Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, akinek nem sikerült...

Van olyan, akinek nem sikerült a gátvédelem?

Figyelt kérdés
Annyi jót olvasok a gátvédelemről, meg hogy milyen sokan karcolás nélkül megússzák, illetve 1-2 öltéssel, hogy iszonyú szerencsétlennek és bénának érzem magam, hogy kívül is és belül is varrni kellett. Amikor varrtak, azt hittem, nekem is csak kicsi valami van, és azért tart soká, mert szépen dolgoznak. Borzasztó érzés volt ráeszmélni, hogy az a varrat 2-3 centi,azaz majdnem végig... Belül meg fogalmam sincs :( Leirhatatlanul csalódott vagyok, mert minden körülmény adott volt: hetekig volt előtte gátmasszázs, baba nem jött túl gyorsan, normális méretű, nem háton fekve szültem.

2017. ápr. 22. 00:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok múlik azon, hogy a szülést levezető szakembernek ebben mekkora gyakorlata van, illetve az egyéni adottságok sem mellékesek.

A masszázs segíti a folyamatot, de azért ez a dolog több tényezőn is el tud bukni.

2017. ápr. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ebben a kórházban nem vàgnak (nem jártam szerintem se jobban, se rosszabbul, hanem ugyanaz lett az eredmény) csak ha végkèpp muszàj. Úgyhogy a szülésznő többi szülése is így zajlik szerintem. Valamit maszatolt az olajjal ott, meg a lètező összes kitolási pozitúrát végigpróbàltatta, hátha valamelyikben jobban haladunk, de én egyformának éreztem mindet. Féltem, hogy már túl soká tart, baja lesz a gyereknek, hozzák a fogókat meg hasonlókat (végül jó volt végig minden szerencsére, nem hoztak semmit, nem kaptam semmit én se) ezért nyomtam, mint az őrült. Lehet, ez volt a baj. Én nem tudom, de a gyerek még így is alig haladt. Ha kicsit nyomok, vagy elszuszogom, szerintem még mindig ott lennénk :s


Előző, neked sikerült? Milyen volt a szülésed?

2017. ápr. 22. 04:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 kis repedésem lett. Nagyon jó volt a szülésznőm. Első baba, 3700 gramm.
2017. ápr. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem probaltak de nem sikerult, adottsag kerdese leginkabb.

Mindjuk en olyannyira nem foglalkoztam az egesszel, csak az erdekelt hogy a babat lathassam vegre, hogy korhazi napok utan otthon (!) lattam hogy probaltak gatvedeltem, de megis kivul-belul varrni kellett, amikor elolvastam a papirokat :))) Ferjemtol kerdeztem, jee vagtak? :) (bent volt). Azt mondta igen, egy hatalmas orvosi olloval :)

2017. ápr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* gatvedelmet
2017. ápr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az első szulesemnél alapból vágtak, mert kicsit korábban jött a baba és, hogy neki könnyebb legyen mert elég picike volt. A második szülésemre semmilyen szinten nem készültem masszázzsal meg olajokkal meg semmivel mégis sikerült. Szóval ne keseredj el, azért mert az első így sikerult a következő még lehet simán gátvédelmes.
2017. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3.gYerekkel 2.szülésem alatt nagyon dolgozott a gátvédelmen a sz.nő,pedig nem kértem,nem is beszéltünk róla az orvossal sem.De végül inkább vágtak egy kicsit,sz.nő szólt a dokinak h csak vágni kéne mert nagy ez a gyerek 😁 A maga 4kg-jával 3 nyomásrA kint volt.

Nálunk a méret és a tempó is közbeszólt.

2017. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

''ezért nyomtam, mint az őrült. Lehet, ez volt a baj''

Igen. Valószínűleg ez volt a baj. Gátvédelemnél nem szabad nyomni a legvégén.

2017. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Milyen vágás meg repedés számít kicsinek...

Hát ezek szerint tényleg én csesztem el. De már nagyon féltem, hogy soká tart, oxigénhiányos lesz, vagy valami baj lesz belőle. Időérzékem teljesen eltűnt, de 1 óra biztos volt a kitolás, ha nem 2.

Jaj, lányok, én nem tudom, egyszer odatettem a kezem, és éreztem, hogy csúszik vissza a gyerek teljesen. Meg a szülésznő is folyamatosan azt mondta, hogy hosszabban kell nyomni, mert nem lendül át azon a bizonyos ponton. Féltem, hogy nem bírom megszülni :(

2017. ápr. 22. 13:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy gátvédelemnél a kitolási szak tovább tart. Főleg a vége. A legvégén épp az a lényeg, hogy a baba nagyon lassan jöjjön ki, hogy a gát tudjon tágulni és ne legyen sérülés. Olyankor nem szabad rányomni, főleg nem teljes erőből, hanem a fájás tolja ki a babát mm-ről mm-re, nagyon lassan. Az is normális, hogy fájásszünetben kicsit visszacsúszik a fej.

Nem lesz oxigénhiányos a baba, mert a legtöbb helyen ilyenkor folyamatosan figyelik monitoron a szívhangot. Ha úgy látják hogy baj van, akkor csinálnak gátmetszést, hogy gyorsabban kint legyen. Nálunk ez így működik, nem tudom más kórházakban hogyan csinálják, de szerintem túl sok eltérés nem lehet.

A 2-3 cm külső varrat, az egy normál gátmetszésnek felel meg, csak ugye a vágott seb szebben gyógyul mint amikor reped.

2017. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!