Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 18 évesen ott tartok, hogy...

18 évesen ott tartok, hogy teljesen elment a kedvem a gyerekvállalástól. Normális ez?

Figyelt kérdés
A nővéremnek 2 gyereke volt akkoriban, akiket egyedül "nevelt". 14 éves voltam, mikor először itt hagyott velük, teljesen egyedül. Volt hogy 2-3 napig haza sem jött, mert az épp aktuális fiújánál volt. A gyerekek folyton sírtak az anyjukért, hiszen csak 1-2 évesek voltak. A szüleim soha nem vigyáztak rájuk, elvárták, hogy én tegyem. Ha hívtak valahová a barátaim, soha nem tudtam menni, mert rájuk kellett vigyáznom. A nővérem mondhatni teljesen kihasznált. Soha nem köszönte meg, hogy vigyáztam a gyerekeire. Odáig fajultak a dolgok, hogy mikor itthon volt, még akkor is nekem kellett foglalkoznom velük, mert ő mindent engedett nekik. Fáj ezt mondanom, de ha rajta múlt volna, a gyerekek már nem is élnének. Soha nem volt benne egy kis félsz sem, hogy a gyerekeknek bármi bajuk eshet. Csodálom hogy egy kést nem adott a kezükbe.... Azóta van egy új barátja, akitől van egy harmadik gyereke, csak vele foglalkozik. Bár azt sem tartom kizártnak, hogy ha nagyobb lesz, vele sem fog. Szóval a fiúval összeköltöztek, örültem hogy végre megszabadultam a gyerekektől. Mivel már 18 éves vagyok, 4 évig szenvedtem velük. Úgy volt, hogy a két nagyobb az apjánál lesz, múlt péntektől vasárnapig. De itt voltak nálunk. A tesóm kitalálta, hogy maradjanak csütörtökig, mert nekik takarítaniuk kell az új lakásban. Azóta kiderült, hogy hazudott.... Elmentek nyaralni, a tesóm, a fiúja meg a kislány. A tesóm fiúja amúgy nem szereti a két nagyobbik gyereket. Szóval kisült, hogy nem is takarítottak hanem nyaralni mentek és csak holnap reggel indulnak haza.... Ezt úgy írta meg nekem, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Írtam neki, hogy ez nem így megy, mert tudja jól hogy nem mondtam volna hogy nem vigyázok rájuk, csak lett volna őszinte. Amúgy meg a szüleimmel együtt vállaltuk el a gyerekeket, erre csak én vigyázok rájuk. Elegem van, mert nagyon rosszak. Vernek engem, én meg nem akarom bántani őket. Amúgy sem bántok gyerekeket, meg sajnálom is őket, mert az anyjuk nem is foglalkozik velük. 14 éves korom óta olyan mintha lenne 2 gyerekem, és 1-2 hónapja úgy éreztem hogy 3 is van, mert a picit is itt hagyta az anyja velem. Míg a barátaim moziba jártak, együtt lógtak és néha buliztak, én gyerekekre vigyáztam. Most már elegem van és úgy érzem nem akarok gyereket soha. Élni akarok, okyan dolgokat csinálni, amik a gyerekek miatt kimaradtak az életemből. Persze nem rossz dolgokat. Nem akarok újra gyerekektől függeni. De így találhatok valaha is párt ? Gondolom minden férfi akar majd gyereket, de én nem! Mi lesz így ? Egyáltalán normális ez a hozzáállás ?

2016. aug. 12. 11:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Ami veled történt az elmúlt néhány évben az megdöbbentő, és pontosan mutatja a magyar gyámügyi, védőnői, gyermekorvosi helyzetet, hogy senki se vette észre, hogy te neveled a gyerekeket.:( Még te is gyerek voltál, pluszban megörökölted a nővéred gyerekeit is.


Szerintem most már élj! Az teljesen normális, hogy nem akarsz még gyereket, de 10 év alatt még sok minden történhet az életedben! Lesz munkád, esetleg egyetemet végzel, jársz a világban sok helyen, találsz párt. És aztán mondjuk 30 körül vállaltok gyereket, HA úgy érzed. Ha nem, akkor meg nem!:) Egyébként nem minden férfi akar gyereket, ahogy nem minden nő akar gyereket.

2016. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred egy undorító nő, gyakorlatilag fialja a kölyköket.

Beszélj a szüleiddel, hogy fegyelmezzék meg, mert az ő gyerekük, neked nem kell mosni utána a szennyest. Felelőtlen, és gyerekes. Egyszer és mindenkorra mondj nemet, csinálják a nagyszülők, meg ő.

Megértelek, hogy nem akarsz gyereket, de hidd el, amikor itt lesz az ideje, ez el fog múlni. Mert te már tudod, mi forog kockán.

2016. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
52%
Küldd el a francba a nővéredet, mindenki a saját kárára szüljön annyi porontyot, amennyivel méltóztatik foglalkozni.
2016. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú, eléggé megvan a véleményem a nővéredről is, az új pasijáról is, na de a szüleitekről is, akik nem tették helyre a lányukat, és akik simán rádlőcsölték az unokákat, miközben még te is gyerek voltál.

Teljesen érthető, hogy nem akarsz mostanság gyereket, de szerintem egyszer s mindenkorra vond is ki magad a nővéred gyerekeinek a pesztrálásából. Ha rád akarja bízni őket, mondd meg, hogy nem, nem érsz rá, más dolgod van, nem érdekel, oldja meg.

Próbáld ezt elfelejteni, mert gyereket nevelni nem ilyen, mint amit te tapasztaltál. Normális, hogy most nem vágysz erre, élj, tapasztalj, szórakozz! Gyereket vállalni bőven ráérsz tíz, vagy több év múlva is. De akkor sem történik semmi, ha nem lesz egyáltalán. Ne foglalkozz most ezzel, magaddal törődj, éld az életed, a nővéredet meg zárd ki az életedből, mert a legszebb éveidet veszi el tőled, míg ő éli világát.

2016. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!