Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pánikbetegség végett választha...

Pánikbetegség végett választhatok programozott császármetszést?

Figyelt kérdés
A hétköznapjaimban semmi féle problémát nem okoz a pánikbetegségem, kizárólag rosszullét/ betegség/kórházi dolgok kapcsán jön elő. Egy egyszerű injekciótól, röntgentől bepánikolok. Ilyenkor zsibbad a szám, görcsöl a kezem és úgy befeszül hogy nem tudom mozgatni, kapkodom a levegőt,szédülök, 200 a pulzusom. Egy ilyen roham önmagában annyira kimerít, hogy néha lábra állni sem tudok. Úgy gondolom ezzel a babát is veszélyeztetném.

#programozott császár #pánikbetegen császár
2017. okt. 21. 18:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%
Igen, terhesen van jópár vérvétel, fogorvos
2017. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

ez hiszti, nem pánikbetegség.

Szerinted sectiónál kézrátétellel érzéstelenítenek, varázspálcával vágnak?

Elárulom, kevesebb tűt fogsz látni hüvelyi szülés esetén, mint császárnál.

2017. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
Off: Ha pánik betegség végett szeretnéd a császárt, akkor úgy gondolod, hogy a műtét hozzásegíthet ahhoz, hogy pánikbeteg lehess? A szó, amit keresel, a MIATT.
2017. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Keress egy megbízható magánorvost, bármilyen indok nélkül lehet császárod akkor. Vagy végső esetben magánklinika, ott te választod meg, hogy szeretnél szülni (bár az altatást előtte egyeztetni kell szerintem).

2017. okt. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, altatnak is, ha kell. De utána nem pánikolnál attól, hogy lóg belőled a katéter, lóg egy cső a hasadból, ott lesz veled fél napig a pisis meg a véres zacskó, kapod napi 3szor injekcióban a méhösszehúzót (bár ez simánál is van).. Nem pánikolsz majd a varratszedésnél, vagy amikor először látod meg a kettévágott hasad..
2017. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
Az igazság az, hogy bármikor választhatsz programozott császárt. Hivatalosan nem lehet, hogy meg sokan azt hiszik, hogy na az ő orvosuk aztán nem, de pl. az én orvosom is olyan, aki a nagy természetetesség párti, meg mindenki nála tobzódik, aki beavatkozás mentesen, gátvédelemmel akar szülni négy kiló felett is meg ódákat zengenek róla, aztán én közöltem, hogy császárt akarok, ő elmondta, hogy hát annak milyen szövődményei lehetnek, én elmondtam, hogy tisztában vagyok vele, meg azzal is, hogy a természetesnek milyen szövődményei lehetnek, erre annyit mondott, hogy "természetesen megoldható, ha ragaszkodok hozzá, volt már ilyen, csak nem szereti a kórház, mert az a legolcsóbb, ha magától megszül valaki, de kétségtelen, hogy még a személyzetnek is ez a legjobb és legkényelmesebb, hogy szépen előre meghatározott időben megjelennek, megműtenek és kész". Ennyi. Csak aki nem akar, annak eszébe se jut, hogy megkérdezze, csak mondja, hogy na ő olyan természetességpárti meg jó, hogy kizárt, csak a szar orvosok csinálják meg blablabla, aki meg akar, az lehet meg se meri kérdezni, pedig tényleg kb. bárki megcsinálja...
2017. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
17%

mert az a legolcsóbb, ha magától megszül valaki, d


Akkor az orvosod egy hülye, annak ellenére, hogy nála állnak sorban a kismamák. Jó ha tudod, nem a tudása miatt, hanem azért, emrt pénzért bármit elvállal...


Inkább legyen az orvosomnak kevés kismamája, mert tartja magát a szakma előírásaihoz és pénzért nem vállal el olyant, aminek nincs orvosszakmai indoka.

2017. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%
17# jó ha tudod, hogy azon a kollégiumi ülésen, ahol eldöntötték, hogy a terhes kérésére ne lehessen császárt csinálni elég nagy vita alakult ám ki a nőgyógyászok között és olyanok is amelett voltak, hogy kérhesse a terhes a császárt, akiknek a szakma nagyon sokat köszönhet ám. De inkább eldöntötték, hogy csak akkor kérhesse a terhes, ha "nagyon fél" és hoz róla papírt. Szerinted ki nem tud ilyet szerezni Magyarországon? Ezt ők is tudják. Nevetséges. DE az egészségbiztosítónak olcsó. Nézd meg miért mennyit kapnak. EDA is azért nincs egy rakás helyen, mert csak egy tizest kap érte térítésnek a kórház. Akkor meg úgy vannak vele, hogy bírja ki, hülyék lesznek annyiért foglalkozni vele, hogy 2017 van és joga lenne a nőknek a normális fájdalomcsillapításhoz.
2017. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező! Szerintem azt gondold végig, hogy vajon a fájdalomtól bepánikolnál-e?! Én természetesen szültem és a világ legcsodálatosabb dolga. Nem kellett vágni, nem repedtem. Barátnőm nem pánikbeteg, de rettegett a szülési fájdalomtól, ezért azt mondta az orvosa, hogy ilyen hozzáállással bele se menne Vele egy hüvelyi szülésbe, mert nagy baj lehet, ha ott feladja és megmakacsolja magát. Szerintem menj el egy orvoshoz és mondd el Neki az egészet. Én nem hiszem, hogy rögtön a császáron gondolkoznék. Ott nem csak műtét közben, de utána is vannak beavatkozások. Cső kiszedése, varrat szedés. Szerintem egy orvos tud Neked segíteni, hogy mi lenne a helyes döntés.

Amúgy hallottam olyanról, hogyha valakinek van valamilyen krónikus "betegsége" az terhesség ideje alatt "eltűnik", mert a szervezetnek teljesen a babára kell koncentrálnia, hogy Neki minden a lehető legjobb legyen, lehet Neked is kicsit felfüggesztődik:).

2017. okt. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is paráztam régen, egy vérvételtol hányingerem lett ugy behergeltem magam, kiskoromba egy szuritol sírtam. Ezr levéve nyugodt jo gyetek voltam ez volt az egyetlen félelmem.

Volt egy vakbél mutétem ami majdnem "kifogott" rajtam és napi szinten vettek vért, na ott már letojtam.

Terhességnél(2 babuci van eddig) már houzászoktam. Megmondtam a vérvételes nonek,hogy szépen nézek a sarokba és én pda nem nézek, csak mondja mit csináljak.

Szulésnél meg gátvatráskor kaptam prs injelciot Férjem mondja, jobb is,hogy nem láttam:D bár elmondom ott helyben pont letojod:D

Ezeket magadba rendezd le, mondom én is oszonyat parázós voltam. Régebben fogfúrást is ijekció nélkul bírtam végig,és nem kértem injekciót(ma már kérek)

Császárnál gerincbe kapsz injeciót és szerintem annak tobb kockázata van. Kihagyod azt,mikor felsír a babád, és megpillanthatod lemérik, kezedbe adják. Ez most "majd látod elégszer",de ezt sose tapasztalhatod meg újból :)

Gondold át

2017. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!