Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdásnál hogyan tudom...

Vajúdásnál hogyan tudom enyhíteni párom fájdalmait?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalatok érdekelnek, kinek mi segített. Has simogatása, derék, stb.

2017. júl. 26. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

De rendes vagy :)


Én nagyon magamba fordultam a fájásoktól, beszűkült teljesen a tudatom, lekapcsolt az agyam, nem tudtam a férjemre koncentrálni. Semmit nem tudott volna csinálni a fájasok alatt ami jól esett volna. Igy a filmekben szereplő masszirozas, beszélgetés, egymasra hangolódás sajnos nálunk kimaradt. De nagyon sokat jelentett hogy ott volt, még akkor is ha csak a kezét szorongattam néha. Ez a legfontosabb hogy nent leszel, k3rdezd majd meg őt mi esne jól neki, és ne essen rosszul ha nem vágyik másra csak hogy hagyd békén és ne érj hozzá.

2017. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kád víz és ott víz öntögetés a hátra! Ha ezt a kórházban megtehetitek..

Amúgy engem nem simogatott, lehet nem is esett volna jól. A keze szorítása hatékonyabb volt, de a fájdalom ettől nem volt enyhébb persze.

2017. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint az 1-es. Én is totál befordultam, abszolút nem tudtam a férjemre figyelni, de nagyon jó volt, hogy ott volt, nem is kellett több :)
2017. júl. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen négy ágú maszírozónk, direkt hátra, ill. gerincre tervezve. Amikor derékba sugárzó fájdalom volt, nagyon jól esett a hát masszírozás. Semmi mást nem akartam, csak azt, de másnap a páromnak izomláza volt, nekem meg vörösre dörzsölődött, olyan erővel kellett.
2017. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített mikor jeleztem odaadta a kezét és befogta a száját
2017. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Jó olvasni hogy másnál is igy volt hogy csak legyen ott de hagyjon békén hozzám se érjen. Azt hittem velem van gond, máshogy terveztem én is.
2017. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy voltam, mint az első válaszoló. Legyél ott, és alkalmazkodj.
2017. júl. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem esett volna jól, ha megérint. Még beszélgetni sem akartam. A jelenléte kellett. Ült egy széken az ágy mellett (nem túl közel, kellett nekem a tér), és néha odajött megfogni a kezem. Viszont mindent a kezem alá tett, ha kellett, odaadta a vizet, csokit tört stb.

Azóta is emlegeti, hogy milyen fura, alapból egy nagyon beszédes ember vagyok, akkor viszont hozzám sem lehetett szólni, és én sem beszéltem. Én úgy emlékszem, "befelé" néztem, akkor ott inkább a babámmal "kommunikáltam". Remélem, érthető😁

2017. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jó volt állva belekapaszkodni,átölelni meg szétszorítottam a kezét. Igazából mimor bejőtt azt mondta csináljak vele amit akarok,ha kell harapjam a kezét nyugodtan (erre nem került sor) Csak légy mellette és ha nem akarja ne piszkáld.
2017. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
A szülési fájdalmat nem kell enyhíteni. A szülési fájdalom nem egy rossz dolog. Arra jó, hogy körülbelül tudni lehessen, hol tart a folyamat. Arra is jó a fájdalom, hogy jelezze, ha valami nincs rendben. Az is célja az erős fájdalomnak, hogy a vajúdó asszony ki tudja zárni a külvilágot és képes legyen csak magára és a babára koncentrálni. Ha minden jól megy, eljön majd egy pont, ahol nincs már magánál a kismama, sokan ilyenkor önkívületi állapotban üvöltenek, császárért könyörögnek, haza akarnak menni, elküldik a környezetüket melegebb éghajlatra, stb. De olyan is van, aki teljesen elhallgat. Ez az állapot általában a tágulàsi szak vége. Eddig a pontig úgyis kapod majd az instrukciókat, meg làtod majd, mit kell csinálni. Hidd el, tudni fogod, mi a dolgod. Ha eljött ez a kritikus pont, akkor ne csinálj semmit, csak legyél ott.
2017. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!