Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Cumit mikortól érdemes adni...

Sz.Jolán kérdése:

Cumit mikortól érdemes adni újszülöttnek?

Figyelt kérdés
A kórházban gondolom még nem. Vagy amíg szopiztatok, addig nem kéne? Mennyire szökik rá? Éjszakára gondolom szintén nem érdemes. Első babám lesz, még nincs tapasztalat :-)

2016. okt. 16. 04:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%
Amikor szükséges. Egy hasfájós babánál életmentő tud lenni, de nem minden baba igényli. Vegyél egyet, ha kell használod. A cumizavar miatt 1 hónapos korig mondják, hogy gondot okozhat. Nálunk nem volt gond, mindkettő kizárólag szopott a játszócumi ellenére.
2016. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
31%
nem érdemes és nem kell cumiztatni.
2016. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%

Nekem az első kórház után kapott, sírós volt, cumizavaros is lett. Most a Hugi 2 hetesen kapott, este egy kicsit ha nyügös, ő nem cumizavaros. Ezt mindenki maga dönti el, én az ujjamat szoptam, saját magamat szoktattam le, nsm vol valami jó érzés. A nagyobbal ovi környékén meg fogom beszélni, hogy elviszi a nyuszi/télapó, vagy állatkertbe kisállatoknak oda adjuk, vagy majd amit akkor jónak itélek meg. Ő is van, hogy felkel éjjel, ha rosszat álmodik, de elég ha megsimogatom és mondom neki, hogy minden rendben, itt vagyok. Nem kér cumit, pedig nagy függő.

Szóval én az első 2-3 hétben semmiképp nem adnék, utána meglátod.

2016. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%

A fiam kiköpte,a lányom fuldoklott a cumitól.Több fajtát végigpróbáltunk mind2vel.Nem kellett nekik.Anyatejesek.Nem szoktak rá az ujjszopásra sem.

Ezt szerintem mindenki döntse el maga hogy ad e cumit vagy sem.Igaz akiket láttam h már a kórházban a cumit dugdosták a baba szájába azok közül mindenki abbahagyta a szoptatást 1-2hónapon belül.

Tanulva az első 2 gyerekemből a 3.nak nem veszek cumit,nem költök el megint tízezreket azért h utána kidobjam mert nem kell neki

2016. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem fogom odaadni az elején, amig szopizik.
2016. okt. 16. 15:36
 16/21 anonim ***** válasza:
Miért van mindenki lepontozva megint??
2016. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha ugy fogod erezni igenyli, akkor adj neki.
2016. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17%
Sem cumink, sem cumisüvegünk nem volt. 93'-ban szültem, már a kórházban pohárból itatták a fiamat, ha pótólni kellett a tejemet. Itthon se volt rá szükség, cicizett, vagy ivott 2-3 korty teát. Áldott jó gyerek volt, sohasem bömbölt, nem követelte a cumit, hiszen nem is ismerte, és ez így volt jó.
2016. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%

én a nagy lanyomnal 4 hosan vezettem be (vagyis akkortol fogadta el) - inkabb cumi mint ujjszopas elven mert szopta az ujjat amikor en nem voltam keznel, amikor meg igen akkor a cicim cumizta ejjel 14szer.

cumival szepen ataludta az ejszakakat. ott el is dontottem hogy a huga is cumit kao majd. ujszulottkent nem, de 4-5 naposan, mikor mar rendesen belovellt a tej, adtam is neki de nem akarta elfogadni...de minden nap probalkoztam, probalkozok azota is, most 5 hetes mar kezdi elfogadni elalvashoz, babakocsiban.

2016. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Azt azért sokan tudják remélem, hogy a nem mama-baba barát kórházakban (tehát ahol nincs 0-24-ben együtt a baba és anyuka), ott adnak cumit a babáknak. És mégis elég sok szopizik ettől függetlenül!
2016. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!