Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy zajlott a szülés?...

Kinek hogy zajlott a szülés? Tényleg olyan szörnyű mint ahogy mindják? Meddig tartott?

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 13:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, akkor, abban a helyzetben annyira másra koncentrálsz hogy azért nem érzed a gátmetszés, nem a pokoli fájdalom miatt.


És hogy mennyire érzi az ember fájdalmasnak? Ez függ a fájdalomküszöbtől, attól hogy mennyire vagy kimerült, ideges, mennyire bánnak emberként az emberrel.


Nekem a császár közben és utána is ezerszer jobban fájt mint a szülés, ami ugyan nem volt kellemes, de utána aludtam pár órát és majdnem virgoncan sétáltam el zuhanyozni.Na jó, ez enyhe túlzás, de nem fél óra alatt tettem meg az utat két ájulással, mint császár után:-D.


A gátmetszés nekem utána se fájt túlzottan, másnap már törökülésben ültem és próbáltam szoptatni, a kicsit az első esti fürdetéstől én láttam el. Kicsit feszült, húzódott, de sokkal rettenetesebbre számítottam a rémtörténetekből amiket például itt is olvastam.

2017. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Csütörtöki nap reggel kaptam oxitocinos terhelést még aznap délelőtt elkezdődtek a fájások 10 percenként.Egyre erősebbek lettek,írtam is őket.Esti vizitnél elküldtek nst-re,ami nem mutatott fájásokat,de én éreztem őket egyre jobban.És érdekes,mert az alhasamat éreztem legjobban.Szülésznő aki az nst-t csinálta azt mondta ezek nem fájások,főleg,h.az alhasamat érzem.Azt mondta valószínű az oxitocinos infúzió okozza reggelre tuti elmúlik.Hát nem úgy lett.Hajnalban már feküdni sem tudtam csak járkáltam,megálltam,visszafeküdtem,de sehogynem volt jó.Közben 7 percenként jöttek,aztán 5.Péntek reggel 7 után vizsgált meg a dokim,azonnal küldött a szülőszobára.Ő akkor már mondta,h.úgy készült,h.hajnalban hívják.(csütörtökön du-án vizsgált) Végül császár lett,mert "elakadt" a kisfiam.Rosszul illeszkedett a feje.Péntek délre született meg.Nem mondom,h.nem fájt.A fájásokra nem tudok úgy visszagondolni,h.szörnyű volt.A tolófájások maradtak meg bennem rossz emlékként.Amíg toltak a műtőbbe közben is voltak és ugye akkor már nyomni sem nyomhattam.Az volt a legnehezebb nekem!
2017. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
nekem nagyon komplikált szülésem volt, szóval a tiéd valószínűleg jobb lesz, de azért leírom. görcsökkel indult a szülés, 38+3 hetesen. este 9kor vettek fel a kórházba, beöntés stb. fájásgyenge voltam, ezért reggel 6kor oxit kaptam. nagyon fájt, kaptam epidurált 2-t is, de nem használt egyik se (a családban több nőnél előfordult ugyan ez). nagyon gyenge voltam, nagyon sok vért vesztettem, majdnem császár lett, mert nagyon kevés kellett hozzá, hogy elájuljak. délelőtt 11.50kor megszületett a fiam. nagyon szakadtam, pedig volt gátmetszés, varrni kellett gyorsan, de a méhlepény belém szakadt ezért kaparni kellett. utána varrtak. a magzatvíz meconiumos volt, a fiam letüdőzte, le kellett szívni és nem sírt fel. majdnem oxigén hiányos lett. miután felsírt rám rakták, és én elájultam a vérveszteségtől. a fiam ment az inkubátorba én meg vért kaptam. később kiderült hogy eltörött a farkcsontom is szülés közben.
2017. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
66%
Maga a szülés,mikor már nyomhattam megkönnyebülés volt. A vajúdás viszont nem fogok hazudni,azt hittem ott halok meg,sírva könyörögtem,hogy császározzanak inkább meg,valahogy szedjék ki,mert én már nem bírom tovább. 24 órája voltam étlen-szomjan,ebből 12 volt az igazán fájdalmas vajúdás. Fájások közt állva elaludtam. De amibt meglett a kislányom,mintha kitörölték volna az emlékezetemből...
2017. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
36%
Volt gátmetszés,meg sem éreztem. A varrást sem éreztem egyáltalán,csak hogy a doki matat,rángat valamit odalent. #14
2017. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
65%
Egy fiam van! Eletem legrosszabb epizodja volt a szules,majdnem meghaltam,nem akarunk tobb gyereket! Tobbszor be se vallalnam! Vigyatunk is,hogy meg "veletlenul se "csusszon be"!
2017. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
41%

Azèrt nem èrzed a gátmetszèst,mert előtte helyileg elèrzèstelenítik a területet. Az èrzèstelenítèst nem èrzed ès utána a vágást sem. Ha enèlkül vágnának, na azt èszre vennèd! Csak szülès közben nem mondják, hogy most èrzèstelenít, most vág stb.

Te csinálod a dolgod, meg ők is csinàlják a dolgukat!

2017. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás cifranyomorúság,kegyetlenül fáj,aki azt mondja,h nem,az sztem magának is hazudik. A szülés maga jobb,mert érzed,h megy kifelé,tehát egyszer vége lesz. A legrosszabb az utolsó nyomás előtti "pihenő"mikor úgy érzed,megállt a idő,a gyerek feje szétszakítja azt ott lent,ahol bement,és most ki kéne jönnie. De nem jön,hogy az a......és egy utolsó fájás,baba kicsusszan,torkaszakadtából üvölt,és megkönnyebbülsz. Innen még van a méhlepény,azt már nem érzed(jó esetben),meg a varrás. Na,az nekem rosszabb volt,mint a szülés.

DE AZ IST£NIT,EZ AKARTUK,NEM? EZÉRT CSINÁLTUK VÉGIG A 40 HETET! ÉLETET ADSZ,persze,hogy nem lesz sétagalopp. De megéri.

2017. jún. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Jah, én is épp írni akartam, hogy a gátmetszés azért nem fáj, mert adnak helyi érzéstelenítést. :) Nem azért, mert a szülés miatt már kínodban nem érzed. :)
2017. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Èrezted volna, ha nem kapsz èrzèstelenìtèst, csak nem kötöttèk az orrodra, hogy beszúrtak egyet, mert volt jobb dolgod is!

☺️

2017. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!