Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárra 20-30 ezer forint elég?

Császárra 20-30 ezer forint elég?

Figyelt kérdés
Sziasztok, érdeklődnék,hogy vajon nem fog az orvos megsértődni,ha Ennyit adok? Ügyeletes császározott, nem a fogadott orvosom, nagyon rendes volt, hozzá megyek vissza 6 hét múlva. Gondoltam, adok neki pénzt, de nem fogok 60-70-et fizetni, nekem is van mire költenem...

2017. nov. 1. 13:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%

Komolyan, nem értem. Egy étteremben is adsz, a pizzafutárnak is adsz, kisboltban is otthagyod azt a pár ft-ot. (ha te egyiket sem teszed, ahhoz nincs hozzáfűzni valóm) Nehogy már annak ne adj, akire az ÉLETETEKET bízod. Az, hogy épp nem volt szükség olyan nagy mértékben a tudására, csak szerencse.

Lehet nem adni a futárnak, meg az étteremben, lehet bunkózni a pincérrel, aztán majd találd ki, beleköpött-e a levesedbe... És nem azért fog, mert nem adsz, hanem mert ilyen kihaénnem a stílusod

2017. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

2x császározott ügyeletes, mindkétszer hozzájuk mentem a 6 hetes kontrollra, de nem adtam semmit. Nem csak azért, mert van fizetésük, hanem azért, mert a kötelező tb fizetéssel már "megvettem" a szolgáltatást.


A pincért és a futárt önként veszem igénybe, ha elégedett vagyok, akkor kap egy minimális összeget. Ha nem vagyok elégedett, akkor nem adok és nem fog a kajámba köpni, mert nem megyek oda többet, nem rendelek onnan.

2017. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
46%
Mért utolsó a gyereket a doki nyomta beléd? Mi közötök hozzá, hogy akar e adni a kérdező vagy nem? Nem ez volt a kérdés! Kérdező, mint látod sokan nem adnak az ügyeletes orvosnak pénzt, szóval hidd el nem kevés amit adnál neki!
2017. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%
Közünk épp nincs hozzá, de nincs neki sok pénze elég nyilvánvaló a kérdéséből meg a kommentjéből, akkor mi a fenének adna? Ügyeletes volt, nem fogadott. Nem kell sajánlni, hogy ebből él. Van neki fizetése és nyilván van magánrendelése meg egy rakás kismamája, akik fizetnek neki a szülésért. Én dokimnak 60 ezer a tarifája, heti másfél nap magánrendelése van, a múltkor számoltam össze, hogy csak a magánrendelésével havi 1 milla bejön neki (számlát nem ad persze senkinek) és ebbe nincsenek benne a szülései. És akkor nem egy drága orvos ahhoz képest, amiket itt látok. Hát nehogy már még sajánlni kelljen őket, hogy ebből élnek és tartsák a markukat ügyeletesként is!
2017. nov. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

11 eve jarok az orvosomhoz.3x szultem nala csaszarral.az elsonel akartunk adni,nem fogadta el.szerinte a szulest is kifizettem a maganrendelesen.

Tobb ilyen orvos kellene.miert ennyire egyertelmu ez a halapenz dolog?undorito vilagban elunk.az orvosok 90%nak penzt kell csusztatni a zsebebe,hogy normalisan ellason...azert a pizzafutar,pincer 50-100ft-ja teljesen mas kategoria mint egy nogyogyasz 100 ezre...es azert is sokan tobbet kernek ha csaszar lesz..miert?az anyuka tehet rola,hogy a gyerek szivhangja esik a kitolasnal?nem.akkor miert?

Sosem fogom ezt megerteni.es nagyra becsulom az orvosom,aki plusz penz nelkul is lelkiieretes,rendes,aranyos es vegtelenul kedves a kismamaival.

2017. nov. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%

Ügyeletes császározott, egy köszönömöt kapott. A dokim pedig (aki indította a szülést, de nem volt bent, mert nem vállal szüléseket) egy ölelést 2 puszival.

Mindkét orvos azóta is szóba áll velem, azóta is ugyanahhoz az orvoshoz járok.


de igen, ha akarsz adni (és nem elvárás), akkor elég.

2017. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
7%
Lehet a havi 1 milla persze, de a praxis fenn kell tartani, nem ingyen van ám az sem, illetve valamennyiből csak kell adóznia!Sajnálni nem kell (egyébkét sok fiatal orvosnak nincs magánpraxisa, mert jó pénzt kell ám kicsengetni egy olyanért) A fizetésük pedig vicc kategória... Ha nem akarna adni a kérdező, akkor nem kérdezné, hogy elég e egy ekkora összeg! Ha akar adjon, ha nem ne...
2017. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
9%

".azert a pizzafutar,pincer 50-100ft-ja teljesen mas kategoria mint egy nogyogyasz 100 ezre"


mert a pizza meg a gyereked ugyan az a kategória???

2017. nov. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

"Lehet a havi 1 milla persze, de a praxis fenn kell tartani, nem ingyen van ám az sem"


Az biztos, hogy több marad nekik belőle mint amennyit a kérdező fél év alatt összesen megkeres. Egyszerűen nevetséges már ez a hálapénz. Azt még megérti az ember, hogy le kell fizetni a saját orvosát, hogy bejöjjön a szabadidejében, de azért ilyet, hogy már az ügyeletesnek is pénzt "illik" adni egyesek szerint, ez már egyszerűen nevetséges. Főleg mikor ilyennek mondják, akinek nyilvánvalóan az a 20 ezer forint is sok pénz, mert többet nem tud összeszedni és azt is csak azért akarja adni, nehogy kinézzék a kontrollon. Szánalom, komolyan mondom.


Amelyiknek nincs magánpraxisa azt se kell sajánlni, mert állami rendelésen is fogadnak saját kismamákat, akiktől aztán leakasztják a szülési pénzt. Akinek nincsenek saját kismamái fizetés kiegészítésnek, az olyan orvos is.

2017. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Utolsó! Miért is nem lettél orvos? Sok tanulás, meg rohadt sok meló igaz?
2017. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!