szoptatások után szakadt rólam a víz. Én napi 2x tusoltam a kórházban, jobban éreztem magam tőle és így elhasználtam napi 2 hálóinget is. Nyilván mosni nem fogsz bent, úgyhogy érdemes inkább ebből bekészülni, másodjára már okosabb voltam én is és mivel nem volt annyi hálóingem és venni sem nagyon akartam, így egy kényelmes kismama cicanadrágban voltam napközben és egy pamut pólóban, amit ha nagyon leizzadtam, egyből cseréltem is le.

A szoptatáshoz fontos, hogy sok folyadékot igyál, főleg vizet. A rostos gyümölcslevek nem jók, vagy esetleg higítva, mert minden átmegy a tejbe és a kicsinek hasfájást is okozhatnak. Az én babám a Laktoherb teától nagyon sírt, fájt a kis hasa és sokat pukizott, jól le is szidtak a nővérek, hogy ne igyak ilyet, mert nagyon kevés babánál válik be. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, cumit ne is vigyél és ne adjál a kicsinek, egyszerűen nincs rá szüksége, óriási butaság rászoktatni.

Amikor terhes voltam, én nagyon sokszor hallgattam baba zenét, nyugtató volt és a baba hallja ám bent. Amikor a kicsim megszületett, a kórházban sokszor beraktam halkan ezt a zenét a telefonomról és mindig megnyugodott rá. Én ezeket hallgattam, a szobatársam is elkérte: [link]

Igazából használd ki, hogy együtt vagytok a kicsiddel, nyugodt legyél, türelmes, van segítség, ott vannak a nővérek, kérdezzél bátran, mert utána már nem nagyon lesz lehetőséged. Ha nagyon nehezen indul a szoptatás, kérj szoptatási tanácsadótól segítséget, az minden szülészeten van. Én az elsővel nagyon megszenvedtem, de végül megérte a küzdelem, mert 13 hónapig szopizott és ennél jobbat nem is tehetsz a kicsid egészségének. Én a kórházi nyugalmat használtam ki olvasásra is, vigyél akár 1-2 Baba magazint, vagy Kismama újságot, sok érdekességet olvashatsz. A kórházi kaja nem valami jó, bekészülhetsz pár egészségesebb dologgal is, gyümölcsökkel, csak a szilvával, sárgabarackkal is vigyázni kell, mert az is nagyon nagy hascsikarást csinálhat a babáknál, ennek olvass utána. Nagyon sok szerencsét kívánok és jó egészséget! Hajrá :)

2016. júl. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk két csomagot kérnek, egy kisebbet, amit a szülőszobára viszel, a másikba pedig minden mást, ami kell(het) a kórházban töltött napokra. A szülőszobára itt ezeket kérik: egy-két hálóing vagy hosszabb póló, két pár papucs, egy a zuhanyozáshoz, másik amolyan sétálós, de ez majd kell az osztályrá is, meg zokni. Törülköző, meg két kisebb borogatásnak, tusfürdő vagy szappan, wc papír, eldobható bugyi, vagy ilyen nagyobb, laza bugyi, amit nem sajnálsz kidobni ha úgy alakul (ne tanga!), 3-4 db elég. Betét nagy és vastag, pl. Tena inkontinencia betét, a sima egészséhügyi always meg hasonlók nem elég, nem tudom mennyi, de sok. Nálunk lehet nálad enni és innivaló, szőlőcukor, keksz, cukorka, szendvics, ami nem romlik gyorsan, innivalóból mondjuk 4 kisebb üveges, lehetőleg olyan csőrös, amit tudsz inni akár fekve is, legjobb a sima ásványvíz vagy gyümölcslé, de nem szénsavas. Lehet nálad telefon, töltő, óra, és a legfontosabbak az iratok; terhes kiskönyv, tajkártya, személyi- és lakcímkártya, apasági nyilatkozat ha nem vagytok házasok. Aztán itt kell még a szülőszobára a babának első ruhácska, sapka és takaró, itt nem adnak, sajátba öltöztetik.

Ha apás szülés neki is kell cucc; általàban meg kell venni az egyszerhasználatos ruhát, neki is kell papucs, nála lehet fényképezőgép meg ilyenek.

Az osztályra való táska tartalmát is leírjam?

2016. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én bőröndöt vittem, meg egy kis táskát külön a szüléshez. Kis táskában: hálóing, törcsi, egy papucs a szülőszobába, egy a zuhanyhoz ( beöntés után), férjemnek papucs, férjemnek váltópóló, csokik, szőlőcukor, fényképezőgép, betét, eldobható bugyi, betegalátét, tusfürdő, borotva, wc papír, papírzsepi, babának pelenka, kiskesztyű, kissapka. Terhességi leleteim, irataim. Bevittünk 2 liter vizet is a szüléshez.

Bőrönd: egy nagy és egy kistörcsi, köntös, ez a 3 majdnem befoglalta a felét. Fél csomag betét, fél csomag inkontinencia bugyipelenka, alátétek, tisztálkodáshoz, fogmosáshoz cuccok, zsepi, wc papír, tel.töltő, 3 hálóing, cicanadrág, melltartó, bugyik, zoknik, ruha a hazajövetelhez, de végül abban jöttem haza, amiben mentem, mert indítva lett. Babának ruha a fotózáshoz, pelenka, tetra, popsitörlő, cumisüveg. Házassági a.könyvi kiv. Csokik, kekszek, evőeszköz, pohár, szívószál, tekercs papírtörlő, konyharuha.

Vittünk még egy karton ásványvizet, de azt még kellett hozni.

Én inkább bevittem mindent előre, nem akartam, hogy a férjemnek még foglalkozni kelljen vele. A hordozóban hozta a babaruhát meg a takarót amiben hazahoztuk a picit.

3 éjszakát voltam, nem hiányzott semmi, de nem éreztem úgy, hogy feleslegesen pakoltam.

2016. júl. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat!

császárom lesz, akkor gondolom nem kell külön pakolni, nem?

2016. júl. 30. 23:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Kórháza válogatja, nálunk mindegy, hogy sima vagy császáros szülés. A szülőszobára itt nem engedik be azt a hatalmas bőröndöt amivel bevonulsz 3-4-5 napra, hanem csak a legszükségesebb cuccokat, amiket leírtam. Legjobb,ha megkérdezed ott, ahol szülni fogsz.
2016. júl. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!