Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek megengedhető,...

Szerintetek megengedhető, hogy egy 6,5 éves kislány bent legyen a kistesója születésénél? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Van egy fiam 10 és egy lányom 6. Sokat beszélgettünk már a kistesóról és a kislányom közölte Ő bent szeretne lenni és látni, ahogy a pici megszületik. Én nem zárkóznék el ettől (feltéve, ha ott adott pillanatban úgy ítélem meg, hogy minden rendben van-lesz), de kíváncsi lennék a véleményetekre. Fiamat is megkérdeztem, de ő nem szeretne. Azt még tudni kell, hogy kislányom minden sebet, vágást, vérzést, kifordult testrészt...stb. szívesen néz meg - szeret segíteni és sajnos volt már hogy testközelből látott balesetet és akkor is segíteni akart. Szerintem eü beállítottságú eléggé.

2017. aug. 23. 13:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

otthonszülésnél megoldható, ennél kisebb gyerekek is részesei szoktak lenni.

én nem szeretném, ha az én gyerekemről lenne szó. megijedhet attól, hogy anyának fáj, anya szenved, anyán nem tudnak segíteni.


tb-ellátás keretei között mindegy mit akar, úgysem lehet ott.

2017. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt dolog,hogy engedjem.Akár kórházi,akár otthon szülésről legyen is szó,nem egy 6 évesnek való a látvány.Nekem 2 éves a kislányom,meg sem fordulna a fejemben,hogy szenvedni lásson.Másrészt kívülről nézve elég csúnya látvány egy szülés.
2017. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Ezt mondom úgy mint szakápoló.
2017. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
12 év alatt nem is léphet gyerek nálunk a női klinika területére, ott kezdődik. A szülőszobában szerintem semmi keresnivalója egy gyereknek, életre szóló traumát okozhatsz neki.
2017. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%
Az sem mindegy, hol szülsz, melyik kórházban. Sok helyen csak +1 fõ lehet bent anyukával, ha ez így van ott is ahova te mész, úgy én nem engedném a helyedben, hiszen nem biztos, hogy olyan állapotban leszel, hogy megnyugtasd, ha bepánikol, vagy akár csak foglalkozz vele, ha unja magát, amíg vajúdsz. Kérdezz utána a kórházban.
2017. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
nem, semmiképpen nem engedném.
2017. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem jó ötlet. Ha eü beállítottságú, akkor felnőttként bőven tud keresni olyan élethelyzeteket, amiben "kipróbálhatja magát" és a segítőkészségét. Azért ez meredek, szerencsére ha akarnátok sem csinálhatnátok meg kórházi körülmények között. (Amúgy régen, otthon szüléskor is kiküldték a férfiakat és a gyerekeket. Ennek semmilyen hagyománya nincs. Nem véletlenül)
2017. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat. Azt nem hinném, hogy trauma ként élné meg- mivel tényleg ennyire érdeklik ezek a dolgok és mondom - látott már elég durva esetet is... Őt érdekli egyszerűen és kíváncsi rá (ebben nem hasonlít a többi gyerekre). Én szerintem kellően tudatában tudnék lenni, ha eljönne az a pont, amikor nem akarnám, hogy ott legyen, de persze igazatok van, nyílván kórház függő dolog is.
2017. aug. 23. 14:16
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez túl nagy teher egy gyerek számára. És nem tudhatod, hogy mikor lesz egy pillanat alatt baj. Sajnos nem biztos, hogy végig magadnál leszel annyira, hogyha úgy adódik, akkor meg tudd nyugtatni. A mi 4 éves fiunk is "kis mini orvos, beadja az inzulint a mamának, amikor vérhigítót szúrok, akkor is ott ül mellettem és drukkol, de nem vinnem be a szülésemre semmi esetre sem. Az egy hosszú folyamat. Ne lássa, hogy órákig szenvedsz. Ki tudja, higy ez hogy csapódik le egy gyerekben. Ő is fog valószínűleg szülni és nehogy egy ilyen trauma vegye el a kedvét.
2017. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Figyu,van az On the spot című műsornak egy 9hónap a világ körül című sorozata. Az szüléseket mutat be,á la nature,ahogy bújik ki a baba. Nézzetek meg egy részt. Akkor mégse az anyját látja szenvedni,és kikapcsolhatod,ha úgy ítéled meg,hogy nem volt jó ötlet.
2017. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!