Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Horváth Éva, Fresh Viki, Hódi...

Horváth Éva, Fresh Viki, Hódi Pamela és még sokan mások, miért lehet ennyi császármetszés az ismert anyukáknál?

Figyelt kérdés
Akármikor gyerekszületésről olvasok pletykamagazinban, vagy neten, szinte minden celeb, kivétel nélkül, az összes császáros. Miért van ez? Ők már hordozzák magukban ezt a kényességet? Persze mindig meg tudják indokolni, de igen csak feltűnő, hogy az összes? Vagy az orvosok direkt nem szülesztik meg őket természetes úton?
2017. szept. 12. 11:43
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy én csak az interneten találkozom ennyi császármetszés élharcossal! "


Valószínűleg azért nem, mert élőben a hozzád hasonlók is lapítanak, mint szar a fűben és nem mernek szemtől szemben olyanokat magyarázgatni a császárosokról, amiket arc és név nélkül az otthoni magányodból megengedsz magadnak természetesen így is csak és kizárólag ismeretlenekkel szemben.


Egyébként, ahogy valaki írta, nekem is ugyanezt mondta az orvosom, hogy nincs annál olcsóbb és kényelmesebb a kórháznak, ha valaki simán szül. Nálunk még EDA sincsen, szóval tényleg olcsók a simán szülőnők. Néha rájuk néznek, a végére ott van az orvos meg a szülésznő és ennyi. Max egy kis cérna a gáthoz. De a császárosoknál műtőt kell használni, egy egész csapat kell hozzá, pénzbe kerül az érzéstelenítés/altatás, pénzbe kerül a sebkötözés stb. Jó hogy nem örül a kórház neki.


Aki meg a who-val szokott jönni, hogy azok is megmondták, hogy le kell szorítani a császárarányt.. A who hol él, 1950-ben? A xxi. században olyanok esnek teherben és hordanak ki gyermekeket, akiknek erre semmi esélyük és reményük nem lett volna korábban. Nem csoda, ha emiatt is emelkedik a császárarány.


Megszülni egy gyereket meg az is megtud, aki azt se tudja hogy került belé. Ez nem teljesítmény. Vagy ennyi erővel te úgy érzed, hogy az is teljesítmény, ha valaki spontán esik teherbe és a lombikosok, inszemesek, gyógyszeres segítséggel teherbeesők csak szánalmas nők, akik meg se érdemlik a terhességet, mert nem természetes módon érték el, ezért nem is számít annak?

2017. szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%
És amikor mondvacsinált indokokkal ok nélkül szegény anyukát betolják a műtőbe, mert a doki éppen másnap szabadságra megy, vagy este családi vacsora van és oda akar érni akkor mi a helyzet? Szerinted az a nő akarta a császármetszést? Nem, csak megbízott az orvosában, akiről azt gondolta, hogy a legjobbat akarja neki. Közben császármetszés nélkül is simán megszült volna, ha türelemmel várnának rá. Ilyen is van, és nem is kevés. Sokszor évekig tart nekik feldolgozni azt, hogy az orvos átverte, nem engedte, stb.. Jah, és ezek a nők nem teregetik ki a játszótéren a "szennyest", hogy a magadfajták ne tudjanak csámcsogni rajtuk. A magadfajták pedig csak azt látják, hogy "felvágatták magukat" mert nekik így volt könnyebb, nem is szültek, nem is anyák. Gratulálok a szűk látókörödhöz!
2017. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

Én csak annyit mondtam, hogy aki császáros az nem szült szó szoros értelemben, úgy fogalmaznék, hogy életet adott.

Senki nem mondta, hogy ettől rossz anya lesz.

Bár engem az elgondolkodtat, hogy aki inkább azt válassza, hogy más vegye ki a gyereket belőle és nem képes kitartóan fáradtan, csillagokat látva nyomni, küzdeni, hogy kijöjjön a gyerek, az majd ha nehézségei lesznek, akkor is a bébiszitter meg társai.

Nem az orvosilag indokoltakról beszélünk.

Nem kevesen vannak azok, akik direkt akarnak császárt. Nem kell kiforgatni a mondatokat szélsőséges irányban.

Egyetértek a whoval, és a ina may gaskinnal nandu andival és társaival, akik tudják és tapasztalták azt, hogy mindenféle komplikáció és következmény nélkül a nők jelentős része meg tudja szülni gyermekét. Ezek tények, a többi csak kifogás.

2017. szept. 14. 11:34
 44/52 anonim ***** válasza:
96%

amúgy én csak az interneten találkozom ennyi császármetszés élharcossal! ---> valószínűleg azért, mert neked is csak az interneten van ekkora pofád


a saját környezetemben a császáros anyukák nem bizonygatják, hogy de én szültem, sőőt, ilyen fogalmazások vannak "ki kellett venni a gyereket, mert" "sajnos megcsászároztak"

senki nem akarja bizonygatni, hogy ő szült

szülés a hüvelyi szülés --> ha te a kért császárosokról íírsz, a környezetedben meg sopánkodnak a császáron, akkor azok nem kért császárosok, akkor hogy is jön ide??



tiszteletre méltó a császár is, a lényeg, hogy életet ad, ha egészségügyileg indokolt --> mert ha nem indokolt, akkor nem életet ad??



a gyökere az egésznek a félelem, nem elég bátrak az anyukák ---> mihez? hogy bevállalja, hogy esetleg oxigénhiányos legyen a gyerek, vagy beakadjon, eltörjék a vállát, csak hogy ő a gyiken verhesse a mellét, hogy ő bizony kinyomta azt a gyereket??? hát oké, nem voltam hozzá elég bátor!


és nem mernek tájékozódni a szülésről ---> vagy pont, hogy ők tájékozódtak...

2017. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
87%

Hála istennek, én csak itt találkoztam ennyi szárnyassal, akik azt hiszik, ebben van valami bizonygatandó.


Holott és egyszerűen: semmi közöd mások magánügyeihez. És 80-as IQ fölött illik tudni.

2017. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
Nekem meg az a véleményem, hogy tele van a gyk frusztrált, magukat alabecsulo csaszaros anyukakkal, akik állandóan a természetesen szülőkkel kotekednek. Dolgozzatok fel a szuleselmenyetek és Dolgozzatok azon hogy a következő vbac legyen, nem lesztek ilyen frusztraltak
2017. szept. 14. 12:26
 47/52 anonim ***** válasza:
96%
ne haragudj, de most ki kötekedik kivel??? :D :D :D
2017. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azoknak, akik kérik a császárt semmi bajuk nincs a szülésélményükkel, itt te vagy az, aki folyamatosan bizonygatja, hogy ő mekkora sztár, mert kipréselt magából egy gyereket, holott már elnézést, de azt a koca is megteszi a disznósólban... Életet azzal ad egy nő, hogy 9 hónapig a méhében hordja a gyereket, nem azzal, ahogy a gyerek világra jön, meg nem hippik nézetei számítanak, hogy ők mit fogadnak el indokként.
2017. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
95%

"Kedves" kérdező!


"tele van a gyk frusztrált, magukat alabecsulo csaszaros anyukakkal, akik állandóan a természetesen szülőkkel kotekednek."

hahaha, akkor mégiscsak császárral szültél??? Merthogy Te kötekedsz most is. :D

Szerintem foglald el magad valami mással, ha ennyi szabad időd van, de ne mások "elb...ott" szülésén csámcsogj, ha már a tiéd olyan tökéletes volt. :D

2017. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Basszus nehogy azt hidd mar hogy aki nem császárral szült az nem szült es Te vagy az Isten mert Te természetesen szültél.Biztos van olyan aki nem akarta természetesen pedig megtehette volna,DE rengetegen nem.Pl.ha már felhoztad Fejős Évát,ő a kora miatt.Valószínű akinek van ép esze nem kockáztat,azért hogy elmondhassa,hogy természetesen szült.Képzeld el,hogy én ugyanolyan anya vagyok és ugyanúgy szültem,ahogy mások és igen rosszuk esik mikor valaki amiatt szól le,hogy császárral szültem és hogy az aki természetesen szült az sokkal többet ér meg büszkébb meg ilyenek,mert nem.Attól,hogy nem a természetes utat választottam igenis vagyok valaki és igenis "szültem",én is ugyanúgy éltem át fájdalmakat csak nem a baba születése közben hanem utána.Tudod milyen amikor hetek alatt gyógyulnak be a hegek de neked akkor is helyt kell állnod?Megtehettem volna,hogy természetesen szülöm meg a kislányomat,de a császárt választottam nyomós ok miatt.Köszönöm,hogy leírhattam!!!
2017. szept. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!