Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ítéli el a környezete...

Miért ítéli el a környezete azt a várandós kismamát, aki vigyáz terhesség alatt is a testsúlyára?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, ha például vendégségben van és kínálják nem eszik kettő helyett és kap olyan megjegyzést, hogy ne foglalkozzon magával most, ez most nem számít. Ezt olyan abszurdnak tartom, mert nem csak a 9 hónapból áll a világ és a gyereknek sem jó, ha az anya huszon kilókat hízik.
2017. szept. 1. 12:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
59%
Ez csak szöveg, hogy a szélsőség a zavaró. Akinek szebb a haja, aki gazdagabb, aki fiatalosabb, aki jobban odafigyel magára mindig is ellenszenvet vált ki másokból. Ez a terhességnél csak annyi fokozottan igaz, mivel fokozottan többségben van az egyik tábor.
2017. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudtad, hogy bar a toxemia okat nem ismerik pontosan, a kockazatat noveli az elhizas? Baratnomnek ezert lett csaszar a rengeteg egyeb rossz tunet mellett, amiket a varandossaga vegen es a szules utani heten ki kellett birnia. Es akkor a csaszar kozbeni komplikaciorol inkabb nem is meselnek.


Talan ha ezt tudod, konnyebb elengedned a fuled mellett. Esetleg ezt igy konkretan megkerdezheted attol, aki ilyennel piszkal. Egebkent keszulj fel lelekben, mert ha mar most ennyire zavar a kornyezeted velemenye, mi lesz, ha megszuletik a gyerek? En is erzekeny vagyok az ilyesmire, abszolut megertelek, en Byron Katiet meg Marshall Rosenberget olvasok, ezek segitenek masok velemenyetol fuggetleniteni magam.

2017. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
300 kaloria - ennyivel van tobbre a szervezetnek atlagosan szuksege varandossagalatt, minosegi etelekbol, nem feher cukorbol meg feher lisztbol.
2017. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert primitívek, és nem gondolnak bele, vagy nem is akarnak, hogy ha össze-vissza, vagy rendszeresen túleszi magát egy kismama (de egyébként bárki más), azzal csak árt az egészségének. Ne foglalkozz vele, ilyenkor azt kell mondani, hogy ennyi az előírt és kész. 300-400 kalóriával kell csak többet számolni várandósság esetén, nem napi 4-5 ezer kalóriákat fogyasztani.
2017. szept. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

Odafigyeltem és ennyi, semmi több. 32 hetes vagyok, 1 kilót híztam, csinosnak érzem magam. Persze ha megkívántam valamit sütit pl. ettem, de azért nem egy tálcával.


Nekem csak a keresztanyám tesz/tett megjegyzést. A többiektől inkább csak a pozitívumokat hallom.

2017. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Én 22-23 hetes vagyok 1 kg 2 kg - t változott a súlyom.
2017. szept. 1. 13:38
 17/28 anonim ***** válasza:
80%

Na ugyanilyen kismama szeretnék lenni, mint Te :)


Készülünk a gyermekre, már fél éve nem nagyon eszek kenyeret, persze kivétel ez alól a vendégség, ha pl. gulyáshoz ezt adnak. Cukor kávéba, teába megszűnt, üdítők, gyümölcslevek száműzve lettek. Cukor helyett eritrit kizárólag (ha kell valamibe). És jobb a közérzetem :D

Annyit "csalok", hogy vendégségben megeszem azt, amivel kínálnak, ez mondjuk havi 1-2 nap valamelyik hétvégén. Így senki nem tudja, hogy én valójában milyen életmódot élek, kivétel persze a párom.

Terhesség alatt is szeretném majd ezt tartani. Nem vagyok kórosa sovány most sem, teljesen átlagos, ideális. Mozgást én is beiktattam.


Nekem sógornőm az intő példa, iszonyat felszedett 25 kilót és még csak a 26. héten van, már alig ismerem meg. Na ilyen helyzetbe nem hoznám magunkat.

2017. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermekem van.Kicsit változott az alakom,de nem vagyok elhízva.

Én is kaptam beszólásokat amiatt h pl éjszaka miért nem eszek ha megkívánom.

Meg egyek 2 helyett (amikor terhesen szoptattam azt mondták egyek 3 helyett)

2017. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nah ezektől megyek csak igazán a falnak. Ezt még nem is hallottam, 3 helyett enni??? Jézusom....
2017. szept. 1. 21:31
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 kg-t híztam, bár nem bántam, viszont tényleg zabáltam, mert nem bírtam megállj-t parancsolni magamnak, igazából nem is akartam. De irigylem azokat, akik tudnak. Szerintem jól csinálod. Vicces, mert nekem meg beszólogattak, mert sokat ettem. Igazából mindegy mit csinálsz, mindig lesz valaki, akinek majd nem tetszik:).
2017. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!