Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Horváth Éva, Fresh Viki, Hódi...

Horváth Éva, Fresh Viki, Hódi Pamela és még sokan mások, miért lehet ennyi császármetszés az ismert anyukáknál?

Figyelt kérdés
Akármikor gyerekszületésről olvasok pletykamagazinban, vagy neten, szinte minden celeb, kivétel nélkül, az összes császáros. Miért van ez? Ők már hordozzák magukban ezt a kényességet? Persze mindig meg tudják indokolni, de igen csak feltűnő, hogy az összes? Vagy az orvosok direkt nem szülesztik meg őket természetes úton?
2017. szept. 12. 11:43
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg nem kell elhinned. Ugyanis sem a celebnők, sem az egyéb nők nem tartoznak elszámolással senkinek azért, hogy mi módon jött világra a gyermekük.


Egyfelől ez a legbenső magánügyük, másfelől kevés annál undorítóbbat tudok elképzelni, amikor az egyik nő a másikat próbálja meg leszólni és lenézni, egy olyan dolog miatt, amihez semmi köze.


Általában azok a nők tesznek így, akiknek olyan MÁZLIJUK van, hogy sem szervi, sem pszichés okok nem akadályozzák meg őket a vaginális szülésben. Erre büszkének lenni éppen olyan üres, ostoba ás szánalmas, mintha arra menőznél, hogy neked bezzeg zöld a szemed.


Üdv,

Egy 4 gyerekes anya, aki így és és úgy is szült

2017. szept. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

hát én tiszteletben tartom, hogy te nem érzed magad többnek, ha szültél természetesen!


Én viszont többnek érzem magam, mert nekem ez nagy teljesítmény volt. :) Gondolhatod, hogy nem ez az én összvissz eredményem az életben, ezzel csak te szeretnél engem degradálni..


Én így gondolom és igen, azok a nők, akik maguk válasszák a könnyebb utat, azokról megvan a véleményem! De azokról az orvosokról is, akik ebben partnerek!


Amúgy nem én vagyok az egyetlen ilyen anyuka, természetes szüléses facebook csoportokban sorra írják a pozitív élményeket, hogy milyen öröm az anyukáknak, hogy maguk adtak életet a gyermeknek és nem az orvos keze. Olvasgass csak, de ismeretek között ott a Palya Bea, aki elismert értelmiségi énekes és a szülését hasonlóan élte meg, mint én.

Szavól én őszintén sajnállak, hogy nem így gondolod annak ellenére, hogy "átélted"..

2017. szept. 13. 11:59
 33/52 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!

Sajnállak, hogy ennyire szűk látókörű vagy, és nem látsz tovább a saját orrodnál. Azon gondolkodtál már valaha is, hogy a 40-50 %-os császár arány miért van? Ennyi nem tudna szülni? Dehogy. Te csupán azon szerencsések közé tartozol, akik:

1.abszolut természetes szülést támogató orvossal találkozott

2.valószínűleg 40. hét előtt megindult a szülés

3."tankönyvi" tágulást tudtál produkálni.

Bárki, akinek egy kicsit is több türelemre, odafigyelésre lenne szüksége, az sajnos beleesik a császáros táborba, mert az orvosnak is ez a kényelmesebb, nem ér rá órákat egy szülő nő mellett lenni. Ráadásul a kórház több tb támogatást kap császár után. Szerintem tájékozódj, mielőtt véleményt alkotsz. Nem kell egy nőnek sem szégyenkeznie azért, mert császárral szült, szégyenkezni valód Neked van, amiért így gondolkodsz. A szülés mindenkinek a legmélyebb magánügye, senkinek semmi köze hozzá, hogy ki miért és hogyan dönt. Semmi sem fehér vagy fekete.

2017. szept. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
94%

Jézusom Kérdező, nagyon gáz, hogy felnőtt (?) nőként így viselkedsz, és ilyen érett véleményed van a témával kapcsolatban.


A többiek már megírták, hogy mennyire nevetséges vagy, én csak annyit tennék hozzá, hogy: az égvilágon semmi közöd ahhoz, hogy ki hogy szül, illetve miért szül úgy ahogy. Mi jogon ítélkezel te bárki felett?! Ki vagy te? Mit képzelsz magadról? Mit kompenzálsz a radikális (és idióta) véleményeddel?


NE nekem válaszolj, magadnak add meg erre a válaszokat. Persze csak miután leszálltál a magas lóról.

2017. szept. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
3%

Ha-ha...A 42. hétbe léptem be, mikor szültem, 3700 gramm, és 56 cm. volt a kislànyom 2009 szilveszterén, gàtvédelemmel hoztam a vilàgra.Csàszàrt nem akartam volna, kivéve ha veszélynek vagyunk kitéve.


Baràtnőm fél éve szült, hüvelyi úton, 4500 gramm körüli volt a kisfia.


Mindenki úgy hozza a vilàgra a gyermekét, ahogy akarja.Az màr màs kérdés, hogy a programozott csàszàr minden, csak nem szülés.Az műtét.


Nem tudom, hogy pàrom rendelkezik-e méretes hímtaggal, netàn én vagyok szűk, de sem ő, sem exférjem nem harangozott bennem.

2017. szept. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
80%

#35

Ja, nem szülés. Az eredménye nem is gyerek.


Kiszólt a lyuk a gödörből.

2017. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
igaza van! hasi műtét a császármetszés, sz szoros értelembe véve nem szülés! kiemelik a gyermeket, mely rendben is van, HA indokolt
2017. szept. 14. 09:25
 38/52 anonim ***** válasza:
32%
De igen, gyermek a vége.Csak éppenséggel azon kívül, hogy felfekszik a műtőasztalra a kismama, màs teendője nincs.
2017. szept. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:

amúgy én csak az interneten találkozom ennyi császármetszés élharcossal!

a saját környezetemben a császáros anyukák nem bizonygatják, hogy de én szültem, sőőt, ilyen fogalmazások vannak "ki kellett venni a gyereket, mert" "sajnos megcsászároztak"

senki nem akarja bizonygatni, hogy ő szült

szülés a hüvelyi szülés

tiszteletre méltó a császár is, a lényeg, hogy életet ad, ha egészségügyileg indokolt

én nem hiszem el, hogy minden második nő nem tud szülni, vagy a celebek 90 %a, ez kizárt dolognak tartom

mi lenne az ilyenekkel ha nem lenne valami oknál fogva műtő? a fél társadalom ott maradna, vagy sérült lenne, ez kamu!

a gyökere az egésznek a félelem, nem elég bátrak az anyukák és nem mernek tájékozódni a szülésről

én az istvánban szültem, pedig a sote 2be tartozom helyileg, de kiválasztottam azt a helyet, ahol a legtermészetesebben (gátmetszés, oxi, hasba könyökölés minden nélkül) igazi természetes módon megszülhettem a gyermekeim. és igen ezért tenni kellett. nem hullott az ölembe, informálódtam, kommunikáltam az igényeim a megfelelő orvossal és szülésznővel.

2017. szept. 14. 09:32
 40/52 anonim ***** válasza:
2%

Akkor üdv, én is az Istvànban szültem, pedig 100 km.-re lakom Budapesttől, de a természetességet tartottam szem előtt.Nem volt se beöntés, se oxitocin, se epiduràl, se gàtmetszés.


A csàszàrmetszés műtét, ezen nincs mit ragozni.Szülni az szül, aki tesz is érte, a többi bemegy egy hasi műtétre.

2017. szept. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!