Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Horváth Éva, Fresh Viki, Hódi...

Horváth Éva, Fresh Viki, Hódi Pamela és még sokan mások, miért lehet ennyi császármetszés az ismert anyukáknál?

Figyelt kérdés
Akármikor gyerekszületésről olvasok pletykamagazinban, vagy neten, szinte minden celeb, kivétel nélkül, az összes császáros. Miért van ez? Ők már hordozzák magukban ezt a kényességet? Persze mindig meg tudják indokolni, de igen csak feltűnő, hogy az összes? Vagy az orvosok direkt nem szülesztik meg őket természetes úton?
2017. szept. 12. 11:43
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert gyakori a császármetszés, illetve az említett nők közül kettő 35-40 közötti, ebben a korban pláne gyakoribb a császár.
2017. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
57%

7# nekem mindegy hány gyereked van. Sztem gyerekes ahhoz képest a reagálásod.:) irtam h mindenkinek más ,mindegy hogy szult.. van akinek a termeszetes szules keszíti a testét van akinek a császár. Mindenki más! Semmi rosszat nem irtam. Nem kell így peldálozni rogton h neked 4 gyereked van.. na nekem meg most lesz a második ,októberben. Ugy nez ki eddig h termeszetesen fogok szulni v.legalabbis megpróbálhatom mert eltelt 3év 4 hónap mire szulok 3,6 ev!:)

Lehet h azt is jól fogom megélni. Ezt sosem lehet előre tudni. Ismerek olyat is aki rosszul bírta a csaszart,hetekig nyuglodott de olyat is aki a termeszetes szules utan is igy volt. Van mindkettonek rossz oldala de tul lehet elni :)

2017. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
27%

#12

A szülésig tanulj meg értelmezve olvasni.

Mármint a másodikig. Én szültem így is és úgy is, TEHÁT nem "fölösleges" azt leírni, hogy tapasztalatból beszélek.

Valamint szintén nem "gyerekes" azt leírni a császármetszés ellen pampogóknak, lásd 1-es hozzászóló, hogy nem kényelemből választják, mert egy nagy hasi műtétnek minősül.


Hasznodra válna az értő olvasás képességének elsajátítása. Például tudnál értelmezni (!) hozzászólásokat. Kitárulna számodra a világ.

2017. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
64%

13# kepzeld az egyes is én vagyok. ;)

Es nekem te ne irj így.. mert nem ismersz. Én sem téged. Képzeld leesett h mindkettőben volt részed. De az nem jelenti azt, hogy mindenki így éli meg mint te. Barmirol is legyen szó. Nem vagyok hajlandó vitázni. Más véleményen vagyunk és kész. De nem kéne azért kioktatni másokat mert állitólag negy szülésed volt. Gratulalok ,meg igy jartal meg ez van... de nem kene magadbol kiindulni , sogornom pl ha a 2.szuleserol beszel vegtere is azt mondja kenyelmes volt es nem szenvedett annyit mint elsővel

2017. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nagyon jót nevettem.:D köszi szépen😘😘
2017. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
82%
Fresh Vikinek 4,5 kg-os volt a babája, ami óriásbébinek számít, így nem csoda, hogy császáros lett. A többiket nem tudom.
2017. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
61%

Azért a császárosok se ússzák meg a fájdalmat, utána 4 napig kaptam az oxitocinos injekciót amitől a szétvágott méhem olyan összehúzódásokat kapott hogy sokszor megszólalni nem tudtam, sőt állandóan hasmenéssel küzdöttem tőle.

Tehát lehet a kitolási szakaszt nem éltük át ,de bizony az összehúzódásokat nem úsztuk meg.

Utána való első felállás meg szerintem felér bármilyen fájdalommal az életbe, én majdnem elájultam, pedig gyosan felépültem császárból.

És még kötényhas is sokkal jellemzőbb császár után tehát nem hiszem hogy alakjukat féltő modellek/celebek ezért válaszják, és biztos nem az összes celeb max a 100ből kiemelsz mondjuk 20-at, de ennyi arány meg van a nem celebek között is.

2017. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
87%
Modellek, szépségszakmában dolgozók általában császárt kérnek a 37-38. héten, szóval amikor már éppen nem számít koraszülöttnek a baba. Azért teszik ezt, mert a bőr, a test, a szövetek az utolsó hetekben vannak a legjobban igénybe véve, akkor repedezik szét a bőr és lesznek striák. Akkor tolódnak szét a csontok, szélesedik ki ezáltal a csípő, ami mondhatni végleges. Azt a pár kilót nem nehéz szaksegítséggel leadni, de a szétcsúszott csontokkal, kiszélesedett, asszonyos csípővel feénnke, striás comobokkal, hassal, oda a karrier.
2017. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert meg tudják fizetni az orvos őszinteségét. Én is meg tudtam (lehet lepontozni), a doki őszintén meg is mondta, hogy anyukára ugyan veszélyesebb, több komplikáció lehet nála, de a babára nézve sokkal biztonságosabb egy császár. De az anyai komplikációk is nagyon ritkák. Csak míg egy term.nél a baba beakadhat, rátekeredik a zsinór, oxigénhiány, stb, addig a császárnál semmi ilyen probléma nem lehet. Csakhát a kórháznak 5x annyiba kerül, és ugye mindenki tudja, mennyi forrás van az EÜben.. szinte 0. Így minden esetben a hüvelyit kell erőltessék, akkor is, ha látják már az elején, hogy nem fog menni, meg kell várni, hogy indikáció legyen a császárra, mert különben lebaltázzák őket.

Csak meg kell nézni, hogy hány sürgősségi császár van, hozzáadni azt a számot, akik term. szülés közben sérülnek (mert ugye a sürgősségi császár is egy elromlott hüvelyi következménye), és ezt hasonlítani a programozott császároknál fellépő gondokkal. Egyből látszani fog, melyik is a jobb...

2017. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
73%

"Aki szerint a császármetszés kényelmes, az egy barom."

"De aki képest azt mondani, hogy valaki egy nagy hasi műtéten azért esik át, mert az "kényelmes", az egy idióta, szűkagyú kretén."


Képzeld, nővéremnek 3 gyereke van. Ikreket szült császárral, majd 6 évvel később a fiát hüvelyi úton. Hát ő nagyon megbánta, hogy hüvelyi úton szült. Ezerszer könnyebben viselte a császárt, és rettenetesen megviselte a hüvelyi szülés.

Ja, és nem szűkagyú kretén és nem is barom...


Van neked egy tapasztalatod, de nem kell mást lekreténezni, aki máshogy tapasztal meg dolgokat. Sajnálom, ha te nagyon rosszul viselted a császárt, de attól még létezhet ember a földön, aki könnyűnek éli meg.


Amúgy én később szültem, mint nővérem, és ennek ellenére rettegtem a császártól, és nagyon örültem, hogy hüvelyi úton tudtam szülni. De ettől függetlenül megértem, ha valaki a császárt éli meg olyan könnyedén, mint én a hüvelyi szülést. Van ilyen is, meg olyan is.

2017. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!