Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 45 évesen vállalnátok gyereket?

45 évesen vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
Egészséges a szülés 45 évesen?

2017. jún. 5. 08:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%

Nem hiszem hogy vállalnám.

Most még fiatal vagyok, de már most egy csomó egészségügyi problémám van. Kizártnak tartom hogy 45 évesen kevesebb lesz, valószínűbb hogy rájön még pár egyéb...

Ebből kiindulva nem hiszem hogy jót tenne egy terhesség, szülés.

A másik hogy nem vágynék ilyen idősen előröl kezdeni a babázást.

2017. jún. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
58%
Van az a szitu, amiben vállalnám.
2017. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
25%

Abban az esetben vállalnám (kis)gyerek felnevelését 45 évesen, ha az valamelyik közeli hozzátartozóm gyermeke lenne (unokám, vagy a testvérem gyereke), és ő nem nevelhetné. Nem vagyok rosszindulatú, természetesen nem kívánom a szeretteim halálát.

Gyereket szülni maximum 32 éves koromig akarok, vagy "idegen" gyereket örökbefogadni is úgy, hogy 32-nél ne legyen köztünk nagyobb a korkülönbség.

2017. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
63%
Sok mindentől függ... ha nagyon szeretnék gyereket, akit eddig nem kaphattam meg, ha meglenne életem párja és a biztos anyagi háttér, akkor igen.
2017. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%
Csatlakozom a #10-es válaszolóhoz. Szültem a 20-as éveimben, kettőt, kis korkülönbséggel, cipelgettem fel-le a metróhoz a babakocsit úgy, hogy mind a kettő benne ült. Akkor ment lazán, az éjszakázás is, a kétfelé rohangálás is. 32 voltam a harmadik születésekor, nehezebben viseltem a terhességet és a szülést is, de nem volt vészes. 45 évesen, amikor mi már sokkal szabadabban mozogtunk, nem kellett különösebben a gyerekekhez alkalmazkodni az időbeosztásban, fullra pörgettem a karrieremet, az egyik barátnőm a 2. gyerekével volt otthon gyesen, neki még akkor kezdődött az egész, amin én már rég túl voltam. Töredelmesen bevallom, hogy igyekeztem csak rövid látogatásokat tenni, elkerülni a közös nyaralásokat, mert nem volt kedvem kisgyerekre felügyelni, alkalmazkodni - ahogy megy az idő, egyre kevésbé tolerálom, ha úgymond más osztja be az időmet, legyen az akár a saját gyerekem. Nyilván az enyémeknél már nincs igazán szó erről, ma már teljesen önállóak, a kicsi is lassan egyetemre megy, a nagyok végeztek, dolgoznak. Most meg tudom tenni, hogy segítem őket az életkezdésben, amennyire szükségük van rá, nemcsak anyagilag, hanem pl. kapcsolatokkal, tanácsokkal is. 70 évesen kicsi lenne erre az esély.
2017. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
55%

Én csak akkor, ha becsúszna. Tervezetten, közel 38 évesen szültem a harmadikat és már ezt is neccesnek éreztem.

Elvetetni viszont nem tudnám.

2017. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Elso kerdes: nagyon a korulmenyektol fuggene, de nem igy tervezem.


Masodik kerdes: a szules az elet velejaroja, egeszseges-e? Igen. Ajanlott-e? Haaaaat... Sokkal veszelyesebb ugye, mint fiatalabb korban, nagyobb kockazattal jar, hosszabb felepulessel, mint ahogy maga a terhesseg is jobban megviseli az ember szervezetet, de ugyanakkor vannak a 20as evek elejen jaro kismamak is, akinek nagyon kellemetlen terhessege es szulese lesz sajnos...

2017. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
56%

Most 40 vagyok és az elsőt várom. Nem vészes, kevésbé visel meg, mint a fiatalabb barátnőmet. De valószínűleg nem lesz tesó.

Ha nem lenne, egyértelműen belevágnék 45 évesen is (vagy ameddig lehet).

Nincs olyan szerintem, hogy meddig egészséges, amíg összejön a baba és ki tudod hordani, addig egészséges. Csak jobba oda kell figyelni a 12. heti genetikai vizsgálatra.

2017. jún. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
46%
En nem,de nekem 30évesen 3 van,pont minap beszeltuk a ferjemmel,hogyha "beutnenk a fejunket"es akarnank egy negyediket,akkor azt 2 éven belul össze kéne hozni,utana en mar nem akarok .Mi ugy dontottunk anno,hogy a 20as eveinket tesszuk fel a gyerekvallalasra,35-40 evesen saját magamat es a karrieremet akarom már építeni,nem egy kisbabarol gondoskodni..Masnal ez lehet forditva van,es elobb karrier,aztan csalad,nekunk szerencsenk volt, a ferjem meg tudta teremteni azt a biztonsagot 20on evesen is,amivel tudtunk gyereket vallalni.
2017. jún. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
62%
szülni nem szülnék. Ha nem lenne még baba, és akkor találnám meg a társamat, esetleg örökbefogadnék, 8-10 év körüli gyereket.
2017. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!