Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől,...

Nagyon félek a szüléstől, harmadik babám várom. Nagyon rossz tapasztalataim vannak a vajúdással kapcsolatosan. Szültetek mostanában epidurális érzéstelenítő segítségével? 28 hetes kismama.

Figyelt kérdés
2008. okt. 10. 12:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
ja, én nem kaptam semmilyen érzéstelenítőt, edát sem és beöntést is a természet végezte. Én nagyon hittem ebben, még a ctg széken is a szülés előtt negyedórával cimicifugát ettem. Majd el felejtettem! Málnalevél tea! Az is fokozza a tágulás könnyedségét! :) napi egy csészét igyál meg kedvedre ízesítve!
2008. okt. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A "félésre" is adnak!Ezért van.A legtöbb kismama azért kér,mert fél a fájdalomtól.És a fogadott orvos is ezért van,h az ilyen problémákat illetve kéréseket meg tudd vele beszélni.Én az első fiamat úgy szültem-4 órát vajúdtam,gyorsan megszületett-a másodiknál nem kértem semmit,2 óra alatt született.De te érzed,és sztem jobb,ha kérsz,mint ha rettegsz és az egészet rémálomnak éled meg.Könnyű szülést 5 hós baba anyukája
2008. okt. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,nagyon kedvesek,aranyosak vagytok!!Azt hiszem kérni fogom,ez a biztosabb mint,hogy jól bepánikoljak!Jó babavárást és babázást nektek!!!
2008. okt. 12. 11:21
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, hogy félsz, mert én is így voltam az első kettőnél. A harmadiknál már csak kicsit, most a negyediknél már nem. De ez nem attól van elsősorban, hogy többedszer szülöl, hanem szerintem azért, mert rájöttem, hogy a félelem a legnagyobb ellenség. Minden más másodlagos. Ha sikerül megfejtened a félelem okát, a fájdalom is jelentősen mérséklődik.

29 hetes kismama

2008. okt. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Biztosan van abban valami,hogy a félelem egy nagy ellenségünk.Próbálom mgm meggyőzni,hogy nem kellene ennyire félni tőle,de tudod a 2.-nál nem törődtek az egész vajúdás alatt velem semmit.Jól beis pánikoltam.Most nagyon jó dokim van,akiben nagyon megbízok ilyen téren.Első kettővel nem volt apás szülésem,most az lesz.Azt mondják,hogy sokkal jobb.Neked meg gratulálok a 4. babához.Kb.együtt szülünk!!:-) Én Győrben! :-) Te?
2008. okt. 13. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!