Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek megengedhető,...

Szerintetek megengedhető, hogy egy 6,5 éves kislány bent legyen a kistesója születésénél? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Van egy fiam 10 és egy lányom 6. Sokat beszélgettünk már a kistesóról és a kislányom közölte Ő bent szeretne lenni és látni, ahogy a pici megszületik. Én nem zárkóznék el ettől (feltéve, ha ott adott pillanatban úgy ítélem meg, hogy minden rendben van-lesz), de kíváncsi lennék a véleményetekre. Fiamat is megkérdeztem, de ő nem szeretne. Azt még tudni kell, hogy kislányom minden sebet, vágást, vérzést, kifordult testrészt...stb. szívesen néz meg - szeret segíteni és sajnos volt már hogy testközelből látott balesetet és akkor is segíteni akart. Szerintem eü beállítottságú eléggé.

2017. aug. 23. 13:57
1 2 3 4 5
 31/42 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező.Olvasd el a legtöbb pszichopata sorozatgyilkos életét,a gyermekkori élmények káros befolyása szinte kivétel nélkül a hasonló érdekes beállítottságú szülők támogató magatartása miatt alakult késöbb devianciává.Bármennyire is eü beállítottságú a gyermek, mentálisan még nem érett az ilyen élmények befogadására, ahogy nem törvényszerű hogy sírva reagáljon mondjuk egy durva baleset látványát.Azért tudd,hogy egyáltalán nem egészséges dolog ilyen helyzeteknek kitenni a gyermeked,mert az szerinted jól reagál.Kérlek szépen,gondolkodj,a poszt trauma sem kellemes,és ne adja isten hogy a felelőtlen döntéseit miatt 18 éves korára pszichiátriai esettanulmány legyen belőle.
2017. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy mit akar a gyerek , ha nem otthon szülsz. Ugyanis a jelenleg hatályos szabályozás alapján még a magánkórházakban sincsen mód arra, hogy beengedjenek a szülőszobába egy 6 és fél éves gyereket. Nem létezik ilyen kórház, de nyugodtan felhívhatod és megkérdezheted egyenként őket. Még a Maternity is körberöhögne akár csak az ötlet felvetése hallatán. Nem mehet be, mert nem engedik és így van ez jól. A többit ami otthon folyik nálatok nem véleményezem, mert egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt nem tisztem ítélkezni senki felett. Ergo rövidre is zárhatod magadban ezt a kérdést, mert eldöntötték már ezt helyetted rég nálad szakavatottabbak és valamiért úgy határoztak (vajon miért?) hogy gyerekeknek nincsen helyük sem a szülőszobában, sem a műtőben, de úgy elve a szülészeten sem nagyon, maxium már a gyermekágyas anyukát meglátogathatják szülés után az osztályon.
2017. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Még meglett, felnőtt férfiak is elájulnak, rosszul lesznek a szülőszobában, ha hirtelen sok vért látnak vagy valami valami olyan vágást, műveletet, ami megrázó. Te miért akarod a 6 évest ilyennel sokkolni? Egészségügyi beállítottság, hát persze...Nem vagy normális.

Az oké, h a kislányod egyszer, valamikor már látott durva dolgot, de az nem szülés volt, nem veled történt és különben sem tudhatod, hogy él a fejében a dolog.


Honnan veszed, h jól fogd viselni a szülést? Lehet magadon kívül zokogni,üvölteni fogsz a fájdalomtól, lehet hirtelen a műtőbe tolnak. Ki fogja tájékoztatni a kislányodat arról, h mi történik? Hát senki.

2017. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
88%
Egyet értek azokkal,akik írják,hogy nem tudni mi játszódik le a kislány fejében.Nem tudom,mennyire jó példa e,de azért leírom.2 nagyobb testvérem van,akik már javában néztek horror filmeket,mikor én még csak óvodás voltam,és engem is érdekelni kezdtek,főleg a vámpíros filmek.A szüleim nem tiltották meg,hogy én is nézzem.Szerettem őket,még is féltem tőlük.A szüleimnek nem meséltem el,hogy ezek a filmek miatt este félek elaludni,inkább bevezettem egy esti elalvós rituálét,amit megnyugtatott.Évekkel később hallottam,hogy a szüleim mesélik valakinek,hogy milyen okos vagyok,mert tudom,hogy ez csak kitaláció,és egyáltalán nem félek a filmek miatt.Egy francokat nem féltem,csak nem mondtam el.Szóval lehet,hogy érdekli a lányodat a téma,de nem tudhatod,közben mi játszódik le a kis fejében.
2017. aug. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

Látom, sokakanál kiverte a biztosítékot a kérdésem.

Szeretném leszögezni, hogy nem direkt mutogatok ilyneket a gyereknek, hanem egy tudományos csatornán látott ilyet - akkor ott megbeszéltük- mivel én átkapcsoltam volna de kérte hogy megnézhesse. Nálunk nincsenek tabutémák- ilyen szellemben neveljük a gyerekeinket. Ugyanúgy számunkra az élethez tartozik a halálal kapcsolatos doglok és a születés is. Mi nem szeretnénk "burokban" nevelni őket. Mint jeleztem a két gyerekem teljesen eltérő érzelmi beállítottságú- nem hiszem, hogy nem ismertek akár "kirívó" eseteket a környezetetekben. Emítettétek az otthonszülést is, és valóban ha csak visszagondolnátok- akár réggebre is, hogy hány gyerek látta már az anyját szülni akkor szerintem nem így állnátok hozzá- főleg nem, hogy biztos pszihopata lesz és sorozatgyilkos- nem hinném hogy régen annyira durva dolog lett volna ez! Ezt én egy természetes folyamatnak tartom. Nyílván egy kérdést tettem fel itt... mivel kíváncsi voltam, hogy manapság erről hogy vélekedtek- mivel nálunk ez szóba került. A szüléseimnél (ahogy egyesek leírták) nem kiabáltam, ordíbáltam sosem, nem hisztiztem -én elég nyugodt típus vagyok. Én ebből indultam ki. Természetesen azt a részt teljesen megértem, hogy egy komplikáció bármikor felléphet! -ezt nem is vitattam! De sokatok reakciójából azt szűrtem le (lehet tévesen!) hogy azért ne mert: anya ordít a fájdalomtól, látja az anyját szenvedni, és különben is gusztustalan, hogy az alfelemet látja a gyerek. Én nem tartom gusztustalannak, hogy egy gyerek megszületik és ott vér és egyéb dolgok vannak- ez a testünkhöz tartozik ugyanúgy. Ahogy a gyerekemnek sosem mondtam, hogy fúj kaki... tudom mások vagyunk. Még egyszer köszönöm a válaszaitokat.

2017. aug. 24. 08:40
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

A mi kultúránkban (!)felnevelkedett gyermekeknek ez pszichésen egyáltalán nem biztos, hogy jót tesz. Túlterheli, megijesztheti. Az sem biztos, hogy a biztonságérzetét növelné, ha az anyját látja kiterített, tehetetlen helyzetben, az intim részeit premier plán.

Ne haragudj, de ez nem a gyerekre tartozik, ez a véleményem!

2017. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
52%

Igen, csak te egy felnőtt vagy... Akinek termèszetes, hogy a gyereke, szülei alól kiszedi a kakit... Mert ha ő nem tudja, akkor valakinek ki kell ganèzni alóla...

De nem hiszem, hogy otthon premierben mutatod be a gyerekek, hogy hogyan is jön ki a kaki, ugye???

Őszintèn remèlem, hogy a gyerekkèszítès folyamatát nem mutattátok mèg be neki èlőben!

2017. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom a kommentedet. Azt nem akarod megérteni, hogy egy 6 éves gyermek világképe, gondolkodása más, mint a tiéd és egy felnőtté. Az jó, ha nincsenek tabutémák,de van egy bölcs mondás: mindent a gyerek KORÁNAK MEGFELELŐEN kell magyarázni! Úgy, hogy értse és a világba vetett alapBIZTONSÁG ÉRZETÉT ne ingassa meg!

Ezért teljesen más egy nagycsoportos ovisnak szánt felvilágosító könyv és más egy tinédzsernek.

A mi kultúránkban ez nem szokás, hogy a szülők kitárulkozzanak és a gyerek a szüléseket végignézze. Afrika más, de ott már csecsemőkortól ezt szívják magukba és MINDENKI ezt csinálja, ez a norma.

Bár meg kell jegyeznem, hogy a szülés alatt régen sem voltak bent a kicsi gyermekek, felnőtt nők segédkeztek alatta. Az anyát nagyon zavarta volna, ha a picik ott ténferegnek, amíg őneki akkor egészen másra kell koncentrálni.


Te egy olyan ember lehetsz kérdező, akinek az alapvető határokkal lehetnek gondjai..

Azt meg tudod fogalmazni, hogy mi a a célod azzal, hogy beengedd a 6 éve kisgyermeket? NEKED miért fontos ez?

2017. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt régen sem lehettek bent szülésnél a gyerekek. Az a felnőtt nők feladata volt akkor is. Másrészt még ha vannak is olyan kultúrák, ahol a szülés látványosság az egész családnak (kétlem, hogy van ilyen), akkor is vedd figyelembe, hogy más kultúra. A mi kultúránkban nevelkedett gyerekeknek például megrázó lenne, ha apuka fogná a családi kutyát és felakasztaná a gémeskútra, mert nem engedelmeskedett, míg régen a pásztorok így szelektálták ki a nem jól dolgozó kutyát. Amelyik hibázott munka közben, annak este már nem kellett vacsorát adni. És ezen senki nem ütközött meg, nem úgy, mint ma. Egy mai gyereknek ez életreszóló trauma lenne.

Azt is írtuk páran, hogy attól, hogy érdeklődik, nem biztos, hogy nem fél tőle, nem okoz neki traumát. Az jó, hogy nincsenek tabuk, de azért premier plánban mutogatni mindent szintén nem kéne. Írod, hogy a TV-ben látott a lányod szülést. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy főműsoridőben az igazán durva részeket mutogatnák, ha meg késő éjjel látta, akkor az a kérdés, miért van még ébren akkor a gyerek.

2017. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy nem engedném meg, nagyon kétes, hogyan csapódik ez le benne. Lehet, hogy igazad van, és semmi extra. És ha nincs igazad? Életre szóló trauma lehet számára, az édesanyja szenved, vér, meg hát na, nem szép látvány, gyereknek pláne nem. Ha ne adj isten bármi miatt az orvosok elkezdenek kicsit kapkodni, megintcsak megijed, hogy valami nem stimmel, anya veszélyben van. Ráadásul ő is lány, esélyes, hogy szül egyszer. Elég nagy baj lenne, ha emiatt az élmény miatt valami brutális gát alakulna ki benne a terhesség, szülés témakörrel kapcsolatban, nem gondolod? Szerintem ne engedd, hiába ismered, gyerek még, nem tudhatod, valójában hogy csapódna ez le neki.
2017. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!