Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az otthonszülést pártolók azt...

Az otthonszülést pártolók azt mondják, hogy egy nőnek igenis joga van eldönteni, hol hozza világra gyermekét. És a babát ki kérdezi meg?

Figyelt kérdés
SZERINTEM felesleges kockázatot vállal, aki nem kórházi körülmények között szül. Az otthonszülés egy divattá lett baromság
2017. ápr. 6. 18:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
57%
Ha otthon szülte volna, már rég mindketten halottak lennénk. Ez a véleményem.
2017. ápr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
40%

Off dolog, de én örülök neki, hogy a kórházak egységesek és sterilek. Nekem pollenallergiám van, elég durva, egy szobában egy virágcsokorral már tüsszögök. Ha behozná valaki a kedvenc cserepes liliomját, és valami műtéti heggel elkezdenék tüsszögni, fix, hogy felszakadna a seb.


Más állatszőrös ágyneműje sem szerencsés a levegőben.


Mondjuk ez más kérdés, de egy adott bepisilésre vagy vérzésre sem szívesen áldoznám fel a 15 ezer forintos ágyneműmet.


Zenét most is lehet bevinni telefonon, fülhallgatóval, sőt laptopot is. Képet is, ételt italt is, mindenkinek van egy miniéjjeliszekrénye. Szerintem a falak azért fehérek általában, mert sokan érzékenyek a színekre, én szédülök az élénk vibráló színektől.


Annyi elég lenne, ha minden kórház tiszta és felújított lenne.

2017. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én sem értek egyet az otthonszüléssel, önzőnek érezném magam, ha nem a lehető legnagyobb biztonságot akarnám garantálni a babámnak, pedig én is utálok bent lenni a kórházban.

De avval, hogy más mit akar, nem tudsz mit csinálni! Nem érzed, hogy értelmetlen ezen bepörögni és mérgelődni, mert akkor sem tudsz meggyőzni mást, aki meg otthon akar szülni. Ha neked ez ilyen idegesítő, a maximum amit tehetsz, hogy te nem szülsz otthon.

2017. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
95%

Én sem szülnék otthon,pláne egy császármetszés után félnék bevállalni.

Viszont nem ítélem el azt aki otthon szül.Ő gyereke,ő döntése.

2017. ápr. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
32%

"Ha otthon szülte volna, már rég mindketten halottak lennénk. Ez a véleményem. "


Ez azért butaság, remélem te is tudod. Régen is otthon szültek a nők, mégsem halt meg minden baba, és anyuka. Én is otthon szeretnék majd szülni (természetesen orvosi felügyelet mellett) mivel felháborító, ahogy mostanában a kórházakban bánnak az emberrel. Én azt szeretném, hogy amennyire csak lehet kényelmes legyen a szülés, nekem nincs kedvem az undok nővérkékhez.

2017. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
88%
15-ös, képzeld el, hogy tényleg meghaltunk volna. Így is majdnem meghaltunk, hogy kórházban voltunk. A gyereken 3 nővér dolgozott, hogy elkezdjen lélegezni, vagy egy percig nem sírt fel. Én meg ahogy kijött a gyerek, el is ájultam a vérveszteségtől. Az utolsó amit hallottam az az volt, hogy a doki mondja, hogy gyorsan adják a tűt, hogy összevarrjon, mert elvérzek. És nem volt semmi előjele. Teljesen normális szülés volt egészen addig. Csak nem sírt fel a gyerek, én meg ha nem kórházban lettem volna, meg is haltam volna. Azonnal transzfúziót kaptam, a gyereket meg rögtön vitték megfigyelésre. Szóval igen, ha otthon szültem volna, nem értük volna meg a másnapot.
2017. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
81%

Nem ilyen egyszerű a dolog. Nyilván, ha egy otthonszülő anyuka fog neked válaszolni, akkor árnyalt választ fogsz kapni. Persze csak akkor ha te is képes vagy árnyalni a most még elég fekete-fehér véleményed.

Röviden annyit mondanék erre (nem tervezek egyébként otthon szülni), hogy természetesen ők is a baba érdekeit nézik: Bizonyított, hogy normálisan haladó szüléskor a kórházi rutinbeavatkozások inkább komplikációkat szülnek, mintsem fordítva, gondolok itt: oxitocinos indításra, a szülőágyon való nem ideális testhelyzetben való vajúdásra, a különböző szülést gyorsító beavatkozásokra, mint pl. méhszáj tágítása kézzel, anyuka hasába könyökölés, stb... Ezeket sajnos nagy részben akkor is alkalmazzák, mikor nem indokolt és ezzel okoznak felesleges fájdalmat, sérülést az anyukának, részben ezekét is emelkedik a császármetszések száma (pl. egy oxitocinal provokált szülés gyakrabban akad el, mintha magától indulna be). Aki otthon szül, ezeket is szeretné elkerülni. Sokan többedik kórházi szüléses tapasztalattal a hátuk mögött teszik ezt.

Az otthon szülésre valóban mindenkinek van joga: törvényileg szabályozott, hogy ezt milyen feltételek mellett lehet megtenni. Elég szigorú a feltételrendszer, tehát egy előszűrésként működik, hogy a várhatóan komplikációmentes szülések történhetnek így. Ha mégis történne valami, az is kitétel, hogy közel kell lennie a kórháznak... Ez így láthatólag jól működik. A komplikációk, szükséges császármetszések száma jóval alacsonyabb az eleve kórházban indult szülésekhez képest. Vannak háborítatlan szülés párti orvosok is, de még sajnos nagyon kevés.

2017. ápr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk azon el lehet gondolkozni (nem tudom, csak feltételesen), hogy neked is sürgették-e mondjuk a szülésed valamivel, beavatkoztak-e valahogy, amitől olyan sérüléseket szereztél, vagy épp kifáradt a végére a méhed, hogy amiatt nem tudott összehúzódni (atóniás vérzés) és emiatt vesztettél esetleg sok vért. Mert ez sem ritka szövődmény, csak nyilván nem reklámozza a kórház, hogy köze volt hozzá
2017. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
68%

11\

Ne foglalkozz Velük.ha nem tudják a hátteret mit pattognak?

Nekem a kiafiam lett volna oda,mivel nem feküdt rendesen a szülőcsatorna felé és a pulzusa csökkent. Sürgősségi császár 5 perc múlva.mire beerunk a kórházba stb......

2017. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
71%

De azt senki nem tudhatja előre hogy egy problémamentes terhesség nem-e változik át komplikált szüléssé mint nálam? Soha, semmi problémám nem volt a terhesség alatt, még csak vérszegény se voltam, a fiam egy nappal a kiírt időpont előtt készült világra jönni, bementünk a kórházba. A vajúdás is zökkenőmentesen zajlott, majd egyszer csak, kb egy perc alatt eltűnt a szívhangja. Azonnali császár, és így sikerült megmenteni. Ha otthon szültem volna, akkor biztos hogy elveszítem.


Barátnőm esete: Szintén problémamentes terhesség, picit korábban érkező kislány. Szülés közben egyszer csak elkezdett levegő után kapkodni, másodpercekkel később elájult. Azonnal császár. Kiderült hogy genetikai betegséggel született, ami addig nem okozott tünetet, szülés közben viszont tüdőembóliát kapott. Ha nincs kórházban, belehalt volna. Így is nagyon kétesélyes volt a dolog, de túlélte.


Nem azt mondom hogy minden szülés komplikált, de nem tudhatjuk előre mikor válik azzá, és életet menthet ha ott a segítség.

2017. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!