Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ítéli el a környezete...

Miért ítéli el a környezete azt a várandós kismamát, aki vigyáz terhesség alatt is a testsúlyára?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, ha például vendégségben van és kínálják nem eszik kettő helyett és kap olyan megjegyzést, hogy ne foglalkozzon magával most, ez most nem számít. Ezt olyan abszurdnak tartom, mert nem csak a 9 hónapból áll a világ és a gyereknek sem jó, ha az anya huszon kilókat hízik.
2017. szept. 1. 12:09
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, mert engem maximálisan megvet a környezetem a páromon kívül. Egyedül a nőgyógyászom nem ítél el.
2017. szept. 1. 12:12
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük! A baba elveszi, ami kell neki, legfeljebb te leszel rosszul. Amíg nem vagy, nincs gond.
2017. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy túlzásba viszed és szinte fogyókúrázol, na azt tényleg nem kellene terhesen.
2017. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy régi berögződés. 2 helyett eszel.

Ez nyilván nem igaz :)

Nem kell ezzel foglalkozni.

És nyugidtan készülj fel, ha már most így belekötnek, ez csak rosszabb lesz ha j nt lesz a baba.

Kösd fel a gatyád! Növessz vastag bőrt.

Az hasonló megjegyzésekre pedig udvariasan közöld, h majd Te eldöntöd mennyit eszel.

2017. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

" Lehet, hogy túlzásba viszed és szinte fogyókúrázol, na azt tényleg nem kellene terhesen."


Nem fogyókúrázok, hanem odafigyelek.Azaz nem zabálok, terhesvitamint is szedek. Ha ezt elítéli a környezet, akkor elég korlátoltak. Szerintem az nem fogyókúra, ha este már nem akarok főtt kaját enni vagy nem csokizok , nem nassolok. Én inkább azt látom, hogy pont ilyenkor engedik el sokan magukat és arra hivatkoznak, hogy megtehetik, mert terhesek. Az sem fogyókúra, ha éjjel nem eszek, sokan éjszaka is esznek.

2017. szept. 1. 12:20
 6/28 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak köszönöm a választ.
2017. szept. 1. 12:21
 7/28 anonim ***** válasza:
87%
Mert az a bevett szokás, hogy áldozd fel magad a terhesség oltárán, ami annyira nem is nehéz, mivel csak enni kell és ülni otthon. Aztán meg jöhet a kifogás, hogy "én szültem". Na, ez az ami sajnos nálunk a normális. Mindenki más meg felelőtlen és beképzelt.
2017. szept. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: teljesen igazad van. Tornázok is, tónusgyakorlatokat végzek és a párom megjegyezte, hogy vékonyodott a lábam, tudja , hogy magamnak is így tetszek jobban. Ez olyan alakformálás, magam miatt csinálom, nem ő miatta és jól esik a torna. Nah most a környezetünkben vannak kisgyerekes anyák és nagyon rosszallóan néztek rám, amikor visszautasítottam az üdítőt ( persze udvariasan) . Évek óta sem kenyeret nem eszek, sem olyat, amiben cukor van. Szóval, tornázok, mozgok és még az étkezésre is odafigyelek, ez nagyon durva, hogy 2017-ben nálunk főbűn. Én komolyan mondom, azt hittem, hogy ez majd jó pont lesz pl a védőnőnél, de hát akkora ellenszenvet váltott ki belőle, hogy csak na.
2017. szept. 1. 12:27
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak azt ítélik el, aki túlzásba viszi.

Pl. egy kolléganőmnek a terhessége alatt a reggelije egy fél kifli volt, ebédje a kifli másik fele, nehogy hízzon.

2017. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennyiségben, hanem minőségben kell kettő helyett enni. A kettő között nagyon nagy a különbség. Nem a mekitől meg a cukros üdítőktől fejlődik a baba. Én is oda figyeltem, pont úgy ahogy te. Soha nem iszom üdítőket, attól, hogy terhes lettem ez nem fog megváltozni. Nyilvàn nem fogyókúráztam, de nem is hagytam el magam.
2017. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!