Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az otthonszülést pártolók azt...

Az otthonszülést pártolók azt mondják, hogy egy nőnek igenis joga van eldönteni, hol hozza világra gyermekét. És a babát ki kérdezi meg?

Figyelt kérdés
SZERINTEM felesleges kockázatot vállal, aki nem kórházi körülmények között szül. Az otthonszülés egy divattá lett baromság
2017. ápr. 6. 18:47
1 2 3 4
 21/36 jafnrétti ***** válasza:
73%
Én biztos, hogy nem akarnék otthon szülni, de azért itt némelyik válasz meg iszonyúan elvakult... A kérdezővel az élen... "Az otthonszülés egy divattá lett baromság unatkozó "ezobioöko" anyukák számára." Ez miért egy kérdés? Idejöttél, hogy ideköpd a véleményed, és bíztál benne, hogy helyeselni fog a többség. Mit akartál megtudni? Semmit.
2017. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
51%
21-es, én egyetértek a kérdezővel. Ez az igazság sajnos, hogy már annyira eltávolodtunk attól a kortól, amikor még tényleg rengetegen meghaltak a szülésben, hogy azt hiszik sokan, hogy ez már nem történik meg senkivel. Mert ők egészségesek, mert ők "ökobio"-t esznek, és tornáznak, meg amúgy is milyen szar már a kórház, ki akar ott lenni... Amikor a valóságban egy perc alatt egy jól haladó szülés átmehet egy rémálommá, ami akár 2 ember életébe is kerülhet. Ugyan ez az oltásokkal. Nézd meg, mi van a kanyaróval most. A sok hülye b..szott beoltatni a gyerekét, erre most itt a járvány. Idióták.
2017. ápr. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 jafnrétti ***** válasza:
52%

Értem én, és lehet egyetérteni, de a "kérdező" nem egy kérdést tett fel, hanem idejött hőbörögni.

És akármennyire is én magam is biztonságosabbnak tartom a kórházi szülést, azért azt viszont aláírom, hogy vannak az otthonszülésnek is előnyei, és a legtöbb esetben a kevesebb beavatkozás miatt a komplikáció is kevesebb ilyenkor. Más kérdés, hogy beavatkozásmentesen kórházban is lehet szülni (vagy legalább is kellene, hogy lehessen), viszont életveszély esetén ott áll készenlétben minden, ami ahhoz szükséges, hogy akár a babát, akár az anyát megmetsék.

2017. ápr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
82%

Pont ezt akartam én is kifejezni (17. válasz).


Esetleg még ezt érdemes megnézni a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=Gd4aEwhyoYA


"Otthonszülés a kórházban" 3:40 körül beszél róla az orvos, hogy ez mit takar pontosan. (ezzel együtt/kapcsolatban az otthonszülésről is beszél)

Ez az ami nagyon jó lenne, ha minden kórházban lehetőség lenne rá. De sajnos nem így van és az ilyen szemléletű orvos is ritka, az orvosok töredéke... Ez talán egy picit választ ad arra neked, hogy miért választják az otthonszülést, akik választják. Talán már nem gondolod annyira "divattá lett baromságnak", hanem egy érthető választási lehetőségként is tudsz erre tekinteni.

2017. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
37%
Igen utolsó, lehetőség egy sérült vagy halott gyerekre. Valóban megéri az anya kényelme igaz? Én azt mondom, hogy aki ilyen felelőtlen, ennyire nem törődik a gyerekével, az ne szüljön. Én se szeretek kórházban lenni, senki sem szeret, de úgy gondolom a gyerekem élete és egészsége megér pár nap kényelmetlenséget.
2017. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
54%
Ott vannak a Geréb Ágneses esetek. Ő börtönbe kerül, de a nőket, akik otthon szültek miért is nem csukták le ugyan azért mint őt? Ugyan annyira felelősek a gyerekek halálában mint Ágnes.
2017. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
47%
26os ott a pont!!!
2017. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
61%
Szintén sürgősségi császár lett a szülésemből. Ráadásul apás szülés lett volna. Csökkent a baba szívhangja,kiderült,hogy 2x volt a nyakán a zsinór...ha kitágulok és megszülöm,mert otthon vagyok és nincs ctg,megfullad a gyermekem.......
2017. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
74%
26-os: Már, hogy csuknák le azt aki otthon szül?! Teljesen legális, törvényileg szabályozva van, hogy ki, hogyan teheti meg az otthon szülést. Geréb Ágneses esetek pedig nincsenek. Egy "Geréb Ágneses" eset van, jól felfújva, igyekezve (úgy tűnik sikeresen) félrevezetni, megfélemlíteni azokat az embereket, akik otthon terveznek szülni. (Vagy akiknek félinformációjuk van ezekről a dolgokról) Meglepődnél, ha tudnád, hogy hány kórházi műhiba marad következmény nélkül. Csak azok az esetek nem otthon történnek és nem kapnak ekkora visszhangot, ha egyáltalán kiderülnek...
2017. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt csukják le aki otthon szül, hanem azt aki ezzel megöli a fyerekét. Nem értem Geréb Ágnest miért büntették, miközben a szülő nőt nem? Holott ő döntött az otthonszülés mellett, vállalva a kockázatokat, és nem Ágnes kényszerítette rá.
2017. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!