Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki szül, akkor egyedül...

Ha valaki szül, akkor egyedül van a szobában?

Figyelt kérdés
Mert hallottam egy ismerősömtől hogy mellette is szült valaki.
2016. nov. 6. 12:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
De orvos amúgy se sűrűn van bent, inkább 3-4 szülésznő, meg a tanulók.
2016. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém volt hogy mindkétszer elsőként kezdtem a szülést aznap, úgyhogy az egyágyasba kerültem, de később hallottam hogy a mellettem lévő többágyas szülőszobában is vannak ketten
2016. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Mint látszik pénz ill. infrastruktúra függő.

Nálunk pár éve felújították az egész szülészetet. Addig közös vajúdó volt és szülőszobából se volt mind egyszemélyes. Fallal illetve függönnyel voltak elválasztva az ágyak (ettől függetlenül apuka bent lehetett).

Azóta viszont nem csak a szülőszobák, hanem a vajúdók is egyszemélyesek. 2 vajúdóra jut 1 csilivili fürdőszoba.

2016. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van 1 és 2 személyes szülőszoba, utóbbiban függöny választja el az ágyakat. Fogadott orvossal igyekeznek 1 ágyasba tenni, de szerencse kérdése is, ha többen szülnek egyszerre.
2016. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Főváros közelében lakunk, az a három szülészet (egyetemi klinikák + vidéki oktatókórház), amit ismerek, közös vajúdóval és privát szülőszobákkal rendelkezik.
2016. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van hogy függönnyel vannak elválasztva a szülőszobában az ágyak.

Amikor szültem, akkor az elején még volt bent egy anyuka, aki már csak a 2 órás megfigyelésen volt bent. Nekem párom és anyukám volt bent felváltva, nagyon hosszú ideig tartott.

Bent volt még az orvosom, szülésznő, az ügyeletes orvos is be-be nézett, volt egy kis fiatal tanuló szülésznő, vagy 2-3 csecsemők, meg szerintem 2 takarító. Ennyi.

Voltunk egy páran.


3 hetes élmény....

2016. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég szültem Békéscsabán,itt is van egy nagy teremméretű szülőszoba, ahol csak függönnyel van elválasztva a 4 vagy 5 ágy, de van külön egyszemélyes szülőszoba is.

Volt egy nap, amikor 11 szülés volt, és a legtöbb ügyeletesnél született, így esélyük sem volt az egyszemélyes szülőszobára.

Amikor én szültem, akkor volt már egy nő fent az egyik ágyon, apuka mellette, de még csak a kezdeteknél tarthatott, mert a szülőszobán keresztül jutottam el a privát szobáig a férjemmel, a szülésznővel és a dokimmal. Biztos kellemetlen lehetett neki így a helyzet, de itt ez van.

Nekem akkor azt mondták, hogy a VIP szobához automatikusan "jár" az egyszemélyes szülőszoba.

2016. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Az itteni szülőszobán hat ágy van egymás mellett, paravánnal elválasztva, illetve van egy szülőszoba egy ággyal, de azt előre le kell foglalni és még így sem biztos, hogy szabad lesz. Én mindkét gyereknél úgy szültem, hogy a hat ágyból legalább négyen vajúdtak, de olyankor mindenkinek elég a saját fájdalma, mintsem hogy az zavarja, hányan vannak még ott.
2016. nov. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
De dúrva amiket itt olvasok... Borsod Megyei kórhàz: itt ha vajúdsz többen vagytok egy szobában, szülni ha lehet külön, de a minimum egy függöny, bàr nem takar. Apàs szülésért se kell fizetni, csak a ruhát. Mindez úgy, hogy nem volt fogadott orvosom. :)
2016. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

én azt olvastam VIP szoba alanyi jogon jár, ha kérik és nem fizetős, de hogy kapsz e az attól függ, hogy van e szabad hely.


amúgy felénk is függönyös elválasztás volt, de nem is szoba, hanem egy hatalmas kórterem.

2016. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!