Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hogy zajlott a szülés?...

Kinek hogy zajlott a szülés? Tényleg olyan szörnyű mint ahogy mindják? Meddig tartott?

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 13:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
18-as, gyönyörűen leírtad! :)
2017. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Első baba, kb. 9 óra alatt lett meg a magzatvíz elfolyásától számítva. 1,5 óráig abszolút nem fájt semmim, utána 4 óra elviselhető fájdalom jött, majd kaptam oxit és akkor jöttek az igazi, durva fájások. Életemben nem fájt még úgy semmi. De csak 3 óra volt, utána jött a kitolás, na az kegyetlen volt, mert 45 percig szenvedtem vele, nem éreztem ugyanis a tolófájásokat.


Volt gátmetszés. A férjem elmondása szerint elefántadagnyi érzéstelenítővel- Nem éreztem. Na majd a varrást! Az borzasztó volt, hiába kaptam megint sok érzéstelenítőt.


Hát ilyen ez. Ne legyenek illúzióid. Az enyémre szép emlékként gondolok vissza. Nem volt semmi trauma, végig tudtam, h ez a fájdalom kell, nem ellenem van, hanem értem, értünk.


amit javaslok: mikor jönnek a fájások, ne tarts ellen, ne állj ellen, ne feszülj meg, hanem engedd át magadon, ne félj. Fájni fog, igen, de csak akkor tud segíteni a fájdalom, ha hagyod neki.

2017. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

En nem birom a fajdalmat,nagyon alacsoby a fajdalomkuszobom,mindentol kovagyok teljesen keszulve,meg egy korom letores,beszakadastol is nagyon tudok szenvedni. Nemreg az ujjam faht,2napig nyavajogtam.

Es nem azert mert kenyes,kis elkenyeztetett vagyok,hanem mert tenyleg nem birom.

Es az az igazsag,hogy magamat ismerve,nem akarok gyereket szulni!

2017. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Egyszer szultem, 22 oraig tartott.


Borzalmasan fajt, olyan mint amikor belulrol egy csontfeszitovel feszitik szet a medencedet es a derakadat egyszerre tobb iranyba. Kozben folyamatosan azt erzed, hogy becsinalsz, de WC-zni nem tudsz, mert igazabol nem azt kell. Amikor a fajas elmulik, kitisztulsz es semmi gond. Aztan jon ujra. Aztan megszuletik a pici, es rajossz hogy megerte:D

2017. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A második gyerkőccel kb 5 percig tartott az egész kórházba érkezésünktől a kinyomásig. du 1 körül éreztem a fájásokat, és fél 3 kor lett meg, gátvédelemmmel. Alig éreztem vmit, utána mondtam is a férjemnek, úgy érzem mintha nem is szültem volna. Csodálatos érzés volt: Kívánok mindenkinek ilyen szülést.
2017. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Első gyerkőc 10 óra alatt lett meg, a második 7 óra alatt.

Egyikkel sem kaptam edat.

A gátmetszést egyikkel sem éreztem, az érzésgelenítő szurit a nagyobbikkal picit, mert a fájás legelején kaptam, de igazság szerint inkább kellemetlen volt az is. A nagyobbikkal annyira nem éreztem, hogy mikor megszületett a fiam, megkérdeztem, hogy volt e gátmetszés.

Az összevartás nem esett jól, de az is inkább csak kellemetlen volt.

A lepényt a második babámnál kicsit ki kellett csalogatni, az abban a pillanatban, mikor a doki kézzel rásegített, fájt, de csak abban a pillanatban.

Maga a fájások, hát na. Nem a legjobb élmény volt.

Az első gyerkőcnél azt sem tudtam fájás közben, hogy merre vagyok arccal. Kapkodtam a levegőt, ziháltam. A másodiknál viszont tudatosan elkezdtem fájás közben a légzésre figyelni. Nekem abszolút segített, persze része volt benne annak, hogy jógázni kezdtem az első fiam születése után. De sokkal gyorsabbnak, könnyebbnek tűnt a második fiammal, annak ellenére, hogy jobban fájt.

Kitartás, nem lesz gond! Könnyű szülést neked!

2017. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Ha arra gondolok, hogy milyen volt, az jut eszembe, hogy fantasztikus élmény. Hatalmas sikerélmény. Én készültem rá. Nem tudom mennyi időd van még, de ha gondolod, szívesen leírom a készülésemet privátban. Nekem az a véleményem, hogy erre készülni kell pszichésen és a másik fontos, hogy az orvosban bízni kell. De az első pont a legfontosabb. A szülésnél nem a fizikai érzet számít, hanem a pszichés hozzáállásunk. Ha az rendben van, akkor érezhetsz bármit, utólag csodának fogod tartani. Szóval ha valakit érdekel, írjon, vagy nézze meg Kuharcsik Réka honlapját. Én ugyan nem jártam el hozzá, mert messze lakunk, de magam készültem fel otthon és mit nem mondjak, csodát tett velem!
2017. jún. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!