Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés közben nagyon félek...

Ha szülés közben nagyon félek akkor lehet baj? Az orvosok mit szólnak olyankor?

Figyelt kérdés

2016. nov. 16. 17:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Fiona85: nem hiszem, hogy ilyen alacsony születésszámok mellett az lenne az általános, hogy futószalagon szülnek a kismamát ötösével. Van ilyen is, egészen biztosan, de nem mindenhol.

Pl. ahol én szültem, ott én voltam aznap az egyetlen, "akire rájött a szülhetnék", és egyedül voltam a vajúdóban. Sőt, ketten vannak egy szobában, egy zuhanyzóra és wc-re is. Szerencsére nem minden kórház egyforma.


És most leszek kiátkozva: nekem a szülésznő mondta, hogy látja, hogy nagyon fáradok, és kérdezte, hogy miért. Mondtam, hogy mert "nem illik kiabálni", és uralkodni akarok magamon. Majdhogy nem leb.ott, hogy nem a középkorban vagyunk, a férfi orvos is tudja, hogy a szülés fáj, és ha kiabálni akarok, akkor kiabáljak. Nem mondom, hogy ordítottam torkom szakadtából, de igaza volt: onnantól, hogy nyögdécseltem, meg felváltva káromkodtam, sokkal több energiám maradt a vajúdásra. Ennek is köszönhető, hogy röpke két óra alatt meglett a babám.

A második gyerekkel a fájásaim habokban sem voltak ehhez képest, egyáltalán nem volt megerőltető csendben szülni. Cserébe viszont 12 órán át tartott, mire végre a kezembe foghattam.

A harmadiknál azt hittem, ott halok meg, és végül hajszálon múlt, hogy nem a mentőben lett meg a kislányom. :D És mikor köldöktől hátközépig repedtem, ku.rvára nem érdekelt, hogy kinek tetszik, hogy felkiáltok.

2016. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Én órákig csendben tűrtem, de aztán nem bírtam tovább, és megkérdeztem, esetleg kiabálhatnék-e? Doki vigyorogva mondta, hogy kiabáljak nyugodtan, őt aztán nem zavarja. Persze ha nem egyedül vajúdtam volna én, hanem más kismama is, akkor talán halkabban nyögök. :D
2016. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
12%

Teljesen egyetértek az elsővel!!!!


És az biztos hogy nem nagyon szeretik az orvosok ha ordítani, kiabálnak.

Mikor szültem akkor volt egy másik kismama is a szülőszobában. Én szenvedtem csendben, halkan az orvosom ott állt mellettem, aztán az ügyeletes orvos rákiabált a nőre:

"Mikor befelé rakták akkor nem ordított így, úgyhogy fogja be a száját, mert nem lesz ereje megszülni!! "

Nagyot nevettünk.

4 hetes élmény....

2016. nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

"Amikor én szültem volt,aki a 2.5 kg-os gyerekkel ordított,pedig sokadik baba volt,én a 4.2 kg-os lányommal némán szenvedtem. Utálják az orvosok. És igatuk van. Hisztizni nem ér. De ne félj! Megéri!!!!!!"


"És az biztos hogy nem nagyon szeretik az orvosok ha ordítani, kiabálnak.

Mikor szültem akkor volt egy másik kismama is a szülőszobában. Én szenvedtem csendben, halkan az orvosom ott állt mellettem, aztán az ügyeletes orvos rákiabált a nőre:

"Mikor befelé rakták akkor nem ordított így, úgyhogy fogja be a száját, mert nem lesz ereje megszülni!! "

Nagyot nevettünk. "


Ez valami baromi undorító. Nem az orvos szül, sőt f.ngja nincs róla, hogy micsoda fájdalom, feltételezem, hogy hapsi lévén a fogorvos előtt remeg keze-lába, pedig hol van az a szüléstől.

Nekem senki ne mondja, hogy fogjam be a szám, ha nekem

úgy esik jól, akkor úgy csinálom, és biztos, hogy abban az idegállapotban el is küldeném az ilyen orvost melegebb éghajlatra, és a kísérőm sem hagyná szó nélkül az tuti, azt nem tenné zsebre az biztos, amit egy ilyen beszólásért kapna. Vezesse le máson az ideggyógyóját.


-----


Nyugi kérdező, én is félek, de szerintem ez természetes. Gondolj arra, hogy nem leszel ott egyedül (gondolom) és a végeredmény kárpótol mindenért.

2016. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
22%
Igen,ez undorító. De ez a magyar egészségügy. De hidd el az sem kellemesebb ,amikor részletezve orákig ordibál a melletted szülő,hogy hogyan fogja kiherélni azt,aki ezt tette vele,és mit fog azután csinálni immáron hiányzó testrészével. Ő is akarta,nem? Ez nem kényszer. Mindenki meghozta a döntést. Persze vannak tajparaszt orvosok,ez vitán felüli. De azért szerintem gáz,amikor valaki ordibál,és hisztizik. Hidd el,az orvosok azon vannak,hogy segítsenek. Hallgatni kell rájuk. Tudják,hogy mi a teendő. Nem először látnak ilyet. De.együtt kell vele működni. A saját érdekedben,és persze a babáéban is. Erre kell koncentrálni. Amikor valaki úgy dönt,ANYA lesz,felelősséget vállal egy magatehetetlen életért. Onnantól kezdve a baba érdekei mindent felülírnak. Amúgy meg belegondoltatok már,hogy nemcsak az anyának,de a babának is fájdalmas a születés? Ő préselődik a szűk szülőcsatornán.
2016. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Én nem is az ordibálástól aggódok,hanem,hogy esetleg nehogy elsírjam magam..De ahogy látom akkor vannak bunkó orvosok..
2016. nov. 16. 20:49
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Na most le leszek pontozva, de szerintem szülés közben még az is belefér, ha sírvafakadsz, hamarabb, mint mondjuk ha a bőrgyógyászaton bunkók veled :D


Viccen kívül szerintem természetes dolog félni az ismeretlentől (és ahogy valaki megjegyezte, aki meg már tudja, mi vár rá, az azért fél). Az orvos, szülésznő, stb ezeregy dolgot látott már a szülőszobában, volt már olyan a történelemben, aki szimplán bepisilt/kakilt közben... De arra koncentrálj, h 1)nemsokára túl leszel rajta és ott lesz végre a baba, 2) Magyarország ide vagy oda, de mégse a dzsungelben, a bozótban kell szülni segítség nélkül. Ott, akkor mindenki azért van, h neked/nektek segítsen.

2016. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
44%
Kedves Kismama! El fogod sírni magad. Amikor meglátod a pici babádat. És utána minden fájdalmat felülír az öröm. Amúgy a dokik nem végig vannak ott. Ők néha beugranak,csak a finisben vannak tényleg ott. De ne félj! A szülésznők jó fejek. Ők segítenek. csak csináld,amit mondanak. És igen,lesz olyan,hogy úgy érzed,nem bírod tovább. De akkor már célegyenesben vagy. Az én babám hatalmas volt. Fájdalomcsillapítás nélkül szültem. 23 óra volt az ötperces fájásoktól. És most ismét babát tervezünk. Szóval,fel a fejjel. Ez természetes. Ha nagyon félsz max kérd meg a férjedet,anyukádat,v a legjobb barátnődet,hogy legyen benn veled
2016. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
80%
Ez a Fiona85 valami újdonsült anyuka,friss regisztrációs, tudálékos házirézi lehet,aki jött az észt osztani,de minden válasza minden kérdéshez egy nagy k@k@,le is van pontozva rendesen.
2016. nov. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
8%
Kedves utolsó. Igen,friss anyuka vagyok egy 10 éves lánnyal. Arról nem tehetek,hogy sok félreinformált ember van. Nem hiszem,hogy te magasabb szellemi kapacitással bírsz nálam. Ez az oldal arról szól,hogy megosztjuk a tapasztalatainkat, gondolatainkat. Ha valaki kérdez valamit,eltérő válaszok,hozzászólások érkeznek. A kérdező kialakít mások tapasztalatai alapján egy véleményt,majd-mivel szülni fog- saját tapasztalatait a véleményével összehasonlítva levonja a tanulságot.
2016. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!