Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek is jogos az orvos...

Szerintetek is jogos az orvos beszólása?

Figyelt kérdés
2hete szültem,de amit akkor az orvos mondott azóta is érzékenyen érint.Nem volt fogadott orvosom sajnos,de már bánom.:(Nem akartak beindulni a fájások és kaptam oxitocint és tágító zselét,de egyiknek sem volt hatása.4óra várakozás után bejött a orvos megvizsgált majd ezt mondta:látom 24 éves hát gratulálok hogy ien felelőtlen volt,vetette volna el akkor nem kellene megcsászározni.Amugyis mi maga,hogy nem hat az oxitocin?Majdnem elsírtam magam 6éve vagyunk együtt a párommal 1év kellett hogy összejöjjön a baba.Dolgoztunk rendesen,ugy vártuk a picit.De,annyi a szerencse hogy nem ő császározott hanem egy másik orvos aki sokkal kedvesebb volt.Azóta boldogság van,de ha vissza gondolok elkapna sírás,mivan ha igaza volt és nem vagyunk jo szülők.:(
2017. febr. 22. 08:38
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem mindenki gondolkodik így. Ez most történt, nemrég:

[link]


És a kismama került ki győztesen az ügyből!

2017. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Még most is fordulhatsz betegjogi képviselőhöz. Én ezt tenném. Ekkora bunkót... és erre az se mentség, hogy nem szeret császározni. Akkor ne ment volna nőgyógyásznak.
2017. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Dorottya kórház? Gondolom nem véletlenül hívják "halálkórháznak"... Szüleim vonzáskörzetben laknak, más osztályokon is hasonló tapasztalataik vannak.


De én magam is ott születtem bő harminc éve és anyukám a mai napig nem tudja, miért volt szükséges a császár. Bár akinél én születtem, szerintem már túl idős, hogy praktizáljon. B. (állatnév) vagy Sz. (foglalkozásnév) volt esetleg a vezetékneve a dokinak?

2017. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
17%
Pont ezért van a fogadott doki. Nálunk is ilyenek, ha nincs dokid.
2017. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom,hogy ilyen idiótát fogtál ki.

Természetesen nincs igaza!

Élvezd az anyaságot!!!

En egyszer perforált vakbélgyulladással mentem az ugyeletre, allni se birtam, es a Nover annyit mondott "ezert ebresszem fel az orvos"?

Hát ennyit róluk.

2017. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Dorottya korház...Akkor már nem vagyok meglepődve,sajnálatos hogy mással is előfordult hasonló.
2017. febr. 22. 17:14
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
De nem pereskedni kell, hanem megírni a praxisblogon úgy, ahogy itt is megtetted. Mi itt maximum sajnálni tudunk téged, vagy egyszerűen nem hisszük el, amit írsz. De ha megírnád ott, akkor azzal másoknak segítenél. Az egy nyilvános blog, ahova bárki írhat. Nem kell a nevedet vállalnod. Zárójelben jegyzem meg, hogy én is írtam már oda, konkrétan leírva a klinika nevét, osztályát, de még az orvos neve is szerepelt vhogy így, hogy K. Béla (nem ez volt a neve). Az egyetlen dolog, amit ilyenkor az ember tehet az az, ha a nyilvánossághoz fordul. Hozzáteszem, az általam írt cikkben szereplő orvos is jobban viselkedik ismerőseim szerint, akik ismerték a cikk előtti énjét. Csakhogy lásd, nálam is volt foganatja. Nem szabad annyiban hagyni, igenis ki kell derülni az ilyen dolgoknak! Azért tesz ilyet, mert még senki nem szólt be érte. Azt viszont nem tudom sajnálni, aki csak panaszkodik, de a kisujját nem tudja mozdítani, hogy valamit változtasson, pedig tudna.
2017. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
46%
Ez így milyen kontextusban hangzott el? Esetleg a körülményeket fel tudod idézni? Előtte volt köztetek vita a császár miatt? Nem akartad a császárt és kiakadt? Mi történt?
2017. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy volt-e vita. A kérdező kiszolgáltatott helyzetben volt, egy orvos ilyet semmilyen körülmények között nem engedhet meg magának.


Nekem nagyon komplikált szülésem volt. A kórházi protokoll miatt egy igen fájdalmas beavatkozást érzéstelenítés nélkül csináltak, mert szorított az idő, a műtő meg foglalt volt.

Önkívületi állapotban szidtam az orvost.

Másnap meglátogatott, én elnézést kértem a stílusomért. Mosolyogva annyit mondott, hogy szóra sem érdemes, a helyemben ő cifrábbakat is mondott volna, embertelen fájdalmat okozott. A szülészeten meg már nem lepődik meg semmin, ilyen állapotban sírnak, káromkodnak, fenyegetőznek, stb és ez normális emberi reakció.


Sőt, még a szülés előtt rákérdeztem nála és a szülésznőnél, hogy mivel első szülés, mennyire gáz, ha esetleg elkáromkodom magam a fájdalomtól vagy hasonlót csinálok. Ott is legyintettek, hogy úgyse tudom meglepni őket semmivel, csináljak bármit, amitől kicsit is jobban érzem magam (kivéve a berendezés összezúzását).

2017. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva.Az a baj h el is hiszem.Pedig az ország másik végében élek.De itt is előfordulnak bunkó orvosok minden osztályon.
2017. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!