Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Féltetek a szüléstől?

Féltetek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Én egyáltalán nem félek tőle, és nem tudom, ez miért van. Ne értsetek félre, nem akarok nagyképű lenni, hogy az semmi. Ellenkezőleg, biztos vagyok benne, hogy jobban fog fájni, mint eddig bármi, és borzalmas élmény lesz, hónapokig tart majd, mire rendbe jövök, a testem pedig véglegesen meg fog változni.

De teljes mértékben megnyugtat a tudat, hogy a párom velem lesz, és ha vége a szülésnek (tudom, hosszú órák is lehetnek, ami kegyetlenül borzalmas lesz), ott lesz a kisbabám, és ő mindenért kárpótol majd. Az sem zavar, hogy esetleg dagadt leszek, párommal mindketten ezt normális eshetőségnek tartjuk, amivel meg kell barátkozni, majd később tenni ellene.

Én csak nem szeretnék könnyelmű lenni. Nem hiszem, hogy az egészséges félelem olyan ártalmas, és nem is értem, miért nem aggódom, mikor én egyáltalán nem vagyok ez a könnyed típus.

Volt valaki így? Ez változik majd normális irányba, ha lassan jön a baba?

22L 15hkm



2017. ápr. 16. 19:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem féltem. Tudtam, hogy fájni fog, de én inkább csak izgultam már a végefele.

Az 1-es válaszolóhoz hasonló szülésem volt. Lassú de nem voltak óriási fájdalmaim.

Most a kistesót várom és szintén nem félek a szüléstől. Egyedül a koraszüléstől, de ez más történet.

2017. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%
Program csaszarom volt ( sziv rendellenessegem van ) , nem feltem, alig vartam. Es nagyon jo volt minden, meg ezerszer elmennek!
2017. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én sem féltem, pedig hajlamos vagyok aggódni mindenért. Gondoltam, ígyis-úgyis kijön valahogy a gyerek, ha félek, ha nem, szóval felesleges ráparázni. Majd ráérek akkor izgulni, amikor helyzet van.

Annyit azért foglalkoztatott a téma, hogy megpróbáltam behatárolni, milyen típusú fájdalomra készüljek.

Érdekes mód, amikor megszületett a lányom, akkor sem idegeskedtem. Pedig lett volna időm, mert sokáig tartott, amíg kikéredzkedett. A közepe felé már majdhogynem untam, kimondottan örültem akkor, hogy a párom velünk van. Amikor meg nagyon fájt, az segített, hogy egyrészt megpróbáltam elképzelni, mi történik odalent, ezzel némileg úgy éreztem, kontrollálom az eseményeket. Másrészt meg épp ellenkezőleg, igyekeztem "belesimulni" a fájdalomba, alkalmazkodni hozzá.

A testi változások pedig nem biztos, hogy olyan borzalmasak lesznek. Nem mondom, hogy nem lesznek újdonságok, biztos, hogy idő kell a regenerációhoz és az is biztos, hogy marad valamennyi nyoma a terhességnek, de ne feltétlenül a legrosszabbra készülj. Sok múlik pl. a genetikán. Az én anyukámnak három terhessége volt, sosem maradtak striái, és ugyan én teljesen más alkatú vagyok, de szerencsére nekem sem maradtak.

2017. ápr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én se féltem. Aztán terminus túllépés miatt napont jártam nstre a szülészetre, és egyik nap végighallgattam ahogy az egyik szülőszobában egy nő magánkívül orditott szülés közben. Na ott kicsit beszartam azért... Aztán simán megszültem orditás nélkül :)
2017. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%

Én akkor kezdtem el félni, amikor indultunk a kórházba. :) Ott egyébként végighallgattam egy másik nő szülését, na akkor annyira megijedtem, hogy a saját fájásaimat nem is éreztem, igaz akkor még nem voltak olyan erősek.

Most újra terhes vagyok, de jobban félek, mert más tudom mire számítsak. Ez nem egy minden napos félelem, sokára lesz még a szülés, addig annyi mindenért lehet aggódni. A szülés miatti félelem, az a legutolsó lépés. :)

2017. ápr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem féltem és, ha újra szülnék sem. Semmi negatív élményem nincs a szüléssel kapcsolatban.
2017. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!