Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ítéli el a környezete...

Miért ítéli el a környezete azt a várandós kismamát, aki vigyáz terhesség alatt is a testsúlyára?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, ha például vendégségben van és kínálják nem eszik kettő helyett és kap olyan megjegyzést, hogy ne foglalkozzon magával most, ez most nem számít. Ezt olyan abszurdnak tartom, mert nem csak a 9 hónapból áll a világ és a gyereknek sem jó, ha az anya huszon kilókat hízik.
2017. szept. 1. 12:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Hány hetes vagy kedves kérdező megkérdezhetem? Jól gondolkodsz. A második lányomnál simán tudtam tartani, hogy nem eszem annyit. Egyszerűen nem voltam éhes. Össz vissz 3 kilót "híztam" ( a babám több volt) Viszont az elsővel a 30. héttől kb durva éhség tört rám éjjel és a nap bármely szakaszában. Szinte émelyegtem annyira éhes voltam. Vele 12 kiló jött fel. 1 év kellett, hogy lemenjen.. Szóval nem biztos, hogy mindenki azért eszik, csak mert terhes. Lehet hogy rosszul lesz ha nem.
2017. szept. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

En 19 kilot szedtem fel. Chipsz, Meki, stb. Colat es alkoholt nem ittam, de zabaltam. Ha jon a teso, megfogadtam, odafigyelek.

Lement ugyan rolam a felesleg 1 ev alatt, de...

2017. szept. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem íteltek el. 1. Szüles utan 6 kg volt rajtam, 2. Utàn 5 kg. A gyerekek normàl sullyal születtek.

Normàl, vàltozatos étrend, rengeteg gyümölccsel és zöldséggel.

A dohanyosokat ítélik el, vagy aki tùlzàsba viszi a kevés kajàt.

2017. szept. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jol csinalod. A sport sok mindenben segit. Felkeszit a szulesre is allitolag. Ha pedig eddig is sportoltal miert allnal le vele. Az eletnod etkezes ugyben ugyanez. Ha eddig igy ettel ne valtoztass rajta. Hiszen ez a helyes. Minoseg mennyiseg helyett. A baba is meg fogja halalni. Boldog babavarast! :)
2017. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
20-as vagyok. Rajtam mondjuk 5 kg volt szülés után és akkor kicsit bántam, hogy zabáltam, mert terhesség nélkül már elég amorf voltam. De 1 hó alatt lement és 3 hónappal szülés után már - 5 kg-be voltam a terhesség előtthöz képest és semmit nem tettem érte. Ha rajtam maradt volna nyilván nem lennék ilyen optimista. De a többi terhességemnél is élvezni szeretném a sok evést:D.
2017. szept. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Aki kérdezte hány hetes vagyok: 22-23. hétben vagyok, pontosabban hétfőtől leszek 23 hetes. Biztos vagyok benne, hogy van olyan, hogy szerencsés alkat valaki, viszont az egészséges táplálkozáson sok minden múlik. Én például most gőzerővel vadászom azokat a növényi tejeket, amikben nincs cukor. Nem csak terheseknek , de nem terheseknek is figyelni kell. Ami még jobb, hogy azért látom, a hozzászólások többsége engem igazol vissza, ennek örülök.
2017. szept. 2. 10:22
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
20-as és utolsó vagyok. Igen, Te csinálod jól. Én tényleg szerencsés alkat vagyok, de persze attól, hogy vékonyabb vagyok, mint valaha az nem azt jelenti, hogy ez egészséges. Csináld úgy, ahogy Te jónak látod! Ne hallgass senkire:).
2017. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Volt olyan nálam is már, hogy én is kevesebb voltam, mint kellett volna lennem: pl 51 kg vagy ruhában 52 a mérlegen. Úgy magamnak sem tetszettem igazán. 53 kg-ról kezdtem a várandósságom, tegnap este álltam rá a mérlegre ( sok vizet ittam, ettem stb...) akkor voltam 55 kg. Reggel általában 54,2 . Viszont, hogy nem eszek kenyeret, nem is vizesedek- legalábbis ezt tapasztalom. Szeretek sétálni, nem okoz terhet , biciklizek. Aztán remélem nem lesz ebből 20 kg a terhesség végére.
2017. szept. 2. 10:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!