Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az anyukája sokat...

Akinek az anyukája sokat vajúdott, nehéz szülése volt, neki hogy alakult?

Figyelt kérdés
2016. dec. 3. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindhármunkat nagyon nehezen, tizen-huszonórás vajúdásokkal szült meg, velem majdnem ott is maradt... Egyik nővéremet vákuumozni kellett egyszer, a másik gyerkőce könnyen született, 3 óra alatt megvolt. Másik nővérem és én is 8-10 óra vajúdás, lassú tágulási folyamat után pikk-pakk szültünk. Ő kétszer, én egyszer. Egyik unokahúgom és a fiam is majdnem a folyosón bújt ki, úgy felgyorsultak az események a végére.
2016. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mármint mi hogyan alakult:)?
2016. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A saját szülésed hogy alakult? :) Kicsit hülyén tettem fel a kérdést. :)
2016. dec. 3. 09:29
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Anyukám bátyámmal több mint 2 napig vajúdott, szinte semmit nem tágult, de hát december 25-én kezdett vajúdni, így nem foglalkoztak vele, végül császár lett 27-én... Velem programcsászárja volt, húgommal viszont hagyták vajúdni több mint fél napot, akkor sem tágult semmit.

Nekem este 7-kor folyt el a magzatvizem, voltak kósza fájásaim, 10 után lettek rendszeres 3 percenként jövő fájásaim. Nem voltak túl kemények, vicceket meséltünk egymásnak a szülésznővel. 2 órát vajúdtam így, utána volt kb 20 perc kemény szakasz (ez is csak azért, mert másik szülésznő volt, és mozdulatlanul kellett feküdnöm... pff...). Aztán a kitolás kevesebb mint 10 perc volt. A gátvarrás közben már azt mondtam, hogy bármikor jöhet a második, meg hogy ezért felesleges volt kórházba jönni, a dokim úgyis pár percnyire lakik tőlünk, átugorhatott volna hozzánk. El sem akarom hinni a mai napig, hogy ilyen könnyen ment. Félek, hogy a másodikkal nem lesz ilyen szerencsém.

2016. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 12 órát vajúdott velem de fájdogált korábban is (én vagyok az idősebb testvér), tesómmal 8-at.

Nekem az első komolyabb fájástól úgyszintén 12 órás volt a szülésem (voltak fájásaim korábban is még másik 12 óráig de azok elviselhetőek és rendszertelenek voltak szóval 1 nap volt kereken), a kistesó még úton van, kíváncsi leszek. Én egyébként farfekvéses voltam és anyukám főleg ezért tartotta a szülést nehéznek, szerencsére nekem a kisfiam fejvégű volt.

2016. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát..anyunak változó szülései voltak. Ketten vagyunk. Velem megszenvedett,24 órát vajúdott,nagyon szenvedett. Öcsémet fájások nélkül szülte,az orvosok sem akarták elhinni,hogy így is lehet szülni,csak azt érezte ,hogy nyomnia kell,de fájás nem társult...nem kapott semmi érzéstelenítőt,1 órán belül megvolt öcsém.


Én olyan átlagos szülésnek gondolom az enyémet. 5 óra gyenge,alig érezhető bizsergető fájásom volt,azzal még úgy tök jól elnevetgéltünk,azthittem akkor még hogy úgy is marad :)

De nem tágultam.

Aztán jött 2 óra nagyon brutál,percenként 3 fájás,majd fél óra kitolás szakasz. Szóval összességében 2-3 órát szenvedtem. A 2.úton van,vele nem tudok nyilatkozni :)

2016. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nehezen születtem. Anya majdnem belehalt, szóval eléggé féltem, főleg azért h nem tudok majd természetesen szülni mert anyunak csak császárral sikerült 22 óra vajúdás után... Az én szülésem sem volt zökkenőmentes. Magzatvíz elfolyt, semmi tágulás, zárt méhszáj...éjszakára vajúdó hátha lesz vmi, de a helyzet változatlan, így oxitocint kaptam. 8 óra vajúdás után lett meg a fiam, de a magzatvíz elfolyása és a születés között 19 óra telt el, 2x is adtak antibiotikumot nehogy fertőzés legyen. Rendesen hüvelyi úton szültem. Lényegesen jobb volt mint anyumé. Ja és anya is 28 volt mikor engem szült és én is annyi idősen szültem.
2016. dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám mindhármunkkal nagyon sokáig vajúdott. A húgom meg én meg hihetetlenül gyorsan szültünk.
2016. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagymamám is meg anyukám is borzasztó nehezen szült. Nekem nem sikerült, pedig kétszer is nekifutottam. Mind a kétszer császár lett a vége.
2016. dec. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyukámnak éjfélkor folyt el a magzatvíz, délután fél 5-kor születtem, kb. 2 nyomásra, mire végre bejutott a kórházba, elég fájdalmas volt neki.

Nekem össz-vissz 7,5 óra volt, ebből olyan 1-1,5 órát mondanék nehéznek, 4 nyomásra volt meg a lányom. Azt gondolom nekem könnyebb szülésem volt.

2017. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!