Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek megengedhető,...

Szerintetek megengedhető, hogy egy 6,5 éves kislány bent legyen a kistesója születésénél? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Van egy fiam 10 és egy lányom 6. Sokat beszélgettünk már a kistesóról és a kislányom közölte Ő bent szeretne lenni és látni, ahogy a pici megszületik. Én nem zárkóznék el ettől (feltéve, ha ott adott pillanatban úgy ítélem meg, hogy minden rendben van-lesz), de kíváncsi lennék a véleményetekre. Fiamat is megkérdeztem, de ő nem szeretne. Azt még tudni kell, hogy kislányom minden sebet, vágást, vérzést, kifordult testrészt...stb. szívesen néz meg - szeret segíteni és sajnos volt már hogy testközelből látott balesetet és akkor is segíteni akart. Szerintem eü beállítottságú eléggé.

2017. aug. 23. 13:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gondolkozz (hasznos dolog tud lenni...): szerinted egy youtube video-n latott vadidegen szulese ugyanolyan, mint amikor az anyukajabol folyik a ver es vagdossak, es csapzottan nyog a fajdalomtol mikozben a puncijabol kitol egy veres magzatmazas embert?


Es megjegyeznem, a videok nezetese is sok egy kisgyereknek.


Plusz velemeny:ha a lanyodat nem viselne meg a szulesed latvanya, akkor ne buszke legyel ra hogy jajj de kis eu beallitottsagu zseni, hanem gondolkodj el azon is miert lett ilyen pokoli erzeketlen hogy szarba se nezi az anyukaja fajdalmat! Az en fiam is szeret orvososat jatszani de ha nekem csak a fejem is faj mar jon oda es simogat mert sajnal.

2017. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Ritka elmebeteg ötlet!!!
2017. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
42%

Nem engedik be,mert kiskorú. Pont. De azért álljon már meg a verekedés,milyen kifordult belső szervekről beszél itt valaki? A vagina nem belső szerv,a más meg szülés után sem látszik.

Egyébként valóban más a saját anyánkat szenvedni látni. Akár a testvérével való kapcsolatra is rányomhatja a bélyegét.

2017. aug. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
55%
23 Mondjuk ha elolvasnád az alapkérdést, talán nem kötnél bele feleslegesen dolgokba.
2017. aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
0%
Ha felesleges,minek válaszoltál?
2017. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerencsére az orvos úgysem engedi meg. A kislányod eü-s beállítottságával meg nem mennétek sokra, ha baj lenne. Olvasgass kicsit..deformálódott baba, halvaszülés stb. Helyzetek, amiket felnőttek alig bírnak kezelni, kivédeni viszont nem lehet, te mégis kitennéd ezek esélyének a lányod. Szegény gyerek. Ez a kérdés beteg minden hozzászólásoddal együtt!
2017. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tényleg nem vagy normális! Miért engedsz neki ilyeneket nézni? 6,5 éves!! Eü. beállítottságú? Kötözgesse be a babái lábát, vagy vegyél neki karácsonyra operálós készletet MAXIMUM! Egy kisgyerekről van szó!

Az meg egyébként egy dolog, hogy mit néz szívesen, segíteni akar stb, de elég 1 dolog és szépen tönkrevágod!

(Én felnőtt fejjel jártam így, bírtam én mindent, egy nap elolvastam egy jegyzőkönyvet, hát mit ne mondjak, belém égett minden sora, az utcán alig mertem végigmenni egyedül...)

(#22)

2017. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha àllami kórhàzban szülsz nem fogjàk beengedni, magànkórhàzban nem tudom mi a protokoll. De azért azon gondolkozz el mekkora nyomot hagyna benne. Làtnà az anyjàt szenvedni, lehet emiatt a picit okolnà és nem szeretné öt esetleg bàntanà is. Màsrészt egy életre elvheti a kedvét a gyerekvàllalàstól ha ilyen kis gyerekként làtja mekkora fàjdalommal jàr egy szülés. Ne akarj neki(k) rosszat!
2017. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a kislányod lehet, hogy azért érdeklődik ilyenek iránt, mert számára ez megrázó és így próbálja feldolgozni. Amikor kb 6-7 éves voltam, elcsíptem valami beszélgetést, miszerint amikor felnőttek leszünk, a nap meg fog halni. Nekem ez nagyon ijesztő volt, onnantól kezdve folyton csillagászatról olvastam, hamarosan persze ennek köszönhetően rájöttem, hogy a dolog nem akkor történik, amikor felnőttek leszünk, hanem jóval később, de egyrészt ilyen kicsi korban nem igazán tudtam olyat értelmezni, hogy több milliárd év, másrészt a tény, hogy az élet a Földön véges és egy idő után semmilyen élet nem lesz itt, nagyon megrázó volt továbbra is. Illetve elkezdtek foglalkoztatni a meteoritok is, mert rájöttem, hogy akár az is megtörténhet, hogy becsapódik egy nagy meteorit és mind meghalunk. Szóval látszólag kis zseni minitudós voltam, valójában meg azért olvastam folyton ilyeneket, hogy valahogy fel tudjam dolgozni azt, ami nagyon megijesztett. Tehát attól, hogy a lányod látszólag érdeklődik, még nem feltétlenül orvos akar lenni és nem feltétlenül kéne ilyesmiket mutogatni neki. Másrészt én a foglalkozásom miatt sokféle véres dologgal kerülök kapcsolatba, de nekem is tudtak olyat mutatni, amitől rosszul voltam. Nem tudhatod, hol van a lányod ingerküszöbe.
2017. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Egy látott képet sokkal nehezebben dolgozzák fel a gyerekek, mint azt amit ők képzelnek el. Én nek valló könyvet néznék erről a témáról. De semmi képpensem szereném ha a lányom bent lenne. Nekem ez nagyon meredek és ne haragudj nem vagy normális ha ilyendolgokat mutogatsz neki videón. Könyvet vegyél ami eü témájú és neki valló ami azért finmabb mint egy igazi szülést végignézni.
2017. aug. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!